aA
6 iš 15 – daugiau nei trečdalį rekordinės Lietuvos delegacijos jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse sudarys biatlono rinktinės atstovai.
Daina Gudzinevičiūtė ir Marijanas Kačanovskis
Daina Gudzinevičiūtė ir Marijanas Kačanovskis
© DELFI / Tomas Vinickas

Vyriausiąjį biatlono komandos trenerį Marijaną Kačanovskį toks kvotų skaičius maloniai nustebino, tačiau jis greitai rado tam paaiškinimą – tai nulėmė sėkmingi visų Lietuvos amžiaus grupių sportininkų pasirodymai tarptautinėse varžybose.

Jaunųjų biatlonininkų rinktinę sudarys 16-metės vilnietės Viktorija Augulytė ir Kamilė Jakubauskaitė, 17-metis Darius Dinda iš Ignalinos ir trys anykštėnai – 17-metė Luka Mackevičiūtė bei 16-mečiai Lukas Žukauskas ir Domas Jankauskas.

Iki šiol svarbiausiam savo karjeros startui olimpinis šešetas ruošėsi kartu – stovyklavo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, startavo pasaulio taurės etapuose, o paskutinį 2019 metų savaitgalį Estijoje varžėsi bendrame Baltijos šalių čempionate.

„Slovakijoje mūsų merginos dar nusileido latvėms, bet Estijoje jau jas aplenkė“, – progresą įžvelgė M. Kačanovkis. Anot jo, geriausių rezultatų Lietuvos biatlono federacija tikisi iš D. Dindos ir V. Augulytės. Ypatingai, mišrių estafečių vienetų varžybose.

„Šiose lenktynėse galima svajoti ir apie dešimtuką. Viktorija yra patikima šaulė, o jeigu ir Dariui seksis tiksliai šaudyti – į dešimtuką galime patekti“, – viltį išreiškė rinktinės treneris.

Likus 5 dienoms iki Lietuvos delegacijos išvykimo į Lozanoje sausio 9-22 dienomis vyksiančias trečiąsias jaunimo žiemos olimpines žaidynes LTOK.lt su M. Kačanovskiu kalbėjosi apie biatlono perspektyvas šalyje, pasirengimą žaidynėms ir didžiausius iššūkius bei galimybes jose.

– Biatlono komanda sudarys daugiau nei trečdalį Lietuvos delegacijos. Ką šis skaičius pasako, kalbant apie biatlono perspektyvas Lietuvoje?

– Skaičiuojant visus olimpinius festivalius ir jaunimo žaidynes – tai didžiausias biatlonininkų būrys. Tai parodo, kad nepaisant besniegių sąlygų Lietuvoje ir fakto, kad biatlonas nėra populiarus kaip krepšinis ar futbolas – federacijos, trenerių darbas davė savo vaisius.

Pagal visų grandžių užfiksuotus rezultatus ir atrankos kriterijus gavome po 3 vietas berniukams ir mergaitėms. Aišku, kai kurios šalys turi po 4 žmones, tačiau iki jų mums dar toli. Bet, jeigu ir toliau turėsime norinčiųjų sportuoti, manau, kad ir mes tą lygį pasieksime.

– Bet nesižvalgant į kitas šalis 6 kvotos Lietuvai veikiausiai yra labai džiuginantis pasiekimas?

– Mes ir patys buvome nustebę. Pagal preliminarius skaičiavimus tikėjomės, kad galbūt gausime po dvi vietas, bet mūsų pasaulio taurės varžybose ir pasaulio čempionatuose tiek jaunimo, tiek suaugusiųjų grupėse suteikė mums rekordinį kvotų skaičių.

Žinoma, esame patenkinti, nes jaunimas žino, kad yra perspektyvų, jie jau žino, kad nebe vienas sportininkas, o jau trys galės važiuoti į žaidynes – vadinasi ir konkurencija darosi didesnė. Ir motyvacija jaunimui ima didėti – tie, kurie dabar stovi eilėje vykti į kitas žaidynes ar festivalį, tikisi, kad būtent jiems pavyks ten patekti.

– Minėjote, kad Lietuvoje nėra tinkamų sąlygų sportuoti biatlonininkams, matome, kad ir sniegu šiemet džiaugtis neturi galimybių. Bet kas visgi labiausiai motyvuoja jaunimą pasirinkti būtent biatloną?

– Tiek vaikinai, tiek mergaitės savo pavyzdžiais laiko nebe užsieniečius, o saviškius – Dianą Rasimovičiūtę ar Tomą Kaukėną. Jaunimas jau mato pavyzdžių ir tarp savų, kad Lietuvoje gali išaugti aukšto lygio sportininkai – tai juos ir motyvuoja. Be to, dėka iš LTOK gaunamo finansavimo pasirengimui olimpiniam festivaliui, olimpinėms žaidynėms turėjome visokeriopą pasiruošimą – turėjome stovyklų, kurioje dalyvavo didelis būrys sportininkų.

Bet ne tik Lietuvoje – galėjome išvažiuoti į Lenkiją, į Čekiją, paskutinis pasirengimo etapas vyko Austrijos aukštikalnėse, beveik visi sudalyvavo pasaulio jaunimo taurės varžybų etapuose Slovėnijoje ir Italijoje. Tos išvykos jaunimą motyvuoja, todėl ir norinčių patekti į rinktinės gretas didėja.

– Matėte visą jaunųjų biatlonininkų pasirengimo procesą žaidynėms: kaip jis jus neteikia prieš startus Lozanoje? Kokių rezultatų galėtume tikėtis?

– Per startus jaunimo pasaulio taurės varžybose jau buvo pastebimas progresas. Praėjusį savaitgalį Estijoje vyko bendras Baltijos šalių čempionatas, kuriame mūsų jaunieji olimpiečiai pasirodė išties gerai. Slovakijoje mūsų merginos dar nusileido latvėms, bet Estijoje jau jas aplenkė.

Matyt, merginos jau pailsėjo ir ateina sportinės formos pikas – tikimės jį išlaikyti iki pat lenktynių žaidynėse. Bet šie startai nuteikia tikrai optimistiškai, o geriausių rezultatų žaidynėse tikimės iš Viktorijos Augulytės ir Dariaus Dindos.

– Be individualių startų taip pat vyks ir dvejos komandinės lenktynės: mišri dviejų žmonių ir mišri keturių žmonių estafetė? Ar mūsiškiai startuos ir šiose varžybose?

– Mišrių vienetų estafetėje tikrai dalyvaus Viktorija ir su Dariumi. Šiose lenktynėse galima svajoti ir apie dešimtuką. Viktorija yra patikima šaulė, o jeigu ir Dariui gerai seksis tiksliai šaudyti – į dešimtuką galime patekti. O keturių žmonių estafetėje startuos Viktorija, Kamilė ir Darius, o ketvirtoji vieta priklausys nuo Luko ir Domo startų asmeninėse varžybose.

– Biatlono varžybos vyks specialiai tam pritaikytoje trasoje Prancūzijos Alpių pusėje. Ar jau išsinagrinėjote jos niuansus? O galbūt netgi yra tekę joje ir startuoti?

– Trasas Prancūzijoje jau esame išbandę. Praėjusiais metais ten vyko pasaulio jaunimo taurės varžybų etapas – jau tada buvo aišku, kad olimpinių žaidynių biatlono varžybos vyks būtent Prancūzijoje. Trasa yra gana sunki: pirma jos dalis nuo pat starto eina į kalną ir atėjimas į šaudyklą taip pat bus į įkalnę. Mūsiškiai įpratę ir geriau šaudo, kai atėjimas į šaudyklą yra į nuokalnę.

Bet mes tam ruošiamės, jie jau žino, kas lauks, todėl, manau, kad tikrai susitvarkysime. Trasa – labai matomoje vietoje: iš šaudyklos netgi matosi, kurioje vietoje sportininkai šliuožia. Viskas taip pat priklausys ir nuo oro, nes šaudykla yra atviroje erdvėje, todėl vėjas gali daryti nemažą įtaką šaudymui.

– Daugelis jaunųjų sportininkų, kad ir kokiai sporto šakai beatstovautų, būtent šiame amžiuje pasirenka tęsti savo profesionalo karjerą arba pasukti kitu keliu ir sportu užsiimti tik kaip hobiu? Kaip manote, kokią įtaką startai tokio rango varžybose gali padaryti šio šešetuko ateičiai?

– Neabejoju, kad tai juos motyvuos toliau sportuoti ir siekti rezultatų, nes dar 5-6 metus jie varžysis pasaulio jaunimo čempionatuose. Taip pat šios olimpinės žaidynės bus vienas iš atrankos etapų į vasario pabaigoje vyksiantį pasaulio jaunimo čempionatą Šveicarijoje – rezultatai Lozanoje gali lemti, kas važiuos į čempionatą.

Motyvacija jiems bus tikrai didelė – ne kiekvienas gauna galimybę išvykti į olimpines žaidynes. Aš ir pats pirmą kartą dalyvausi jaunimo žaidynėse. Žiemos festivaliuose buvau jau keturis kartus, o žaidynės bus pirmosios. Kaip ir visai biatlono trenerių komandai. Tai net ir mums, treneriams, yra motyvacija siekti galimybės dalyvauti tokio rango varžybose.

Darius Dinda
Darius Dinda
© LTOK
www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Mindaugas Bilius: Aušros istorija – akivaizdus įrodymas, kad dažnai žmogui tiesiog reikia šanso

Aušra Garunkšnytė 2019-uosius drąsiai gali vadinti sėkmingiausiais sportinėje karjeroje....

Ramūnas Navardauskas Gabone finišavo pirmame penketuke (2)

Afrikoje, Gabone, vykstančių 15-ųjų daugiadienių dviračių lenktynių „La Tropicale Amissa...

Kanadietiška rokiruotė: Lietuvos rinktinę treniruos kitas specialistas iš ledo ritulio tėvynės Zubrus sprendimo dar nepranešė (3)

Olimpinėje atrankoje ir pasaulio čempionato IB divizione šiemet kovosiančiai Lietuvos ledo ritulio...

Lengvaatlečių dešimtmetis: daugiausiai medalių į Lietuvą parvežė Palšytė ir Gudžius

Kitą savaitgalį LLAF taurės varžybomis dauguma pajėgiausių Lietuvos lengvaatlečių pradės...

Lietuvos stalo tenisininkai Portugalijoje varžysis dėl kelialapių į olimpines žaidynes

Sausio 22-26 dienomis, Gondomaro mieste Portugalijoje vyks stalo teniso pasaulio komandinis atrankos...

Top naujienos

Po VTEK sprendimo – sumaištis dėl nemokamų pietų: įstatymui pažeisti užtenka regimybės (131)

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė įstatymu nustatytus interesų derinimo...

Britanijos parlamentas galiausiai pritarė „Brexit“ sutarties projektui (21)

Įstatymas, atveriantis Jungtinei Karalystei kelią šio mėnesio pabaigoje išstoti iš Europos...

Puiki pergalė: „Rytas“ nesustabdė NBA čempiono, bet išplėšė itin svarbų tašką TOP-16 etape (98)

Vilniaus „Ryto“ (2/1) krepšininkai trečiadienį stojo į itin svarbų Europos taurės TOP-16...

Kur keliausite šiemet? 2020 metų lankytinos vietos Lietuvoje

Jau penktadienį prasidės tradicinė ir visų keliautojų laukiamiausia Didžiausia Baltijos šalyse...

Mažeika pripažįsta, kad aplinkosaugos sistema – supuvusi: pažeidėjus planuoja gaudyti pasitelkdami policiją (86)

Kasdien vis nauji ekologiniai skandalai Lietuvoje, panašu, atskleidžia visos aplinkos apsaugos...

Orijaus kelionės. Audringiausias Raudonųjų žibintų kvartalas Europoje (16)

Ši Hamburgo dalis skirta vyresniems nei 18 metų turistams. Žiūrint paprastai – Raudonųjų...

Gediminas Grigelevičius

„Grigeo“ skandalas skaičiais: kiek uždirba, kam priklauso ir su kuo galime palyginti

Lietuvos teisėsauga nustatė, kad įmonei „Grigeo Klaipėda“ priklausančiame gamybiniame objekte...

Rokas Masiulis atsakė į Karbauskio kritiką jo atžvilgiu: keršto būgnai toliau dunda (128)

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigia, kad „Karbauskio (Ramūno. – ELTA) keršto...

„Didysis sprogimas“ laivininkystėje viską verčia aukštyn kojomis: kai kurie kraunasi turtus (15)

Prieš daugiau nei dvi savaites didžioji dauguma laivų visame pasaulyje buvo priversti pakeisti savo...

Agnė Gilytė: turiu auksinę taisyklę, kuria vadovaujuosi kraudama lagaminą

Krūvos drabužių , neužsisegantys lagaminai ir chaosas ne tik namuose, bet ir galvoje –...