aA
Taip Alytaus stadiono atidaryme kalbėjo Lietuvos olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas. Po trejus metus vykusios rekonstrukcijos ir tylos vakar stadionas prisipildė ovacijų. Pirmiausia pasveikinta sportinio ėjimo meistrė buvusi alytiškė Brigita Virbalytė, ne tik laimėjusi 5 tūkst. metrų distancijos varžybas, kai kurias dalyves aplenkusi keliais ratais, bet ir 18 sekundžių pagerinusi ketverių metų senumo šios rungties rekordą. Brigitos rezultatas - 21 minutė 30 sekundžių.
© A.Didžgalvio nuotr.

„Nuoširdžiai dėkoju alytiškiams, atėjusiems į stadiono atidarymą ir nuoširdų palaikymą”, - kalbėjo kvapą atgaunanti rekordininkė.

Dar prieš atidarymą Rotušės aikštėje žygiui į stadioną rikiavosi daugiau negu tūkstančio Alytaus mokyklų mokinių ir jų tėvelių kolona. Žygiuojant ji nutįso beveik kilometrą.

Paklaustas, ar į stadiono rekonstrukciją investuoti daugiau negu 20 milijonų litų greitai atneš olimpinius medalius, A. Poviliūnas kalbėjo, kad ne viską reikia matuoti pinigais.

„Mes dažnai kalbame tik apie medalius, bet sportas ne tik medaliai, tai ir laisvalaikio praleidimas, sveikos gyvensenos formavimas. Alytaus stadione kiekvienas jaunuolis galės pasportuoti. Atnaujintas jūsų stadionas, esantis miške, - man kaip perlas. Jis toks jaukus ir šeimyniškas.

Ir ne tik. Stadionas moderniai įrengtas, yra pakankamai vietų, kad galėtų vykti aukščiausio lygio tarptautinės futbolo ir lengvosios atletikos varžybos. Tai didelė šventė ne tik alytiškiams, bet ir visai Lietuvos sporto bendruomenei.

Šie metai sėkmingi Lietuvai. Europos ir pasaulio čempionatuose iškovota dvylika olimpinių sporto šakų medalių. Viskas atsiranda ne iš karto. Lenkiu galvą prieš buvusius ir dabartinius miesto vadovus ir visus alytiškius, kurie supranta, jog sportas - tai ir sveikata, ir užimtumas.”


Taigi, Europos sporto organizatoriai turės išmokti Dzūkijos sostinės, į kurią netrukus ves varžybų maršrutai, pavadinimą.

Turėtų būti gėda

Lietuvos futbolo federacijos generalinis direktorius Julius Kvedaras nepažino atnaujinto stadiono, kuriame prieš kelias dešimtis metų jam pačiam teko žaisti prieš „Dainavos” futbolo komandą, pasidžiaugė nauja futbolo aikšte.

Joje įrengta moderni automatinė laistymo ir drenažo sistema. Federacijos generalinis direktorius Alytaus futbolo komandoms linkėjo kuo greičiau sugrįžti į šalies aukščiausiąją lygą ir gėdijo į atidarymą gausiai susirinkusius Seimo narius.

„Matau daug į atidarymą susirinkusių seimūnų. Jiems Vilniuje esančiuose stadionuose turėtų būti gėda sėdėti. Sostinėje nėra nė vienos padorios futbolo aikštės. Jų pastangomis sugriauta daug stadionų.”

Po oficialių kalbų, juostelės perkirpimo į atnaujintą aikštę draugiškoms rungtynėms išbėgo 1975 metais Lietuvos futbolo čempionės „Dainavos” senjorai ir Lietuvos sporto žurnalistų bei sporto komentatorių komanda.

Jos sudėtyje - Vytaras Radzevičius, Nerijus Kesminas, buvę alytiškiai Tautvydas Vencevičius ir Žydrūnas Grudzinskas. Buvo žaidžiami du kėliniai po 15 minučių. Alytiškiai parodė, kad ne veltui tapo čempionais - nepamiršo žaisti ir dar turi kvapo - rezultatu 1:0 įveikė gerokai jaunesnius žurnalistus. Pergalę atnešusį įvartį pelnė Eimantas Liaugaudas.

Įdomieji Alytaus stadiono skaičiai

1924 m. vasarą buvo atidarytas „Dzūko“ stadionas. Iš pradžių buvo tik futbolo aikštė, vėliau įrengtos teniso aikštelės ir krepšinio aikštė.

1925 m. įvyko pirmasis dzūkų pavasarininkų regiono kongresas, kuriame dalyvavo 1,5 tūkst. žmonių. Buvo surengta vietinio pobūdžio olimpiada. Ją organizavo Jonas Borevičius ir Antanas Graževičius.

1926 m. Lietuvos Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų kavalerijos pulkas, minint karininko Antano Juozapavičiaus žūtį, rengdavo arklių lenktynes, šokimus per kliūtis ir t. t. Vasarą Alytuje įvyko šaulių sporto šventė. Sporto instruktoriumi tuomet buvo Alytaus gimnazijos kūno kultūros mokytojas Karolis Dineika.

1929 m. prezidentas Antanas Smetona įsteigė žirginio sporto taurę. Ją tais metais laimėjo Alytuje stovėjęs antrasis ulonų pulkas. Taurė ulonams dar atiteko 1930, 1932, 1933 metais.

1957-1958 m. buvo rekonstruotas Alytaus stadionas, jis aptvertas betonine tvora. Įrengta viena geriausių Lietuvos futbolo aikščių, bėgimo takai ir lengvosios atletikos sektoriai.

1975 m. „Dainavos“ futbolo komanda pirmą kartą šiame stadione iškovojo Lietuvos čempionės titulą.

1993 m. pradėtas rekonstruoti Alytaus miesto stadionas - 2,4 ha plotas: futbolo aikštė su 2,5 tūkst. sėdimų vietų tribūnomis, 2 lauko teniso aikštelės, krepšinio aikštė, paplūdimio tinklinis. Numatoma dar įrengti lengvosios atletikos bėgimo takus, metimo sektorius, mini golfo aikštelę, biotualetus.

1999 m. Alytaus stadione įvyko 14 Lietuvos futbolo lygos rungtynių, 10 apskrities pirmenybių, tarptautinis trijų dienų vaikų futbolo turnyras. Taip pat įvyko 7 kultūriniai-pramoginiai renginiai. Vasarą veikė kartodromas, teniso kortai. Juose pirmą kartą organizuoti du Alytaus miesto lauko teniso mėgėjų turnyrai.

Iš viso miesto stadione per sezoną apsilankė apie 50 tūkst. miestelėnų. Dėl susidėvėjimo stadionas nuo 1995 m. nebuvo atnaujinamas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Britų sprinto žvaigždė už dopingo vartojimą diskvalifikuota ketveriems metams (3)

Europos bėgimo estafetės 4x400 m aukso medalio laimėtojas 29 metų Nigelas Levine'as sučiuptas...

Paskelbti Lietuvos FAIR PLAY apdovanojimų laureatai

Žodžiai FAIR PLAY Lietuvoje buvo pradėti vartoti maždaug prieš 25 metus. Būtent tada,...

11 valandų operaciją po avarijos ištvėrusi 17-metė sveiksta – užsimojo grįžti į lenktynių trasą (15)

Po siaubingos avarijos „Formulės 3“ lenktynėse Kinijoje išgyvenusi 17-metė Sophia Florsch...

Pirmasis žolės riedulio sezono trofėjus – vilniečiams

Pirmąjį 2018-ųjų žolės riedulio sezono uždarosiose patalpose trofėjų – Lietuvos žolės...

Po sėkmingo pasirodymo rinktinėje Četvertakas karjerą pratęs Norvegijoje

Lietuvių gretos Norvegijos antroje lygoje („1. Divisjon“) dar labiau išaugo – tris mūsų...

Top naujienos

Tarptautiniame kontrabandos tinkle įsipainiojo lietuviai: genialus planas apeiti Rusijos sankcijas (16)

Šeštame aukšte esančiame bute Sankt Peterburgo Lenino prospekte Nastia Loškina ant virtuvės...

Gyventojai prezidentei už darbą surašė pažymius: kokia Grybauskaitė liks atmintyje? (58)

Per beveik dešimt metų prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumo kreivė nukrito daugiau negu...

Lustų rinka smigo žemyn: 400 mlrd. dolerių vertės pramonės klestėjimas eina į pabaigą (7)

Nuostoliai lustų gamintojų rinkoje praėjusią savaitę tęsiasi, ypač po to, kai JAV...

Dvejus metus nelaiminčios rinktinės vedlys posto palikti neskuba: ne laikas apie tai kalbėti specialiai DELFI iš Belgrado (15)

Pirmas Tautų lygos turnyras lietuviams prisvilo: C divizione 4 grupėje Lietuvos futbolo rinktinė...

Juozaičio pranašystė: jei taip toliau, po 20 m. nebebus lietuvių kalbos ir tautos (1623)

„Niekada taip nebuvo, kad lietuvis taip ėstų lietuvį. Po bet kurio straipsnio tokių keiksmų...

Monikai Šalčiūtei nenusisekė romanas su Donatu Motiejūnu: buvau apgauta, buvo daug melo (8)

Daugeliui vis dar yra paslaptis, kaip žmonės uždirba pinigus socialiniuose tinkluose dėdami savo...

Su Nekrošiumi dirbusios aktorės vos tramdo ašaras: taip netikėta, taip staiga (39)

Antradienio rytą Lietuvą žaibiškai apskriejo liūdna žinia – mirė garsus teatro režisierius...

Orai: laikysis lengvas šaltukas

Lapkritis persirita į paskutinį dešimtadienį ir, panašu, artėja prie jam būdingų orų.

Andrius Užkalnis: mano šuo maitinasi geriau negu visa tavo šeima (532)

Lietuviai, nacionalinio maisto gadintojai. Ar pastebėjote, kad lietuviai blogiausiai elgiasi su tuo...

Markauskas pardavė jį iš posto išvertusį ūkį: politika privertė daryti greitus sprendimus (29)

Per patį skandalo dėl neteisėtai ariamos žemės įkarštį tuometinis žemės ūkio ministras...