aA
Po priverstinės pertraukos dėl karantino į pirmąsias treniruotes grįžo Lietuvos irkluotojai. Nors Vyriausybė leido didelio meistriškumo sportininkams užsiimti savo veikla, irkluotojai turi kitą bėdą.
Milda Valčiūkaitė
Milda Valčiūkaitė
© Stop kadras

Visų pajėgiausių Lietuvos irkluotojų valtys liko įstrigusios Graikijoje arba Italijoje, kur vyko pirmosios treniruočių stovyklos ruošiantis naujam sezonui.

Vis dar neaišku, kada jas pavyks parvežti. Dėl to irkluotojai Trakuose priversti treniruotis su senomis valtimis. Pavyzdžiui, viena tituluočiausių šalies irklavimo atstovių Milda Valčiukaitė įgūdžius atgauna su 10 metų senumo Donatos Vištartaitės-Karalienės valtimi.

„Nuo pirmadienio galėjome irkluoti trasoje, pasiimti valtis, o treneriai taip pat labai norėjo pradėti darbą. Buvo gana keista visiems po truputį susirinkti.

Problema, kad mūsų visos valtys yra Graikijoje ir Italijoje. Jų negalėjome parsivežti, nes valstybių sienos labai greitai užsidarė. Dėl to pirmiausiai ieškojome valčių, kuo panašesnių į tas, kurias irklavome, ir pirmoji diena buvo skirta valčių komplektavimui, – kalbėjo M. Valčiukaitė. – Smagu grįžti ant vandens, pamatyti kolegas po ilgo laiko. Džiugu, jog į treniruočių procesą gali įsijungti treneris. Po pusantro mėnesio be irklavimo ir įgūdžiai šiek tiek dingo, ir fizinis pasiruošimas, kurį buvome įgiję tikrai neblogą, suprastėjo. Buvo žengti keli žingsniai atgal, todėl pirmos treniruotės buvo tikrai sunkios – tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Džiugina tai, kad pagaliau galima pakeisti aplinką ir laisviau treniruotis“.

Karantino laikotarpiu M. Valčiukaitė, kaip ir kiti atletai, stengėsi sportuoti namų sąlygomis. Kol dar buvo planuojama, kad Europos čempionatas vyks gegužės pabaigoje, o olimpinėse žaidynės – šiemet, krūvis, net ir sportuojant namuose, buvo didelis.

„Pastarosios šešios savaitės buvo labai banguotos. Per tą laiką labai keitėsi varžybų planas. Kai grįžome į Lietuvą, galvojome, kad bus atšaukti tik pavasario startai, ruošėmės Europos čempionatui ir olimpinėms žaidynėms. Tada sužinojome, kad visos varžybos yra atšaukiamos, todėl ir treniruotės tapo lengvesnės“, – sportas.info teigė M. Valčiukaitė.

Vėliau Tarptautinė irklavimo federacija pranešė, kad, jeigu situacijas pasaulyje nepablogės ir bus atidarytos sienos, Europos čempionatas bus rengiamas spalio mėnesį. Tuomet M. Valčiukaitė, kartu su savo draugu, kitu olimpiečiu irkluotoju Sauliumi Ritteriu namo garaže įsirengė nedidelę salę su treniruokliais ir vėl didino treniruočių intensyvumą.

„Būsiu sąžininga, namuose nepavyko laikytis tokio režimo, kokio norėčiau, ir koks įprastai būna stovyklų metu. Aplinka visgi yra kitokia, todėl ritmą palaikyti yra labai sunku. Bet kiek pavyko pasportuoti, tiek. Dabar stengsimės įsivažiuoti jau lauke ir sunkinti programą“, – pridūrė irkluotoja.

Artimiausiomis savaitėmis ar net mėnesiais irkluotojams veikiausiai teks sportuoti Lietuvoje. Padėtį gerina tai, kad Trakuose yra puiki irklavimo bazė, tačiau sunkumų kelia nepastovūs orai.

„Didžiausias skirtumas lyginant su Graikija ar Italija yra orai. Lietuvoje jie šiek tiek nelepina. Užsienyje galima mažiau rengtis, jaustis laisviau, o tas daro įtaką rezultatui. Bet svarbiausia, kad galime pagaliau normaliai sportuoti po ilgos pertraukos. Čia buvo tas pats, kas šešias savaites plaukikui neplaukti, o bėgikui – nebėgti“, – aiškino M. Valčiukaitė.

Koronaviruso sukelta pandemija smarkiai koreguoja viso pasaulio sporto tvarkaraščius. Olimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metus, tačiau vis dar nėra garantijų, kad jos įvyks. Profesionaliems sportininkams atšaukiamos ar nukeliamos varžybos smarkiai sumažina motyvaciją.

„Motyvacija buvo nukritusi po žinios apie olimpinių žaidynių nukėlimą. Tada atsirado nežinia – kam ruoštis ir koks bus artimiausias žingsnis. Dabar planuose vis dar yra Europos čempionatas, todėl tai suteikia vilties, kad dar bus artimesnis startas ir atsirado nusiteikimas ruoštis jam. Taip automatiškai pakyla ir motyvacija, todėl šiuo metu nuotaika yra gana pozityvi. Tarpinės varžybos iki olimpinių žaidynių yra būtinos normaliam pasiruošimo procesui“, – pabrėžė irkluotoja.

M. Valčiukaitė 2016 metais su D. Vištartaite iškovojo olimpinių žaidynių bronzos medalius. Kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes ji iškovojo su kita porininke – Ieva Adomavičiūte. Su ja Milda 2018 metais tapo pasaulio čempione. Pagal valstybės nurodymus, sportininkams yra leidžiama irkluoti dvivietę, todėl jau netrukus Milda ir Ieva galės susigrąžinti savo formą irkluojant įprastoje komandoje.

„Šiuo metu treniruojamės su vienvietėmis valtimis, kad atgautume įgūdžius, prarastus per šešias savaites. Kai šiek tiek sustiprėsime ir patobulėsime, tada persėsime prie dviviečių“, – pridūrė M. Valčiukaitė.

Jeigu Europos čempionatas įvyks, tai Lietuvos rinktinės treneriai tradiciškai vykdys atranką tarp šalies sportininkų ir mėgins suburti geriausias įgulas. Kol kas dar nėra numatyta, kada tai galėtų vykti.

www.sportas.info
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuvos tinklinio vadovas Čerka vienbalsiai išrinktas EEVZA viceprezidentu

Rugsėjo 16-18 dienomis Katovicuose (Lenkijoje) kartu su vyrų Senojo žemyno pirmenybių finalais...

Lietuvos komanda iškovojo trečią vietą ekstremaliame bėgime šuolių su slidėmis nusileidimo taku

Svaitgalį Vokietijoje vyko unikalios, ekstremalios ir itin sudėtingos bėgimo varžybos „Red Bull...

14-metis lietuvis profesionalų golfo turnyre metė rimtą iššūkį Tokijo olimpinių žaidynių dalyviui

Pirmadienį „Lisia Polana“ golfo klube baigėsi tris dienas trukęs paskutinis PGA profesionalų...

Lankininkų varžybose Vilniuje – kova su priešininkais, vėju ir šalčiu

Šalia Vilniaus esančiuose Pagiriuose savaitgalį vyko tradicinės, jau 21-osios šaudymo iš lanko...

Unikaliame bėgime per gamtos stichijas „Insane Run“ – teigiamų emocijų pliūpsnis nuotraukų galerija

Penktadienio vakarą Vilniaus Vingio parke ūžė audra, siautėjo uraganinis vėjas, krito snaigės,...

Top naujienos

Sugrįžęs infliacijos baubas – Lietuvoje bene didžiausias (1)

Euro zonoje metinė infliacija rugpjūtį greičiausiai buvo tokia pati kaip liepą ir siekė 3...

Pasiekus juodą COVID–19 zoną Dulkys žada grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą patikslinta (396)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį po susitikimo su opozicine Demokratų...

Garsiųjų afganistaniečių istorijoje – naujos skandalingos detalės: sprendimų jie laukė sodyboje Lietuvoje papildyta (331)

Penkių afganistaniečių, dėl kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pradėjo bylą prieš...

Įamžino 7 automobilių avariją Vilniuje: vairuotojai pamiršo vos vieną taisyklę (39)

Antradienio rytą vilniečiai, važiavę į darbą pro Geležinio Vilko gatvės tunelį,...

Įpykusiems europiečiams – alyvos šakelė iš JAV (14)

Vakarų aljansą pirmadienį purtant įtampai Europos Sąjungos lyderiai išreiškė paramą...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (311)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Legendinės grupės „Man-Go“ narė Rima: vyras man suteikė prabangų gyvenimą ir aš nesu šeimos galva (9)

Su legendinės merginų grupės „ Man-Go “ nare Rima Petrauskyte susitinkame jos mieste...

Dulkys: sieksime, kad ugdymo sritis būtų paskutinė, kuri pereitų į nuotolį (1)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad Vyriausybė sieks, jog ugdymo sritis būtų...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius – apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (20)

Tai, ko gero, garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp pagrindinio...