Pagal išankstinį planą M. Romanovskis turėjo keliauti į pasaulio čempionatą Fukuokoje, o iš jos – ir į Kiniją, kurioje vyko pasaulio universitetų žaidynės.

Jei planetos pirmenybėse K. Teterevkova priartėjo prie savo geriausių sezono rezultatų bei, kaip ir pernai Budapešte, varžėsi 200 m plaukimo krūtine finale, tai Kinijoje 21-erių Vytauto Didžiojo universiteto studentė lenkė varžoves visose savo dalyvautose rungtyse.

Ne tik aukso medaliai 50 m, 100 m ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse, bet ir du olimpiniai normatyvai bei du asmeniniai rekordai.

„Labai abejojau, jog Kotrynai pavyks iškovoti tris aukso medalius. Tikėjausi, kad lips ant pakylos ir lūkesčius turėjau dėl 200 m rungties.

Konkurencija nebuvo tokia stipri kaip pasaulio čempionate, bet varžėsi pajėgios varžovės, viena jų – PAR plaukikė Kaylene Corbett. Ji Tokijuje 200 m distanciją yra įveikusi per 2:22.06 min.

Šių varžybų koziris toks, jog atsakomybė ne tokia kaip planetos pirmenybėse. Čia galėjome laipsniškai didinti krūvį, tai yra ne taip stipriai plaukti atrankoje, tada geresnio rezultato siekti pusfinalyje ir visas jėgas atiduoti finale.

Kita situacija pasaulio čempionate – ten jau nuo atrankos nebuvo jokių kalbų apie jėgų tausojimą, reikėjo plaukti geriausiu rezultatu.

Fukuokoje 100 m plaukimo rungtyje nepavyko į pusfinalį patekti su 1:06.96 min. rezultatu. Jei būtų patekusi į pusfinalį, galbūt rezultatas būtų geresnis.

50 m plaukimo rungtyje rekordas man didelis netikėtumas. Iškovoti aukso medaliai, matyt, jau veikė psichologiją, leido pasitikėti savo jėgomis.

Nemačiau pačio finalinio plaukimo, nes kaip tik tuo momentu dingo internetas.

Kai pamačiau, jog iškovota pirma vieta ir aukso medalis, pirma mintis – o tai per kiek Kotryna nuplaukė?“, – prisiminimais iš finalinio plaukimo stebėjimo dalinosi K. Teterevkovą 12-ą metų treniruojantis M. Romanovskis.

Plaukimo specialistas liko nustebintas nauju auklėtinės rekordu (30,88 sek.).

„Ji net 0,3 sek. pagerino savo sezono geriausią rezultatą. Neįtikėtinas šuolis.

Pats negalėjau dalyvauti nei pasaulio čempionate, nei Kinijoje universiadoje, turėjau sveikatos problemų.

Rinktinės sporto vadovas Justas Achramavičius man siuntė Kotrynos laikus, pagal tai galėjau kažkiek strateguoti.

Bet trys aukso medaliai universiadoje… Nežinau, ar yra buvę Lietuvos istorijoje, jog vienas atletas iš Lietuvos grįžtų net su 3 auksiniais apdovanojimais. Ko gero, šalies plaukimo istorijoje nebuvo tokių dalykų“, – stebėjosi M. Romanovskis.

Pernai K. Teterevkova 200 m rungties asmeninį rekordą gerino šalies žiemos čempionate vasarį, šiemet asmeniniai rekordai krito vėl ne svarbiausiose varžybose – jau po pasaulio pirmenybių.

Kaip suplanuoti sportininkės pasirengimą, jog ji sportinės formos piką pasiektų svarbiausių startų metu?

Tai esminis klausimas ir pačiam plaukimo specialistui. Žvelgdamas į olimpinį sezoną, M. Romanovskis jau turi K. Teterevkovos preliminarų varžybų kalendorių.

„Nuo spalio laukia pasaulio taurės etapai. Jie numatyti maždaug po penkių pasirengimo etapų.

Bet dabar reikia pailsėti. Ne savaitę ar pusantros, bet kokias tris.

Vėliau gruodį lauks Europos čempionatas 25 m baseine, čia specialaus pasirengimo nereikės. Pagaliau, turime Vilniuje galimybę treniruotis ir 25 m, ir Lazdynų 50 m ilgio baseine.

Iškart po pusantro mėnesio lauks pasaulio čempionatas vasarį Dohoje (Kataras).

Iš esmės – toks varžybų kokteilis, kuriame reikia sekti sportininkės formą ir pagal tai priimti sprendimus“, – kalbėjo M. Romanovskis.

Michailas Romanovskis, Kotryna Teterevkova

Jis įsitikinęs, jog plaukikai krūtine turi plaukti visus nuotolius, pradedant 50 m atstumu ir neapleidžiant 200 m rungties.

„Aš nesutinku, kad 50 m distancija yra ne Kotrynos rungtis.

Jei plaukikas krūtine neplauks 50 m, jis nepagerins 100 m rezultato. Jei nesieksi rezultatų 100 m distancijoje, tai nukentės 200 m rungties laikas. Brasistai turi plaukti viską.

Tai ne mano nuomonė, tai tokia teorija.

Kalbant apie Kotrynos dominavimą, jį lėmė atsipalaidavimas ir Pietų Afrikos Respublikos plaukikė Kaylene Corbett.

Ji labai stipri plaukikė krūtine, abi jos – bičiulės plaukimo takeliuose.

O kokia kova 200 m rungties finale! Niekur nemačiau, kad vyrautų tokia intriga nuo pirmo iki paskutinio metro.

Tai kažkokia fantastika“, – stebėjosi keturis dešimtmečius plaukikus ugdantis M. Romanovskis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją