Tačiau tam pirmiausia reikia įveikti Ukrainos rinktinę. Vieną iš dviejų favoričių, apie kurių tarpusavio kovą dėl teisės žaisti aukštesniame divizione visi kalbėjo dar prieš čempionatą. Ukrainiečiai ir britai vienbalsiai buvo įvardijami pagrindiniais pretendentais kilti aukštyn ir tai šios rinktinės demonstruoja šiame čempionate.

Į šį ginčą vilčių įsiterpti turėjo Kroatija, tačiau pastaroji greitai buvo nutildyta per pirmąsias dvejas rungtynes su favoritais.

Ukrainos komandos atstovai per daug dėmesio nekreipia į faktą, kad susirinko ne visi stipriausieji. Trūksta 7-8 žaidėjų, kurie būtų pirmųjų penketų atlikėjai.

Rinktinėje nėra didžiausios žvaigždės, ilgamečio Toronto „Maple Leafs“ puolėjo Aleksejaus Ponikarovskio. 36-erių Ukrainos ir Kanados pilietybes turintis veteranas žaidė šešiuose NHL klubuose, o pastaruosius tris sezonus rungtyniauja Sankt Peterburgo SKA (Rusija) komandoje. Į rinktinę neatvyko Pavelas Padakinas iš AHL lygos „Valley Phantoms“ klubo (JAV).

Komandoje nėra kelių Rusijos aukščiausios lygos žaidėjų. Tačiau komandoje esančių šio diviziono lygiui – per akis. Didžioji dauguma žaidėjų yra iš Ukrainos čempionate ryškiai išsiskiriančių trijų klubų – Kijevo „Generals“, Donecko „Donbass“ ir Kremenčugo HK „Kremenčuk“.

Tiek vartininkai, tiek gynėjai atstovauja tik Ukrainos klubams ir kol kas pasaulio čempionate tvarkosi puikiai, per trejas rungtynes praleidę vos 3 įvarčius.

Puolimo grandyje ukrainiečiai turi ir keletą legionierių. Olegas Šafarenka ir dviejų metrų (be pačiūžų) milžinas Andrijus Michnovas atstovauja Minsko „Junost“ (Baltarusija) klubą, 193 cm Vladyslavas Gavrikas atvyko iš Kolambuso „Cotonmouths“ klubo, žaidžiančio SPHL lygoje (JAV/Kanada), Romanas Blagojus gerai žino, kaip įveikti Nerijaus Ališausko gynybą, kadangi kartu su juo žaidžia Rusijos aukščiausios lygos žaidžiančioje Karagandos „Saryarka“ komandoje (Kazachstanas).

Toks ukrainietiškas kolektyvas kol kas veikia be priekaištų. Vartuose patikimai žaidžia 20-metis Eduardas Zacharčenka ir visoms komandos kilo problemų prie varžovų vartų.

Atėjo eilė Ukrainos galybę pajusti Lietuvos jaunimui.

Balandžio 22 d. rungtynių tvarkaraštis:

14.00 val. Didžioji Britanija – Rumunija
17.30 val. Lietuva – Ukraina
21.00 val. Kroatija – Estija

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB diviziono lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina 3 3 0 0 0 17:3 9
2. Didžioji Britanija 3 2 1 0 0 16:4 8
3. Lietuva 3 2 0 0 1 12:11 6
4. Kroatija 3 1 0 0 2 14:10 3
5. Estija 3 0 0 1 2 6:18 1
6. Rumunija 3 0 0 0 3 4:23 0,/pre>