Duodamas interviu „Nettavisen“, 32-ejų slidininkas pareiškė, kad suspenduotų varžovų iš Rusijos stygius turi žalingų pasekmių.

„Ši situacija yra nepaprastai kenksminga slidinėjimui. Rusai pastaraisiais metais iš esmės buvo vieninteliai mūsų konkurentai. Tikėkimės taikos ir jų sugrįžimo, kadangi dabartinę padėtį būtina pakeisti“, – sakė E. Iversenas.

Rusijos ir Baltarusijos slidininkai negali dalyvauti tarptautinėse varžybose nuo 2022-ųjų kovo.

Praėjusiame sezone norvegai pasaulio taurės varžybose iš esmės rungėsi tarpusavyje, laimėję 27 iš 30 vyrų rungčių. O Slovėnijoje vykusiame planetos čempionate skandinavai susižėrė 10 iš 12 individualių rungčių medalių. Pridėjus estafetes, Norvegijos vyrų rinktinė tuomet pelnė visus 6 aukso apdovanojimus.

Tiesa, pačiam E. Iversenui nė menkesnė konkurencija nepadeda susigrąžinti kadaise demonstruotos sportinės formos. 2022-aisiais Pekine olimpiniu vicečempionu estafetėje 4x10 km tapęs slidininkas praėjusiame sezone nė karto nebuvo užkopęs ant prizininkų pakylos individualiose rungtyse.

Panašiais žodžiais tebesitęsiantį savo suspendavimą apibūdina ir Rusijos atstovai.

„Varžybų lygis krinta, ir problemos darosi vis ryškesnės“, – teigė vienos ryškiausių šios šalies slidinėjimo žvaigždžių Aleksandro Bolšunovo treneris Jurijus Borodavka.

Primename, kad invaziją į Ukrainą Rusija pradėjo iškart po Pekino žaidynių, kuriose iškovojo daugiau slidinėjimo medalių nei norvegai (atitinkamai 11 ir 8). Tiesa, pastarieji tuomet surinko daugiau tauriausio metalo apdovanojimų (atitinkamai 5 ir 4).

Praėjusiame sezone, kai rusų nebeliko, pasaulio taurės trofėjų tarp vyrų užtikrintai apgynė Johannesas Klaebo, o tarp penkių norvegų bendrosios įskaitoje viršūnėje įsiterpė tik trečią vietą užėmęs italas Federico Pellegrino.

Tarp moterų taip pat triumfavo norvegė Tiril Weng, tiesa, stipriausių dešimtukas buvo labiau „demokratiškas“: 2-8-ą vietas išsidalino JAV, Suomijos, Šveicarijos, Švedijos ir Vokietijos slidininkės.

Naujas slidinėjimo pasaulio taurės sezonas šį savaitgalį prasideda Rukatunturyje (Suomija).

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją