Intriguojančiose lenktynėse siauromis Birštono gatvelėmis sėkmingiausiai pasirodė „Staki–Baltik vairas“ komanda, kurios atstovams atiteko trys pirmos vietos pagrindinėje 85 km distancijoje.

Iš viso pagrindiniame važiavime startavo 160 dviratininkų, trumpoje distancijoje – 277 dviračių mėgėjai ir profesionalai.

Greičiausiai – per 2 val. 7 min. 39,58 sek. – 16 pirmo lenktynių etapo Birštone ratų įveikė ir nugalėtoju tapo „Staki–Baltik vairas“ komandos atstovas Paulius Šiškevičius.

Vilnietis vos keliasdešimt šimtųjų sekundės dalių aplenkė savo komandos draugus – Darijų Džervų ir Mykolą Račiūną.

Ketvirtoje pagrindinio važiavimo vietoje liko praėjusių metų „Bigbank Lietuvos plento taurės“ čempionas Eimantas Gudiškis, atstovaujantis „Lola“ komandai. Nuo nugalėtojo jis taip pat atsiliko mažiau nei sekunde.

Lenktynių pagrindinėje distancijoje, kaip ir pernai, varžėsi ir „Tour de France“ bei kitų pasaulinių plento dviračių lenktynių dalyvis, profesionalo karjerą neseniai baigęs Tomas Vaitkus. „Best team“ komandai atstovaujantis sportininkas liko septintas. Po traumos atsigaunantis T. Vaitkus po varžybų sakė ties finišu nenorėjęs pernelyg rizikuoti, todėl paskutiniuose ratuose leido dėmesiu pasidžiaugti kitiems dalyviams.

Pusės trasos (43 km) važiavime taip pat netrūko atkaklios kovos. Greičiausias čia buvo Aivaras Naujokaitis, atstovaujantis „KKSC DSK Fortūna“ komandai. A. Naujokaitis distanciją įveikė per 1 val. 7 min. ir 52,04 sek. ir vos akimirka aplenkė savo varžovą iš „MyBike-Gaja-DSK Staki“ komandos Roką Kmieliauską (1:07:52,13). Trečią vietą trumpame važiavime iškovojo „Velomanai team“ komandos atstovas Aristidas Kelmelis (1:07:52,21).

Iš Birštono „Bigbank Lietuvos plento taurės 2016“ lenktynės gegužės 8 d. kelsis į Kauną, kur vyks antras jų etapas. Gegužės 29 d. trečias etapas pirmą kartą rengiamas Klaipėdoje. Tolesni etapai numatyti liepos 31 d. Šiauliuose, rugpjūčio 28 d. – Vilniuje, o paskutinis, kuriame ir paaiškės šio sezono geriausieji – rugsėjo 18 d. Kačerginės Nemuno žiedo trasoje.

Varžybų nugalėtojo, kaip ir kasmet, laukia pagrindinis prizas – „Bigbank Lietuvos plento taurė“. Geriausiai pasirodę dalyviai taip pat bus apdovanoti medaliais, piniginiai prizais, jiems bus įteiktos rėmėjų dovanos.