Naktį į ketvirtadienį prie “Marvos” sporto mokyklos žirgyno kunkuliavo aistros. Į mokyklos vadovo ir čia žirgus laikiusio vokiečių verslininko atstovo kivirčą teko įsikišti policijai. Abi pusės apsikeitė kaltinimais nesumokėtomis skolomis. Po iki paryčių trukusių ginčų į kitus žirgynus iškeliavo 22 žirgai, todėl Kaune nebeliko kuo treniruotis profesionaliems ir jauniems sportininkams.
Žirgai
Pažeidė sutarties sąlygas

“Marvos” žirgyne 22 žirgus jau keletą metų laikė vokiečių verslininkas Detlefas Zauelis. Jis yra pagrindinis Žagarės žirgyno akcininkas. Šio žirgyno direktorius Pranas Milenčius užvakar atvyko pasiimti D.Zaueliui priklausančių žirgų.

“Mes sužinojome, kad žirgai išduodami tretiems asmenims, o tai sutartyje nėra numatyta. “Marvos” žirgyno direktorius Edmundo Margevičiaus teigimu, vienas geriausių mūsų žirgas dabar yra Raseiniuose, tačiau paaiškėjo, kad jis yra Alytaus rajone. Matėme, kad žirgai prastai prižiūrimi, blogai šeriami, jiems paduodamos net nupjautos piktžolės. Tai sužinojęs D.Zauelis labai įsižeidė ir paprašė bet kokiais būdais žirgus išvežti.

Man gaila buvo šiandien žiūrėti į vaikus, kurie verkė, netekę žirgų, su kuriais treniravosi. Mūsų žirgus treniruoja geriausi jojikai ir treneriai Rimantas Babrauskas, Zigmantas Šarka. Šiandien teko atleisti keturis žmones, kurie buvo įdarbinti “Marvos” žirgyne, nes tuščių gardų nereikia prižiūrėti”, - teigė P.Milenčius.

E.Margevičius teigė, jog partneriai nemoka civilizuotai spręsti reikalų. “Norėjo nutraukti sutartį, tam neparengę dokumentų. Kai juos sutvarkėme, viskas baigėsi. Pagal sutartį jie yra skolingi daugiau kaip 13 tūkstančių litų. Jei jie nesumokės, mes šiuos pinigus išieškosime per antstolius.

Sutartis pasibaigė gegužės 3 dieną. Ponas D.Zauelis atvažiavo ir sakė, kad jie čia laikys dar trylika žirgų. Bet jei mėnesį pralaiko, sutartis automatiškai pratęsiama”, - sakė jis.

Vieni kitus kaltina skolomis

P.Milenčius piktinosi, kad jam nebuvo leista išsivežti arklių. “Mums pareiškė, kad esame neoficialūs asmenys, nors ant gardų parašyta, kad žirgai priklauso AB “Žagarės žirgynas”. E.Margevičius puikiai pažįsta mane, tačiau ėmė reikalauti įgaliojimų. Jau buvo vidurnaktis, kai jis iškvietė policiją, esą mes netinkamai elgiamės. Prašėme tik leisti išsivežti žirgus. Susiskambinau su D.Zaueliu. Kai gavome jo įgaliojimą, E.Margevičius pareiškė, kad jis turi būti išverstas ir notariškai patvirtintas, nors puikiai suprato, kas ten parašyta”, - aiškino P.Milenčius.

Anot jo, E.Margevičius pats yra skolingas Žagarės žirgynui. “Jis skolingas 29 tūkstančius už trijų žirgų laikymą ir kergimą. Atrodo, kad jis jau pamiršo, kiek turi žirgų. Ši sąskaita jam įteikta prieš porą savaičių. E.Margevičius nenori mokėti, motyvuodamas, kad su juo nebuvo sudaryta sutartis. Tačiau buvo žodinis susitarimas su D.Zaueliu. Jei tai nebūtų suderinta, E.Margevičiaus žirgai nebūtų buvę Žagarėje”, - sakė P.Milenčius.

Anot jo, E.Margevičius reikalavo pasirašyti, kad Žagarės žirgynas jam yra skolingas. “Kažkokia komisija nustatė, kad mes jiems skolingi. Parašiau, kad man nežinoma, jog Žagarės žirgynas būtų skoloje”, - sakė P.Milenčius.

Pasak E.Margevičiaus, “Marva” nė vieno žirgo Žagarėje nelaiko. “Savo? Ne, kol kas aš ten savo žirgų neturiu. Tegu savo žodžius P.Milenčius patvirtina dokumentais”, - dėstė direktorius.

Piktinasi laikymo sąlygomis

Kauno jojimo veteranų klubo pirmininkas Kęstutis Gaižutis taip pat teigė, kad vokiečių verslininkas žirgus atsiėmė dėl prastų laikymo sąlygų.

“Arkliams buvo vežamas prastas šienas, pernai buvo vienos dulkės. Pradėjo eksperimentus daryti, arklius avižom šerti. E.Margevičius konfliktuoja ne tik su tuo vokiečiu, bet ir kitais žirgų savininkais. Dabar liko žirgyne keli klipatos ir nuosavi žirgai. Išvežti visi pagrindiniai vieno geriausio Lietuvos raitelio R.Babrausko žirgai. E.Margevičiaus elgesys kartais sunkiai suvokiamas. Pavyzdžiui, dabar privertė mus laukti per naktį, nors žinojo, kad kitą dieną vis tiek turės leisti juos išsivežti. Jam viskas galima, nes žmona buvusi vicemerė”, - sakė K.Gaižutis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (18)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (423)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (22)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (104)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (246)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (134)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Gyvai / Už „Vytauto“ vairo stojęs LaVaras vadovauja ekipai draugiškame mače su „Dzūkija“ tiesioginė vaizdo transliacija (21)

Nuo 21 val. Prienų-Birštono „Vytautas“ su broliais Ballais žaidžia penktąsias draugiškų...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (117)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (3)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...

Vos 5 minučių darbas prieš miegą gali labai pagerinti jo kokybę (1)

Beiloro universiteto mokslininkai atskleidė, kad vos 5 minutes trunkantis darbas prieš miegą gali...