Iš viso į birželio 5-7 d. vyksiančią regatą užsiregistravo 81 jachta.

„Birželio 4-ąją Lietuvos buriuotojų sąjunga šventė savo 85-erių sukaktį, tad „Galvės taurės“ regata šiemet – tarsi dviguba šventė buriuotojams. Tai ir vasaros sezono pradžios simbolis, ir savo ilgamečių šaknų paminėjimas ant vandens, su sportiniu azartu ir pakilia nuotaika. Džiugu, kad šioje buriuotojiškoje šventėje turi galimybę apsilankyti ir stiprūs konkurentai iš užsienio“, – prieš regatos startą džiaugėsi varžybose su jachtos „Simona“ įgula dalyvaujantis Lietuvos buriuotojų sąjungos prezidentas Naglis Nasvytis.

Tarptautinei jachtos „Pandora“ įgulai vadovaus vienas geriausių Estijos buriuotojų Mati Seppas, o jachta „Buffalo“ buriuos viena stipriausių įgulų iš Latvijos.

Varžovams iš užsienio stiprią konkurenciją sudarys vieni stipriausių Lietuvos buriuotojų – Raimondas Šiugždinis bei Algirdas Žižys, vadovausiantys jachtų „White Whale“ ir „Bestija“ įguloms.

Jachtai „Keturi vėjai“ vadovaus jaunosios buriuotojų kartos atstovas Karolis Janulionis, šiuo metu siekiantis kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes.

Regatai teisėjaus tarptautinės kategorijos teisėjas Madis Ausmanas iš Estijos.

Pasak regatos organizatoriaus, „Gero vėjo klubo“ prezidento Manto Klimantavičiaus, šiemet dėl karantino regata startuoja šiek tiek neįprastomis sąlygomis, tačiau buriuotojai savo ir kitų saugumą laiko pirminiu prioritetu, todėl šventinės nuotaikos tai netemdo.

„Dėl karantino ir jo sukeltos nežinios buvo mažiau galimybių tinkamai pasirengti, kurį laiką nežinojome, ar regata iš viso galės startuoti. Kad išvengtume viruso rizikos nusprendėme regatą rengti be tradicinių kranto renginių ir koncerto. Šiemet koncentruojamės išskirtinai į aukšto meistriškumo sportines varžybas. Žinoma, laikysimės visų būtinųjų saugumo ir higienos reikalavimų, sveikata ir saugumas yra absoliutus prioritetas, visi tą puikiai supranta“, – teigė M. Klimantavičius.

Iš viso „Platu 25“ jachtų klasėje šiemet startuos 18 įgulų, o visoje regatoje užsiregistravo net 81 jachta, tarp kurių ir jauniausieji buriuotojai iš Vilniaus, Elektrėnų, Šiaulių, Neringos, buriuojantys „Optimist“, „Laser 4.7“, „RS Feva“, „RS Tera“ jachtų klasėmis.

Regatos metu numatomos 7 lenktynės: vienos navigacinės ir šešerios sportinės – priešvėjinės/pavėjinės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės