Vienas didžiausių Ispanijos triatlonininko Alberto Casillaso Garcios troškimų - ne tik įgyti Lietuvos pilietybę, bet ir atstovauti mūsų šaliai 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Alberto Casillas
© Organizatorių nuotr.

A. Casillasą Garcią Ispaniją iškeisti į kur kas atšiauresniais orais išsiskiriančią šalį paskatino meilė lietuvei. Ir nors pora pasuko skirtingais keliais, ispano ryšys su Lietuva liko. Daugiau kaip penkerius metus bendradarbiaudamas su Lietuvos triatlono federacija, A. Casillasas Garcia ne šiaip sau garsina mūsų šalies vardą tarptautinėse triatlono varžybose – jis yra pirmasis sportininkas, kuris Lietuvos trispalvę įtraukė į Europos suaugusiųjų pirmenybių ir pasaulio taurės varžybų protokolus.

Vis tik vienas didžiausių A. Casillaso Garcios tikslų – įgijus Lietuvos pilietybę, išbandyti jėgas Tokijo olimpinėse žaidynėse.

„Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet itin svarbu daug ir sunkiai dirbti, kad galėčiau parodyti savo geriausius rezultatus. Norėdamas gauti kelialapį į olimpines žaidynes, turėsiu varžytis rungtynėse visame pasaulyje ir patekti bent į „Top 70“.

Ne mažiau menka užduotis kartu su Olimpiniu komitetu kuo greičiau sutvarkyti ir visus reikiamus dokumentus dėl Lietuvos pilietybės įgijimo. Be to, mokausi lietuvių kalbą. Suprantu ir gebu skaityti beveik viską, tačiau kalbėti sekasi sunkiau, lietuvių kalba iš tiesų nelengva“, – sakė naujoje treniruočių bazėje ir su nauju treneriu 2018 metais Ispanijoje besidarbuosiantis sportininkas.

Pasak A. Casillaso Garcios, 2017 metų sezonas buvo palankus ir leido pasiekti svarių rezultatų. Žiemą aktyviai treniravęsis Madrido sporto centre, pavasarį jis jau varžėsi Ispanijai priklausančioje Gran Kanarijoje, o vėliau – Portugalijoje vykusiose „Continental Cup“ triatlono (1,5 km plaukimo, 40 km važiavimo dviračiu ir 10 km bėgimo) rungtynėse.

„Abejose varžybose sekėsi išties neblogai. Ir nors vienose jų patyriau avariją, mano plaukimo rezultatai, lyginant su ankstesniais metais, buvo kur kas geresni“, – pasiekimais dalijosi A. Casillasas Garcia.

Praėjusiais metais triatlonininkas taip pat jėgas išbandė Europos, pasaulio taurės varžybose ir daugelyje varžybų Maroke, Italijoje, Ispanijoje, Austrijoje, Kazachstane ir kitose šalyse.

„Pavyzdžiui, Ispanijoje vykusiose komandinėse „Championship Team Time Trial“ ir „Team Relay“ varžybose puikiai pasirodėme drauge su Segovijos triatlono klubu, o svarbiausiose Ispanijos sprinto varžybose pavyko užimti net penktąją vietą. Tuo tarpu Madrido ir Kaljario „World Cup“ varžybose pasiekiau itin gerų plaukimo rezultatų, tačiau koją kišo kitos dvi rungtys. Kaljaryje gerai pasirodžiau net tik plaukime, bet ir bėgime, vis tik varžybų metu įvykęs masinis susidūrimas turėjo neigiamos įtakos galutiniams mano rezultatams“, – pasakojo A. Casillasas Garcia.

Vienomis svarbiausių praėjusių metų varžybų ispanas laiko ir pasirodymą Europos triatlono elito čempionate Austrijoje.

„Šis čempionatas man itin reikšmingas ne tik tuo, kad pirmą kartą pavyko įveikti visą šių varžybų standartinę distanciją, bet ir suteikta galimybe jame atstovauti Lietuvai. Džiaugiuosi, kad tapau pirmuoju Lietuvos triatlonininku, įveikusiu Europos elito čempionato rungtis“, – sakė jis.

Ir nors itin aukštomis praėjusių metų prizinėmis vietomis bei pozicijomis Lietuvos vardą garsinantis triatlonininkas pasigirti negali, A. Casillasas Garcia pabrėžė, kad dauguma 2017 metų sezono pasirodymų jis yra patenkintas.

„Nepaisant galutinių varžybų rezultatų, kurie dėl patirtų avaringų situacijų iš esmės neatspindi mano pasiruošimo ir tikrojo pasirodymo rungtyse, daugumą užsibrėžtų asmeninių tikslų pernai pavyko įgyvendinti“, – teigė Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantis sportininkas.

Pernai, kaip ir kasmet, A. Casillasas Garcia neaplenkė ir mūsų šalies. Lietuvos pilietybę siekiantis įgyti sportininkas praėjusią vasarą taip pat dalyvavo Lietuvoje vykusiame triatlono čempionate.

„Nors ir gimiau svetur, tačiau su Lietuva mane sieja ypatingas ryšys. Čia turiu begalę draugų, palaikau šiltus santykius su Lietuvos triatlono federacija ir jaučiuosi lyg būčiau lietuviškos šeimos dalis. Didžiuojuosi turėdamas galimybę atstovauti Lietuvai ir garsinti šios šalies vardą pasaulyje, – sakė ispanas. – Pavyzdžiui, prieš pora metų dalyvaudamas Baltijos triatlono čempionate užėmiau pirmąją vietą ir mačiau, kaip federacijos prezidentas verkė iš laimės.

Tai buvo nuostabus jausmas, kurio niekada nesu pajutęs būdamas Ispanijoje, joje niekas dėl manęs nėra braukęs laimės ašarų. Tokie dalykai priverčia susimąstyti. Jaučiu, kad Lietuvoje man gera, kad šioje šalyje yra mano vieta po saule“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sirijos kare – pavojingas posūkis: skamba tiesmuki įspėjimai (134)

Izraelio kariuomenė paviešino tiesioginį grasinimą Iranui – tai padaryta paskelbus minėtosios...

Slaptos draugijos pėdsakai Vilniaus pakraštyje – vis dar neįminta mįslė (3)

Iki krikščionybės įvedimo Lietuvoje 1387 metais, Verkiai priklausė didžiajam kunigaikščiui,...

Indrė Makaraitytė. Karbauskio žinutė prezidentei ir dvi Skvernelio problemos (183)

Naujas karas, šūkčiojama iš visur kur, vos tik Saulius Skvernelis ėmė ir pareiškė, kad...

Padalinta Lietuva: sostinė lenkia likusią Lietuvą visais rodikliais (33)

Statistikos departamentas pradėjo rengti ir skelbti rodiklius pagal naujus statistinius regionus -...

Vaiko pinigai: žadėjo daug ir visiems, o daugiau kaip trečdalis negavo nieko (195)

Valdantieji žadėjo plėsti mokesčių lengvatą dirbantiems tėvams ir kartu mokėti po 60 Eur už...

Išlindo yla iš maišo: griauna mitą apie bioskaidžius maišelius

Visuomenei aerobiškai skaidaus plastiko maišeliai jau kurį laiką buvo siūlomi kaip...

Užrūstino netikėtai apmokestinta aikštelė: darbuotojams ir gyventojams – jokių lengvatų (88)

Neapdairūs vairuotojai, kaip įprasta palikę automobilį Kaune, Šiaurės prospekte esančios...

Aplinkos ministrą pasiekė nemaloni žinia: teks apsispręsti (44)

DELFI tyrime iškėlus abejonę, ar aplinkos ministro Kęstučio Navicko vadovaujamos ministerijos...

Ką reiškė būti motina prieš 30 metų: šiandien tokia kasdienybė suglumintų bet kurią (63)

Rodos, 30 metų yra tiek nedaug, tačiau gydytojų rekomendacijų skirtumai migdymo ar mitybos...

Kūno siunčiami signalai, kad vartojate per daug cukraus (2)

Cukrus skanus, o jo turintys gaminiai dar skanesni. Dabar šio saldaus biraus angliavandenio dedama...