Atsivers miestui

Renginio dalyviams kaip ir rudenį siūloma rinktis 15, 10 ar 5 kilometrų distancijas. Vaikams ir šeimoms bus organizuojami linksmieji bėgimai. Tiesa, starto ir finišo linija, kaip ir visas renginio židinys, keliasi iš stadiono, prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo.

„Rudenį pastebėjome, kaip nedrąsiai pro šalį praeinantys kauniečiai užsuko pažiūrėti renginio, pasižvalgyti sporto mugėje. Norime, kad šiemet organizuojamu renginiu galėtų pasidžiaugti kuo daugiau gyventojų, tad jį perkeliame į erdvią ir puikiai matomą vietą. Visgi sveikatingumo mugėje daug įdomių dalykų išbandyti ar sužinoti galės visi norintys“, - pasakojo renginį organizuojančio S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro direktorius Giedrius Bielskus.

Organizatorius ramina, kad dėl gerų atsiliepimų didesnių pakeitimų dalyvių taip pamėgtoje trasoje nenumatoma. Tam pritaria ir rudens bėgimo 15 kilometrų nugalėtojas, olimpinėms žaidynėms besiruošiantis, renginio globėjas Remigijus Kančys.

„Trasa buvo malonus atradimas. Iki šiol apšilimui nubėgu kelis „Ąžuolyno bėgimo“ trasos ratus. Čia smagi ir lygi vieta bėgti. Medžių pavėsis, gražūs ir saviti Žaliakalnio namai. Vakarais trasa apšviesta ir saugu bėgti net vėlai vakare“, - pasakojo sportininkas, pridurdamas, kad jam smagu matyti čia daug sportuojančių ir aktyviai laiką leidžiančių žmonių.

Tėvų palaikymas - būtinas

G. Bielskus tikina, kad „Ąžuolyno bėgimo“ pagrindinis tikslas yra skatinti sveikatingumo kultūrą mieste, tad čia susirenka gausus būrys dar tik pradedančių sportininkų, kuriems rūpi ne tiek jų rezultatas, kiek malonus laiko leidimas.

„Tai renginys, kuris vienija aktyvius, sveika gyvensena besirūpinančius piliečius ir tėvus. Kviečiame visus ne tik bėgioti, bet ir nuolat mankštintis, tėvus praleisti daugiau laiko su vaikais, suteikiame galimybę jiems sudalyvauti varžybose kaip šeimai. Vaikams leisti pajusti varžybų jaudulį ir taip ugdyti meilę sportui“, - pasakojo organizatorius.

Renginio globėjas R. Kančys ne tik pats ruošiasi aukšto lygio varžyboms, bet ir treniruoja būrį jaunuolių. Treneris kviečia tėvus pasinaudoti šia proga ir sustiprinti ryšį su vaikais juos palaikydami varžybų dieną.

„Nebūna taip, kad vaikams nerūpėtų, ar tėvai ateis jų palaikyti ar ne. Nesvarbu, kad jie sako kitaip. Jei tik yra galimybė tėvams atvykti pažiūrėti kaip seksis jų vaikui varžybose, būtina atvykti. Gal vaikas to ir per daug neparodys, bet kaip treneris matau, kad jie susikaupia, nusiramina ir jaučiasi laimingesni. Net profesionaliems sportininkams per varžybas daug lemiantis veiksnys yra trenerio ir artimųjų būvimas šalia“, - patirtimi dalinosi sportininkas.

R. Kančys pastebi, kad sportas vaikams suteikia pasitikėjimo savimi. Suteikia laiko planavimo įgūdžio. Visgi reikia suderinti treniruotes, mokslus, laisvalaikį, namų ruošą, keliones į varžybas. Stiprėja ir vaiko charakteris. Jis išmoksta geriau susitvarkyti, priimti sprendimus sunkiose situacijose. Nepasiduoda po pralaimėjimo, ar nesėkmės.

Be ilgųjų, 15, 10 ar 5 kilometrų distancijų moksleiviams vyks ir trumposios varžybos. Tėvai išbandyti savo vienybę ir vaikams parodyti pavyzdį galės linksmojoje žmonų nešimo rungtyje.

Kvies į sveikatingumo mugę

Kaip ir ankstesnio renginio metu gyventojai turės galimybę susipažinti su bene 30 sporto būrelių, klubų ar asociacijų. Taip pat pasikonsultuoti su mitybos ir sveikos gyvensenos specialistais.

„Rudenį pakviesti šokių, kovos menų, fechtavimosi ir kitų sporto šakų klubai savo veiklą ir pasiekimus pristatinėjo 3 valandų trukmės pasirodyme. Šiuos prisistatymus bus galima stebėti ir balandžio 24-ą dieną. 2016 metų naujovė – renginio metu vyksiantys nemokami seminarai įvairiomis sveikatingumo temomis. Žinomi savo srities ekspertai dalinsis patirtimi, skaitys pranešimus visiems norintiems apie mitybą, aktyvų laisvalaikį“, - pasakojo G. Bielskus.

Laukiant „Ąžuolyno bėgimo“ renginio kauniečiai ir miesto svečiai pasiruošti jam gali kiekvieną pirmadienį, trečiadienį ir penktadienį S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro rengiamose nemokamose treniruotėse „Judėk sveikai“. Treniruotės vyks visus metus, o į jas kviečiami visi norintys. Nėra jokio amžiaus limito.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)