aA
Sulaukęs nepagrįstų kaltinimų iš Lietuvos regbio federacijos bei vis nerimstant aistroms dėl žaidėjų atstovavimo Lietuvos regbio-7 rinktinei regbio klubo „BaltRex-Šiauliai“ treneris bei žaidėjai pateikė savą versiją dėl susiklosčiusios situacijos.
„BaltRex-Šiauliai“ atsakė į komandai mestus kaltinimus
© Komandos nuotr.

„BaltRex-Šiauliai“ regbio klubas nė vienam žaidėjui niekuomet nedraudė atstovauti rinktinei. Klubas netgi yra suinteresuotas, kad žaidėjai žaistų už rinktinę, kadangi komandai yra garbė užauginti žaidėjus, kurie yra verti ir pajėgūs atstovauti šaliai. Žaidėjams buvo sudarytos sąlygos lankyti rinktinės treniruotes ir netgi leista nelankyti klubo treniruočių.

Lietuvos regbio federacija apie tai, kad „BaltRex-Šiauliai“ komanda dalyvaus Sankt Peterburge vyksiančiame Čempionų taurės turnyre, buvo informuota šių metų pradžioje ir iki balandžio vidurio nekilo jokių kliūčių ar abejonių, kad į prioritetinį turnyrą klubas negalės vykti stipriausios sudėties. Juolab, kad turnyro Sankt Peterburge ir „European Grand Prix Series“ pirmojo etapo Maskvoje datos nesikerta.

Deja, pasikeitus rinktinės trenerio Vuyo Zangqa ir Lietuvos regbio rinktinės pozicijai, žaidėjams buvo iškeltas ultimatumas – liepta pasirašyti sutartis, pagal kurias jie galėtų atstovauti tik rinktinei ir netektų teisės atstovauti klubui turnyre Sankt Peterburge.

Klubas ir tuomet žaidėjams davė visišką laisvę apsispręsti bei pasirinkti ar atstovauti klubui ar rinktinei. Žaidėjai buvo įsitikinę, kad jie galėtų suderinti šiuos du turnyrus, kaip tai buvo praėjusiais metais, kai dėl identiškos situacijos aistrų nekilo ir žaidėjai, grįžę su klubu, nuvyko atstovauti rinktinei bei padėjo jai iškovoti 9 vietą tarp 12 elitinių rinktinų.

Dėl šios situacijos labiausiai nukenčia visų mūsų taip mylimas regbis. Situacija protu nesuvokiama – kaip galima noru žaisti degantiems, vieniems iš pajėgiausių Lietuvos regbio sporto šakos atstovų, užtrenkti duris prieš nosį ir dar oficialiai juos apšmeižti ir apkaltinti nenoru padėti rinktinei.

Pateiksime pavyzdį – Turnyre Sankt Peterburge dalyvavo Lenkijos rinktinės žaidėjų pagrindu sudarytas „Lechia“ klubas. Grįžę namo vyrai po savaitės vyks į Maskvą atstovauti rinktinei. Jei jau lenkai, turėdami kur kas daugiau pajėgių žaidėjų, gali suderinti klubinį ir rinktinių tvarkaraščius, tai nejaugi mes to padaryti negalime.

Net ir po tokio federacijos akibrokšto mūsų klubo žaidėjai laukia iki paskutinės minutės, jie pasirengę prisijungti prie rinktinės ir padėti jai kovoti Maskvoje birželio 4-5 dienomis vyksiančiame pirmame „Gran Prix“ turnyro etape.

„BaltRex-Šiauliai“ žaidėjas Dovydas Taujanskas:

Manau, kad visų pirma tai yra nesąžininga. Mūsų visas Lietuvos regbis yra tikrai ne tokio aukšto lygio, kad galėtume taip mėtytis žaidėjais, teikti jiems ultimatumus.

Federacija liepė rinktis – klubas ar rinktinė. Klubas mumis rūpinasi, bendrauja, augina, motyvuoja, jei susižeidi, padeda kuo greičiau atsistoti ant kojų. O federacija tuo metu lieka nuošalyje. Maža to, atėjus svarbiausioms kovoms pareiškia, kad turime pasirinkti.

Mums davė sutartis, kurių sąlygų negalėjome įgyvendinti, kadangi buvome nusprendę padėti klubui. Dėl to mums buvo uždarytos durys ir nebebuvome net įleisti į rinktinės treniruotes.
Labiausiai apmaudu dėl to, kad federacija oficialiai teigia, kad mūsų neišleido klubas. Tačiau kaip tik jie liepė pasirinkti. Mūsų pagalba rinktinei būtų į naudą, tačiau esame iš jos išmesti.

„BaltRex-Šiauliai“ žaidėjas Martynas Lianzbergas:

Mes norėjome ir galėjome dalyvauti visur ir už klubą žaisti, ir rinktinei atstovauti. Federacija motyvuoja, kad nedalyvausime treniruočių stovykloje ar turime galimybę susižeisti. Mes per šį turnyrą daugiausia tris dienas būtume praleidę, o pasirengimo etapas gan ilgas, tad esminės įtakos pasirengimui su rinktine tai tikrai nebūtų turėję.

Kai gavome pasirinkimą – klubas ar rinktinė – pasirinkau žaisti už klubą. Čia aš užaugau, treniruojuosi visą laiką, todėl pasilikau su komanda ir padėjau jai iškovoti bronzos medalius Rusijoje vykusiame labai aukšto lygio regbio-7 turnyre.

Apmaudu dėl rinktinės, kadangi mūsų pagalba jai būtų pravertusi, nes mūsų klubo žaidėjai sudarė didžiąją dalį rinktinės.

Jei sulaukčiau galimybės prisijungti prie rinktinės, žinoma neatsisakyčiau ir padėčiau rinktinei. .

„BaltRex-Šiauliai“ žaidėjas Vytaras Bloškys:

Tai yra visiška neteisybė mūsų klubui ir mūsų klubo žaidėjų atžvilgiu. Federacijos atstovai nepagrįstai ir atvirai meta kaltinimus klubui, kad šis neleido žaidėjams atstovauti rinktinei, tačiau tai yra visiška netiesa. Būtent federacija mums liepė rinktis, klubas ar rinktinė. Klubo pozicija buvo geranoriška, jie mums sudarė sąlygas lankyti rinktinės treniruotes, nedraudė vykti su rinktine į turnyrą. Tačiau Lietuvos regbio federacija buvo informuota prieš pusmetį, kad vyks turnyras Sankt Peterburge, kur klubas turi vykti stipriausios sudėties.

Aš turiu tris prioritetus – klubas, rinktinė ir universitetas. Federacija liepė pasirinkti ar rungtyniauti tik rinktinėje ir niekur kitur. Klubas neliepė rinktis visiškai. Todėl natūralu, kad teko pasirinkti klubą.
Klubui būtų skaudu netekti geriausių žaidėjų viename iš svarbiausių metų turnyrų, tačiau jokių prieštaravimų nebuvo, jie mums nedraudė rinktis rinktinės.

Dabar jei jau nedalyvaujame su rinktine pirmame etape, tai beveik nėra galimybių dalyvauti ir antrame bei trečiame etapuose. Todėl esant tokiai situacijai liepos mėnesiui jau turiu kitų planų. Susiplanavau savo vasarą, todėl net pasikeitus situacijai, neturėsiu galimybės padėti rinktinei. Jei federacija nebūtų užėmusi tokios pozicijos ir būtų leidusi atstovauti ir klubui, ir rinktinei, tuomet planus būčiau dėliojęs kitaip.

Sunku paaiškinti šią situaciją, kas ir dėl ko taip vyksta. Man dar neteko atsidurti tokioje pasirinkimo kryžkelėje. Tai nebuvo smagus pasirinkimas, bet jis turėjo būti padarytas.

„BaltRex-Šiauliai“ žaidėjas Jonas Mikalčius

Kvietimą į rinktinę gavau, tačiau atsisakiau jo. Lygiai taip pat nevykau ir į Sankt Peterburgą su „BaltRex-Šiauliai“ komanda.

Mano nuomone, visoje šioje situacijoje buvo pasielgta labai neprofesionaliai ir neapgalvotai. Girdėjau labai įvairių nuomonių ir pasiaiškinimų, viena pusė šmeižia kitą, o kita kitą. Mano nuomonė, viską stebint iš šalies yra, kad esant norui, būtų įmanoma viską suderinti. Praeitais metais buvo ta pati situacija ir gavosi labai gerai. Grįžome iš to paties turnyro ir visi prisijungėme prie rinktinės. Galutiniame rezultate užėmėme 9 vietą. Manau Lietuvoje svarbiausi yra principai. Tačiau tai kenkia Lietuvos regbiui.

„BaltRex-Šiauliai“ treneris Edmundas Ščavinskas

Mano, kaip trenerio pozicija, kad žaidėjai atstovautų rinktinei. Tai ir klubui garbė ir žaidėjai tobulėja treniruodamiesi su geriausiais šalies sportininkais. Niekada žaidėjų neagitavome ar jiems neleidome žaisti už rinktinę.

Tačiau sulaukėme sankcijų, kad jei žaidėjai važiuos žaisti už klubą į Sankt Peterburgą, negalės atstovauti rinktinei pirmame etape Maskvoje.

Iškėlus tokias sąlygas žaidėjams – jie pasirinko. Mes turime ir žaidėjų, kurie pasirinko rinktinę, o ne klubą. Lukas Šinkūnas treniravosi su rinktine, nevyko į Sankt Peterburgą. Mūsų klubo atstovas, šiuo metu žaidžiantis Švedijoje, Gediminas Liutkus, dalyvauja rinktinės pasiruošime.

Klubas sudarė sąlygas žaidėjams dalyvauti rinktinės treniruotėse, tačiau kažkuriuo momentu rinktinės treneris pasakė, kad jūs nebegalite ateiti į treniruotes, nes jūs važiuojate su klubu.
Žaidėjai negalėjo įvykdyti sutarties sąlygų, kuriose buvo nurodyta žaisti tik už klubą arba tik už rinktinę.

Žaidėjai vis dar laukia skambučių, yra pasiruošę atstovauti rinktinei. Jie visi yra geros formos, nes turnyre nugalėjo Lenkijos rinktinės pagrindu sudarytą „Lechia“ klubą. Taigi jie pasiruošę prisijungti prie rinktinės ir padėti jai kovoti pirmame etape. Tik ar rinktinei reikia geriausių šalies žaidėjų?

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Dužusias olimpines svajones ir teisėjų vagystes užglaistė sėkmė Rusijoje: dabar mums absoliučiai ramu (49)

„Draugai klausė, kaip reikia vadinti žmones, kurie nugali olimpinius čempionus? Tada mes...

Iš naujo patikrinus dopingo mėginius Londono olimpiados medalių neteko du rumunų sunkiaatlečiai (3)

Du Rumunijos sunkiosios atletikos atstovai neteko 2012 metais iškovotų Londono olimpinių žaidynių...

Karantino metu lietuviai atrado golfą (2)

Lietuva išgyvena jau antrąjį karantiną. Prognozuojama, kad žiema niekam nebus lengva. Nors tokio...

Už sugrįžimą į ringą Tysonas uždirbs aštuonženklę sumą (13)

Po 15 metų pertraukos artėjantį savaitgalį ringo virves vėl peržengsiantis legendinis bokso...

Truchanovičiaus ekipa net 24 įvarčių skirtumu sutriuškino „Bešiktaš“

„Montpellier“ ekipa su Jonu Truchanovičiumi pratęsė puikų startą Europos lygos varžybose....

Top naujienos

Covid-19 plitimas Lietuvoje – nebūtinai tik neatsakingumo pasekmė: mokslininkai neabejoja, kad reikšmingai pakito pats virusas (2)

Mokslininkai jau neabejoja, kad per savo gyvavimo laiką Covid-19 virusas ne kartą mutavo. Tiesa, ne...

Liko mėnuo iki „Brexit“: už siuntinius – papildomi mokesčiai, o norintiems dirbti – griežtesni reikalavimai

Likus mėnesiui iki „Brexit“ jau aišku, kad daug lietuvių tą pajus tiesiogiai. Turėtų...

Keliaujantiems – „Covid“ pasai: kuriama speciali programėlė

Pasaulinė oro linijų lobistų organizacija IATA kuria mobiliąją programėlę, kuri padės...

Mustafa Akyol | D+ nariams

Islamas tikrai patiria krizę. Tačiau Macronas jos išspręsti nepadės

Kovodamas už laisvę nuo religijos ir tuo pačiu trypdamas religinę laisvę, E. Macronas, daugelio...

Arūnas Marcinkevičius | D+ nariams

Meteoritų krateriai Lietuvoje: tiksliai žinomi du, vienas jų – baisaus kosminio smūgio rezultatas

Jų, be abejo, mūsų šalyje yra, teigia kalbinamas geologas Jonas Satkūnas, savo pasakojimą...

Vieną dieną kartu žaisime futbolą danguje, Diego: jautri draugų ir varžovų reakcija į Maradonos mirtį (91)

Nors Argentinos futbolo dievukas Diego Armando Maradona jau keletą dešimtmečių negalėjo...

Saulės pasiilgę lietuviai „šluoja“ keliones į Maldyvus: vilioja ne tik saugus poilsis, bet ir stipriai sumažėjusios kainos (173)

Atslenkant žiemai lietuviai nepaisydami pandemijos vėl ima galvoti, kaip ištrūkti ten, kur...

Diena bus sausa ir vėsi: formuosis plikledis (4)

Ketvirtadienis išauš vėsokas, bet sausas . Pirmoje dienos pusėje šalies pietiniuose ir...

Mirė futbolo legenda Diego Maradona Argentinoje – trijų dienų gedulas (502)

Argentinos žiniasklaida paskelbė, kad mirė vienas garsiausių visų laikų pasaulio futbolininkų...

Siunčiami į COVID-19 sergančiųjų namus medikai neslepia pykčio: ne tik nėra prasmės, bet ir didžiulė rizika (358)

Prieš dvi savaites Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė, jog kiekviena savivaldybė...

|Maža didelių žinių kaina