aA
Savaitgalį Gargžduose ir jų apylinkėse surengto Lietuvos dviračių plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse triumfavo Gediminas Bagdonas. Elitinei Prancūzijos komandai „Ag2r La Mondiale“ atstovaujantis 32 metų dviratininkas, kaip ir Ignatas Konovalovas pernai, tapo dvigubu čempionu – laimėjo ne tik grupines, bet ir pavienio starto lenktynes.
Gediminas Bagdonas
© Tomas Gaubys

„Labai norėjau laimėti. Pernai Ignas nugalėjo du kartus, o šiemet tai padaryti pavyko ir man. Puiku! Džiaugiuosi ne tik aš, bet ir mano komanda bei didžiulis gerbėjų būrys“, – sakė G. Bagdonas, kuris savo pergales skyrė sausio pradžioje gimusiam sūnui Gediminui ir žmonai Dianai.

G. Bagdonas sekmadienį 182,4 km (10 ratų po 18,24 km) nuvažiavo per 4 val. 26 min. 34 sek. (vid. greitis – 41,1 km/h) ir antrą vietą užėmusį triskart Lietuvos grupinių lenktynių čempioną Ramūną Navardauską („Bahrain Merida“) aplenkė 1 min. 46 sek. Gediminas grupinėse lenktynėse triumfavo po šešerių metų pertraukos. Bronzos medalį antrą kartą karjeroje pelnė Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +2.42). Ketvirtas finišavo Rojus Adomaitis („Viesulo“ SC/„Klaipėda“, +3.04), penktas – Darijus Džervus („Memel“, +3.22), o šeštas – Justas Beniušis („Viesulo“ SC/„Klaipėda“, 5.57).

G. Bagdonas nuo 2-5 vietas užėmusių varžovų atitrūko iki finišo likus apie 36 km, kylant į kalną, kurio 400 metrų atkarpa grįsta akmenimis.

„Žinoma, atvažiavau į čempionatą laimėti. Su treneriu aptarėme, kad reikia kuo geriau pasirengti asmeninėms lenktynėms, o per grupines lenktynes bandyti nuvažiuoti vienam, – sakė G. Bagdonas. – Pirmoji ataka, kai pervažiavau į lyderių grupelę, kainavo nemažai jėgų, bet tokia buvo taktika: atsidūrus tarp lyderių galima ramiai važiuoti, o kiti turi padirbėti – norint panaikinti trijų minučių atotrūkį, yra ką veikti. Po paskutinės atakos labiausiai reikėjo atkentėti priešpaskutinįjį ratą. Kai pranešė, kad turiu trijų minučių persvarą, tai šiek tiek sumažinau tempą ir sėkmingai pasiekiau finišą.“

Gediminas Bagdonas
Gediminas Bagdonas
© Tomas Gaubys

G. Bagdonas po savaitės atokvėpio, liepos 1 dieną, išvyksta į aukštikalnes Italijoje rengtis antrajai sezono pusei. Liepos 29 dieną Gediminas turėtų dalyvauti lenktynėse „Prudential RideLondon – Surrey Classic“, rugpjūčio 5-12 dienomis – Europos čempionate Glazge (Jungtinė Karalystė), rugpjūčio 13-19 dienomis – daugiadienėse lenktynėse „Binck Bank Tour“ Nyderlanduose. Gali būti, kad Lietuvos čempionas dalyvaus ir prestižinėse daugiadienėse lenktynėse „Vuelta a Espana“, kurios vyks rugpjūčio 25 – rugsėjo 16 dienomis.

G. Bagdonas „Ag2r La Mondiale“ komandoje, kurioje vienas iš sporto direktorių yra olimpinis čempionas Artūras Kasputis, greičiausiai liks dar vienam sezonui.

G. Bagdonas ir R. Navardauskas jau yra iškovoję po 15 Lietuvos pirmenybių medalių – atitinkamai 5-7-3 ir 6-5-4. Šių metų Lietuvos čempionate nedalyvavo elitinei Prancūzijos komandai „Groupama – FDJ“ atstovaujantis I. Konovalovas, kuris yra iškovojęs net 17 šalies pirmenybių medalių (8-6-3).
Jaunimo (iki 23 metų) įskaitoje pirmas klasifikuotas R. Adomaitis, antras – J. Beniušis, o trečias – nugalėtojo titulą gynęs Venantas Lašinis („Staki – Technorama“).

Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas, Evaldas Šiškevičius
Ramūnas Navardauskas, Gediminas Bagdonas, Evaldas Šiškevičius
© Tomas Gaubys

Tarp moterų grupinėse lenktynėse greičiausia buvo Rasa Leleivytė. Italijos komandai „Aromitalia – Vaiano“ atstovaujanti dviratininkė Lietuvos čempione tapo ketvirtą kartą ir po septynerių metų pertraukos. Ji aukso medalį iškovojo ir 2007, 2009 bei 2011 metais.

Rasa 109,44 km (6 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 46 min. 55 sek. (vid. greitis – 39,3 km/h). Sidabro medalį pelnė Lietuvos treko rinktinės narė Olivija Baleišytė (Panevėžio KKSC/„El-Eko Sport“, +19 sek.). Bronzos medalis atiteko 2015-2017 metų Lietuvos grupinių lenktynių čempionei Daivai Tušlaitei („Ale Cipollini“, +4.52).

Techninių problemų trasoje turėjusi dviratininkė kovoje dėl trečios vietos pranoko jaunių čempionę Akvilę Gedraitytę („Fortūna“/Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG, +4.52). Penktą vietą užėmė Akvilės komandos draugė Paulina Patinskaitė (+5.16), o šeštą – Ernesta Strainytė (Šilalės SM/„Kvėdarna“, +6.42). Moterys, kaip ir pernai, startavo kartu su veteranais.

Nuo šiol Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dalyvės D. Tušlaitės sąskaitoje – 13 šalies pirmenybių medalių (5-5-3). R. Leleivytė turi šešis šalies pirmenybių medalius (4-1-1).

„Labai smagu laimėti po tokios ilgos pertraukos. Džiaugiuosi, kad vėl pavyko užsivilkti Lietuvos čempionės marškinėlius. Lenktynės buvo „kietos“, nes veteranai neblogai „vynioja“. Daiva buvo favoritė, bet toks jau yra dviračių sportas – visko gali nutikti, čia daug nenuspėjamų dalykų: vėjas, dviračio gedimai, pabėgimai ir kitos situacijos. Gali jaustis gerai ir pralaimėti, bet gali jaustis kiek blogiau ir laimėti, – teigė R. Leleivytė. – Kartu su Olivija laikėmės antrojoje grupelėje, o viską išsiaiškinome paskutinį kartą kylant į kalną. Buvau nusiteikusi atiduoti viską, ką turiu. Olivija daugiausiai treke važiuoja, bet pagirtinai lenktyniavo ir plente. Tai mane kiek nustebino.“

R. Leleivytė, kuri pirmojoje sezono pusėje tris kartus kopė ant prizininkų pakylos ir pasaulio reitinge priartėjo prie 50-uko, liepos 6-15 dienomis dalyvaus prestižinėse lenktynėse „Giro d’Italia“. „Šiemet „Giro“ labai sunkus – į maršrutą įtraukta daug kalnų. Man bus parankūs tik du etapai. Juose bandysiu kažką nuveikti. Kalnų etapuose mūsų lydere bus 20-metė italė Nicole Nesti. Ji dar jauna ir jai dar trūksta patirties, bet komandos vadovai su ja sieja nemažas ateities viltis. Būtų gerai, jei kokiame etape pavyktų patekti į penketuką ar dešimtuką. Dabar moterų dviračių lygis yra pakilęs – dviratininkės geriau pasirengusios nei prieš kokius penkerius metus. Ir greičiai didesni. Tad žymiai sunkiau laimėti.“

Olivija Baleišytė, Rasa Leleivytė ir Daiva Tušlaitė
Olivija Baleišytė, Rasa Leleivytė ir Daiva Tušlaitė
© Tomas Gaubys

Kitas svarbus R. Leleivytės startas – Europos čempionatas. „Reikia ten suduoti. Trasa bus labai techniška, laukia pora kalniukų. Man visai tinka. Bandysiu kovoti dėl aukštų pozicijų“, – pažymėjo 29 metų dviratininkė.

Jaunių vaikinų lenktynes šeštadienį netikėtai laimėjo 16-metis Žygimantas Norutis (Vilniaus miesto SC/„Vitus“). Trenerių Vytauto Juchnevičiaus ir Liudos Triabaitės auklėtinis pranoko metais ar net dviem vyresnius varžovus.

Ž. Norutis 109,44 km (6 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 43 min. 59 sek. (vid. greitis – 40,0 km/h). Antras finišavo Laurynas Kuras (Kauno SM „Gaja“). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 7 sek. Laurynas ir Žygimantas išsiveržė į priekį antrojo rato pabaigoje ir atsilaikė nuo persekiotojų iki lenktynių pabaigos.

„Man ši pergalė – labai netikėta. Net neplanavau įveikti visos distancijos – turėjau užduotį sėdėti grupėje ir padėti vyresniems komandos draugams. Bet viskas susiklostė kitaip, – po finišo sakė Ž. Norutis. – Priešpaskutiniajame rate su Laurynu sprendėme, ar laukti grupės, ar ne. Ryžomės važiuoti toliau ir pasisekė atsilaikyti iki finišo.“

Ž. Norutis dviračių sporte – trečią sezoną. Anksčiau jis lankė sportinės gimnastikos ir futbolo treniruotes.

Trečias finišo liniją kirto Rokas Kmieliauskas („Gaja“/„Staki“, +1.52).

Jaunių merginų grupines lenktynes laimėjo praėjusių metų vicečempionė Akvilė Gedraitytė (Panevėžio „Fortūna“/PKKSC/R. Sargūno SG/). Ji 72,96 km (4 ratai po 18,24 km) nuvažiavo per 2 val. 1 min. 20 sek. (vid. greitis – 36,1 km/h) ir po finišo sprinto aplenkė savo komandos draugę Pauliną Patinskaitę. Šios dviratininkės tokias pat vietas užėmė ir peniktadienį vykusiose pavienio starto lenktynėse. Trečią vietą užėmė Auksė Pikūnaitė (PKKSC/„El-Eko Sport“, +25 sek.).

„Tikėjomės nuvažiuoti jau po pirmojo pakilimo į bruko kalną. Taip ir įvyko. Labai džiaugiuosi, kad pabėgime darniai dirbome ir vis didinome atotrūkį. O finiše pavyko įrodyti savo pranašumą, – sakė A. Gedraitytė. – Labai sunkių momentų trasoje nebuvo. Žinoma, sunkiausia dalis – kalnas. Ten teko šiek tiek pakentėti.“

Lietuvos dviračių plento čempionate jėgas išbandė beveik 150 dviratininkų. Čempionato vyriausiosios teisėjos pareigas ėjo Miglė Beresinevičiūtė (grupinės lenktynės) ir Elina Pozingienė (pavienio starto lenktynės). Varžybų teisėjai naudojosi LDSF rėmėjos – bendrovės ARX suteiktais automobiliais „Škoda“.

Nugalėtojams atiteko šalies čempionų marškinėliai ir įteikti specialūs prizai, simbolizuojantys 400 metrų ilgio akmenimis grįstą kelio atkarpą, kurią dviratininkams ne kartą teko įveikti per čempionato grupines lenktynes. Pirmenybių prizininkams įteiktos taurės, medaliai, bendrovės „Sportland“ čekiai, kurių bendra vertė – 3800 eurų, kompanijos „Škoda“ bei Gargždų rajono savivaldybės dovanos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos rinktinė pasiruošimą baigė dešimtmetį laukta pergale (2)

Nepramušamai vartus gynęs Laurynas Lubys ir trys įvarčiai pasinaudojant kiekybiniu pranašumu...

Trakai konkuruoja su Belgradu ir Poznane dėl pasaulio čempionato

Tarptautinė irklavimo federacija (FISA) oficialiai patvirtino tris kandidatus priimti 2023 metų...

Andrius Gudžius – apie tikslo siekimą: bėk, eik, šliaužk, jei reikia – ridenkis

„Bėk, eik, šliaužk, ridenkis link tikslo“, – taip savo požiūrį į tikslo siekimą...

Šalies plaukimo čempionatas – be rinktinės lyderių

Balandžio 25 dieną Kaune prasideda tris dienas truksiantis atvirasis Lietuvos plaukimo čempionatas,...

Maratonininkas Kančys – apie tėvystės iššūkius, kelią į Tokiją bei ypatingą Kauno trasą artimiausias startas – Prahoje

„Vakar „Žalgirį“ palaikė sužadėtinė“, – nusijuokė maratonininkas Remigijus Kančys ....

Top naujienos

Siaubo naktis netoli Vilniaus: taip žiauriai nužudyto žmogaus dar nebuvo matę (152)

Taip žiauriai nužudyto vyro nei policijos pareigūnai, teismo medicinos ekspertai dar nebuvo matę...

Kirkilas ir Kubilius: į Zelenskio pergalę žiūrime viltingai, kaip ir į Ukrainos narystę ES 2027-aisiais (187)

Vienas pirmųjų iššūkių naujai išrinktam Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui bus...

Iš Zelenskio – griežtas atsakas Rusijai (687)

Išrinktasis Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį paragino paskelbti Maskvai...

Vasara artinasi: su 24 laipsniais šilumos atkeliaus ir lietaus debesys (3)

Ketvirtadienį pietų oro srautas į Lietuvą toliau plukdys šiltus orus. Tačiau jau pasirodys ir...

Liūdniau nei „Žalgiriui“: katalonai sutrypti savo pačių tvirtovėje (10)

„Barcelona“ tapo penktąja komanda, pralaimėjusia Eurolygos atkrintamųjų varžybų dvikovą...

Sunkūs laikai Lietuvos bitininkams: dėl išgyvenimo ir kainų kovoja su ukrainiečiais (186)

Lietuvos bitininkai , spaudžiami pigesnio importo ir vidaus konkurencijos, ieško būdų, kaip...

Daugybės žmonių ieškotas dingęs 19-metis rastas negyvas (35)

Trečiadienį, apie 14 val., Alytaus apskrities policija gavo pranešimą, kad žvejodamas Ilgio...

Fotografas įamžino pažastų plaukų nešalinančias moteris: tai gali būti labai gražu (103)

Iš Londono kilęs fotografas Benas Hopperis nufotografavo galybę pažastų plaukų nešalinančių...

Neurochirurgas žino, ką reiškia būti tarp gyvenimo ir mirties: dabar gelbėja žmonės, kuriuos ištinka panašios problemos papasakojo įsimintiniausią operaciją (24)

„Malonus, rūpestingas ir atidus ligoniams gydytojas. Jis savo energija, dėmesių ir šypsena...

Klasiškas De Colo pastūmė baskus prie prarajos krašto (4)

Eurolygos finalo ketverto šeimininkai rizikuoja virsti žiūrovais. Vitorijos „ Baskonia “...