Prieš penkerius metus įkurtas Lietuvos moterų dviračių klubas "Aušra Gruodis" naująjį sezoną pasitinka papildęs savo gretas. Ateinantį sezoną Vilniaus klubo marškinėlius vilkės beveik 20 dviratininkių nuo 14 metų amžiaus. Naujuoju vyriausiuoju klubo treneriu tapo vilnietis Gediminas Kastanauskas, kurio auklėtinės iš Vilniaus sporto mokyklos "Sietynas" praėjusį sezoną tapo šalies čempionėmis visose amžiaus grupėse.
Dviratininkų lenktynės
© AFP/Scanpix
Komandos lyderės - 21 metų Inga Čilvinaitė (2005 metų Lietuvos moterų grupinių lenktynių čempionė) ir 22 metų Agnė Bagdonavičiūtė. Atstovauti Lietuvai tarptautiniuose jaunimo ir jaunių čempionatuose iš "Aušra Gruodis" komandos ateinantį sezoną pretenduos Tatjana Kaliakina, Sabina Brazevič, Katažyna Sosna, Aleksandra Sošenko ir Kristina Strachovič.

"Aušra Gruodis" klubą, kuris pavadintas jo įkūrėjo, buvusio Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidento bei pirmojo bendrovės "Omnitel" prezidento Gedimino Gruodžio žmonos Aušros vardu, papildė ne tik "Sietyno" sportininkių būrys, bet ir jaunosios trenerių Kęstučio Česaičio (Kvėdarna), Vytauto Balčiūno, Viktoro Bigos (abu - Kaunas) auklėtinės.

"Tikiuosi, kad iš šio būrio dviratininkių bus tokių, kurias kitais metais matysime pasaulio ir Europos čempionatuose, gal net ir Pekino olimpinėse žaidynėse, o kad bus dalyvaujančių 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse, net neabejoju", - per komandos pristatymą sakė "Aušra Gruodis" klubo direktorius Valentinas Rutkauskas.

Anot jo, jau pats laikas pradėti pasirengimą Londono olimpinėms žaidynėms. "Laikas bėga greitai. Londonui reikia ruoštis jau dabar. Manome, kad mūsų klubo dviratininkėms pavyks patekti į 2012 metų olimpinių žaidynių varžybas tiek treke, tiek plente", - pridūrė komandos vadovas.

"Sieksime kuo geriau atstovauti Lietuvai ir klubui. Pagrindiniai mūsų tikslai - kovoti dėl kelialapių į pasaulio ir Europos pirmenybes bei pradėti rengtis Londono olimpinėms žaidynėms", - teigė G. Kastanauskas, kurio auklėtinė Rasa Leleivytė šiemet tapo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionato prizininke ir Lietuvos suaugusiųjų čempione. Beje, 19-metė dviratininkė ateinantį sezoną atstovaus Italijos komandai "Michela Fanini".

Klubo įkūrėjas G. Gruodis džiaugėsi, kad klubą papildė didelis būrys jaunų dviratininkių. "Klubą tam ir įkūriau, kad jaunimas turėtų galimybę sportuoti. Džiaugiuosi, kad dabar klube tiek daug jaunųjų sportininkių, - teigė G. Gruodis. - Norėčiau, kad jos pasiektų kuo geresnių rezultatų, tačiau ne tai man svarbiausia. Labiausiai noriu, kad klubas išliktų gera organizacija, kuri trauktų jaunimą ir rėmėjus".

G. Gruodis tvirtino, kad jis įsipareigojo klubą remti dar penkerius metus.

Beje, "Aušra Gruodis" marškinėlius vilkės ir vienintelis dviratininkas - jaunučių žaidynių čempionas vilnietis Paulius Šiškevičius.

Klubas jau pradėjo naująjį sezoną. Vilniaus klubo dviratininkės neseniai dalyvavo trejose tarptautinėse treko varžybose Maskvoje (Rusija). Dvejose iš jų I. Čilvinaitė užėmė antrąsias vietas. Pirmą kartą jėgas Krylatskojės treke išbandė K. Sosna ir A. Sošenko. Treneris G. Kastanauskas liko patenkintas jų pasirodymu.

I. Čilvinaitė ir A. Bagdonavičiūtė šių metų pabaigoje ir kitų metų pradžioje dalyvaus pasaulio dviračių treko taurės varžybų etapuose, kurie vyks Sidnėjuje (Australija), Pekine (Kinija), Los Andžele (JAV) ir Kopenhagoje (Danija). Šiose varžybose dviratininkės sieks užsitikrinti kelialapius į pasaulio čempionatą, kuris įvyks kitų metų kovo pabaigoje Mančesteryje (Anglija).

"Tikimės, kad bent I. Čilvinaitei pavyks patekti į pasaulio pirmenybes. Manau, kad Inga turi galimybių patekti ir į Pekino olimpines žaidynes", - teigė V. Rutkauskas.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (94)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (81)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (150)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (64)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (5)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (158)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Aistrą žadinantys produktai: sunku patikėti, bet (tinkamai vartojami) veikia net česnakai (1)

Aistr os, lytinio potraukio nusilpimas dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių gali ištikti tiek...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (39)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Kiek algos prašo merginos ir kiek – vaikinai: skirtumai didžiuliai (12)

Siekdamos karjeros jaunosios Lietuvos kartos merginos ir moterys nusiteikusios uždirbti mažiau negu...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (529)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...