Įgyvendinant Alytaus miesto savivaldybės projektą "Viešosios turizmo infrastruktūros plėtra Alytuje" numatyta parengti komplekso "Slidinėjimo trasų įrengimas Panemunėje Alytaus mieste" techninį projektą.
Slidininkai
© Scanpix
Sniegą "šaudys" patranka

Projektas buvo finansuojamas pagal PHARE programos "Bendradarbiavimo abipus sienos iniciatyvinės programos Baltijos jūros regionui" Vidutinių projektų fondo priemonę.

Kaip vakar "Alytaus naujienoms" sakė miesto savivaldybės administracijos Ekonomikos ir investicijų departamento Investicijų skyriaus vedėja Neringa Rinkevičiūtė-Bakum, šiomis dienomis miesto savivaldybė gavo bendrovės "Urbanistika" parengtą slidinėjimo trasų techninę dokumentaciją.

Investicijų skyriaus vedėjos teigimu, projektuotojai Alytaus šiaurės rytinėje pašonėje, tuoj už gynybinio forto ir metalinių garažų bendrijos, vaizdingoje vietoje prie Nemuno skardžių, nusprendė įrengti ne vieną, o dvi slidžių trasas. Pirmosios, statesnės, trasos ilgis - 135 metrai, plotis - nuo 9 iki 14 metrų.

Antra trasa kiek siauresnė - 8-10 metrų pločio, bet ne tokia stati ir ilgesnė - 190 metrų ilgio. Projektuotojai numatė dviejų eismo juostų privažiavimo prie trasos kelią ir 510 kvadratinių metrų ploto automobilių stovėjimo aikštelę. Joje turėtų tilpti 24 automobiliai.

Kadangi žiema slidininkus vis rečiau lepina sniegu, projektuotojai nusprendė įrengti ir sniego patranką bei keltuvą. Jam sukti ir trasai tinkamai apšviesti reikės nemažai elektros energijos. Prireiks nutiesti per 4 kilometrus elektros kabelių, pastatyti modulinę transformatorinę liniją. Teks įrengti ir vandentiekio trasą bei sumontuoti automatinę vandentiekio valdymo sistemą. Apskaičiuota, kad slidinėjimo trasų įrengimo sąmatinė kaina - per 2 milijonus litų.

Pušaitės bus persodintos

Statyti slidžių trasas numatoma dviem etapais. Pirmajame bus nutiestos trasos, pastatytas keltuvas, įrengtas apšvietimas, prijungta sniego patranka.

Statant trasas ketinama išsaugoti nepaprastai raiškų ir dominuojantį kraštovaizdžio elementą - terasinius slėnio šlaitus, išraižytus raguvų. Nuo aukščiausių slidžių trasos taškų bus gerai matomos miškingos Nemuno slėnio erdvės.

Pasak N.Rinkevičiūtės-Bakum, techniniame projekte teikiami tokie sprendimai, kad būtų maksimaliai išsaugoti esami miško ir kiti želdiniai. Slidinėjimo trasos koridoriuje, siekiant užtikrinti slidininkų saugumą bei sudaryti geras nusileidimo sąlygas, numatoma pašalinti keletą pavienių medžių, augančių miško ūkio paskirties žemėje. Bus sudarytos dar palankesnės sąlygos želdiniams formuotis - numatoma grupę jaunų pušaičių, augančių trasų pakraštyje, apie 70 kvadratinių metrų plote, iškelti ir persodinti į kitą detaliajame plane siūlomą vietą.

Veikia visą parą

N.Rinkevičiūtė-Bakum sakė, kad slidinėjimo trasų projektas jau baigiamas rengti ir po gero mėnesio bus teikiamas Europos Sąjungos INTERREG IIIA programai. Bendra projekto vertė - per 350 tūkst. eurų.

Jo vertinimas užtruks apie tris mėnesius. Kadangi projektas yra tęstinis, lėšas jam įgyvendinti fondai skiria noriau. Manoma, kad slidinėjimo trasos Panemunėje galėtų būti pradėtos tiesti antroje 2007 metų pusėje.

Alytaus miesto savivaldybės partneris Latvijoje Cėsių miestas jau keletą metų žiemą turistus vilioja ne tik slidžių, bet ir snieglenčių trasomis su tramplinais, kalneliais, staigiais posūkiais. Šalia trasų beveik visą parą, ypač savaitgaliais, veikia slidžių nuomos punktai, kavinės, prekybos kioskai. Į Cėsius maždaug 70 kilometrų nuo Rygos plūste plūsta Latvijos sostinės gyventojai. Jeigu pritrūksta vietų miesto viešbučiuose, slidininkai renkasi kaimo turizmo sodybas.

"Alytaus naujienos"
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (33)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Taupydami prarandate pinigų: maža nepasirodys (127)

Grynieji pinigai, atsiskaitomoji banko sąskaita ir indėliai išlieka populiariausios santaupų...

Landsbergis parašė laišką Karbauskiui (285)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis ,...

DELFI jungiasi prie akcijos #MesPrisimename (11)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI jungiasi prie šiuo metu visame pasaulyje vykstančios akcijos...

Papasakojo, kokį siaubą teko išgyventi tėvų kalintiems vaikams papildyta 12.30 (29)

Pasaulį apskriejo šiurpą kelianti žinia – pavyzdingai visuomenės akyse atrodę tėvai kalino...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Lenkijoje apsipirkusi žinoma plaukų stilistė papasakojo savo įspūdžius: man „nurovė stogą“ (305)

Plaukų stilistė-šukuosenų dizainerė Eglė Saunorytė-Kinderienė neteko žado apsilankiusi netoli...

„Žalgiris“ varžovų akimis: iš tokios komandos reikia pasimokyti (28)

Kauno „Žalgiris“ jau daugiau nei du mėnesius nepralaimi Eurolygos rungtynių namuose....

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Lietuvos rytas“ - CFBB

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Lietuvos rytas“ - Paryžiaus CFBB. Tiesiogiai iš Kauno.

Indrė Makaraitytė. Vienoje pusėje – galingi ūkiai, o kitoje – ištuštėjusi Lietuva (598)

Pamenate naktines derybas dėl Europos Sąjungos paramos milijonų ?