LBT II etape nugalėjo ir Lietuvos čempionu tapo Aurimas Rimkus („Stadija“). Jis 10 km trasą gražiausiomis Mažeikių vietomis įveikė per 33 min. 51,7 sek. Trasoje dominavęs sportininkas artimiausią varžovą aplenkė daugiau nei 2 min.

„Kasmet stengiuosi sudalyvauti Mažeikių bėgime, nes čia yra gera trasa ir man čia patinka. Rezultatas tikrai geras, nes tempas buvo aukštas. Tokiu tempu dar nebuvau bėgęs. Tai reiškia, kad pasirengimas sezonui yra geras“, – po finišo sakė A. Rimkus.

Antrąją vietą užėmė ir sidabro medalį iškovojo Tadas Matusevičius (Vilniaus bėgimo klubas, 36.05,1), o trečiąja vieta džiaugėsi Evaldas Gustaitis (Marijampolės sporto centras, 36.21,2).

Bėgimas Mažeikiuose "Bėgame už laisvę"

Tarp moterų nugalėjo tituluota Lietuvos bėgikė Remalda Kergytė-Dauskurdienė („Stadija“) – 39 min. 27 sek. Sidabro medalis atiteko Viktorijai Varnagirytei („Lukas“, 39.53,0), bronzos – Linai Kiriliuk (40.23,4).

10 km distanciją iš viso išbandė beveik 300 bėgikų.

Keli šimtai sportininkų Mažeikiuose varžėsi ir 3,3 km bėgime. Jame greičiausias buvo Valentas Uža (12.13,8). Antras liko Danielius Bendaravičius (12.24,2), trečias – Modestas Putrius (12.37,7).

Greičiausių moterų trejetukas atrodo taip – Meda Repšytė (13.23,3), Indrė Plegevičiūtė (14.45,7) ir Daiva Bielevičiūtė (15.04,2).
1 km bėgime nugalėjo Jonas Venckūnas (3.18,0) ir Adrija Prokopenko (3.26,1).

Beveik 900 jaunųjų bėgikų varžėsi nuotaikingame 200 m bėgime. Šią distanciją triračiais, neįgaliųjų vežimėliuose ir bėgte įveikė per 100 neįgaliųjų. Jauniausiam renginio dalyviui nėra nė metų, vyriausiajam – 78-eri.

Visiems bėgimo dalyviams įteikti originalūs suvenyriniai medaliai, kuriuose – Mažeikių kraštą reprezentuojantis žalvarinis žirgelis.

Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos spalvos medaliais, rėmėjų prizais, o Lietuvos čempionai – dar ir mažeikiškio kalvio Martyno Stankaus sukurtomis bei nukaldintomis statulėlėmis su žirgelio atvaizdu.

Bendroje LBT įskaitoje po dviejų etapų pirmauja T. Matusevičius su 1873 taškais. Antrąją vietą užima Remigijus Zalumskis (1788 tšk.), trečiąją – Andrius Šipkinas (1758 tšk.).

Tarp moterų lyderiauja ketvirta Mažeikiuose finišavusi Gitana Akmanavičiūtė (1614 tšk.), lenkianti Moniką Elenską (1587 tšk.) ir Nadeždą Normontienę (1419 tšk.).

„Nuotaikos geros, bėgimas buvo smagus. Smagu, kad susirinko daug bėgikų, visi nuotaikingai nusiteikę. Pati prabėgau savo tempu, tokiu, kokiu ir planavau. Visi mano tikslai laukia ateityje“, – sakė G. Akmanavičiūtė.

Klubų įskaitoje pirmauja „Origami runners“ (2230 tšk.). Toliau rikiuojasi „Bėgimo klubas“ (1844 tšk.) bei „Lukas“ (1306 tšk.).

Trečiasis LBT etapas – XXXIII bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava“ bus surengtas Kovo 11-ą dieną. Iš viso LBT sudarys 18 etapų.