Po "Amžiaus konfliktu" pramintos ilgos kovos su Lietuvos čiuožimo federacija pripažinimą išsikovojusi Lietuvos greitojo čiuožimo asociacija (LGČA) po savo sparnu nori priglausti dar vieną olimpinę sporto šaką kerlingą. LGČA nelaimei, jau yra oficialiai įregistruota Lietuvos kerlingo federacija (LKF).
Abiejų organizacijų vadovai šiuo metu tvirtina, kad konkurentai patys nieko nedaro ir trukdo veikti kitiems.

LKF prezidentas Jonas Žilionis teigia, kad LGČA generalinio sekretoriaus Antano Vilčinsko veiksmai neleidžia pradėti vystyti olimpinę sporto šaką Lietuvoje, nors federacija yra įregistruota oficialiai su Kūno kultūros ir sporto departamento palaiminimu. "Mes esame legali, oficiali organizacija, tačiau negalime gauti paramos iš Tarptautinės kerlingo federacijos (TKF), - pasakojo Žilionis. - Įregistravus LKF, tarptautinė federacija pažadėjo visokeriopą paramą, kaip negrąžinamą paskolą suteikti inventoriaus, tačiau kerlingas yra olimpinė sporto šaka ir norint gauti paramą, mus turi oficialiai pripažinti Lietuvos Tautinis Olimpinis Komitetas (LTOK). Viename LTOK vykdomojo komiteto (VK) posėdyje buvo iškeltas LKF klausimas, tačiau Vilčinskas pasipriešino mūsų pripažinimui. Mums buvo pasiūlyta parodyti savo veiklos vaisius, varžybas, tačiau kaip mes tą galime padaryti be mums žadėto dovanoti inventoriaus. Jis yra labai brangus ir patys jo įsigyti neišgalime".

Klausimą pamiršo

Anot Žilionio, kitą kartą LTOK VK jų klausimą turėjo svarstyti kitame posėdyje, tačiau taip neatsitiko. "Vyko Sidnėjaus olimpinės žaidynės, po to Solt Leik Sičio, šypsojosi LKF prezidentas. - Taip viskas ir buvo pamiršta".

Žilionis yra visiškai ramus dėl TKF paramos jo vadovaujamai organizacijai. "Vilčinskas rašo jiems raštus, o TKF visus juos persiunčia man, - aiškino LKF prezidentas. - Kokie artimiausi mūsų veiksmai? Spalio 3 dieną susitiksime visų keturių ant ledo vykstančių žiemos sporto šakų atstovai Vilniuje atidarytuose ledo rūmuose ir tarsimės dėl nemokamo laiko. Po to, galbūt, pasikviestume baltarusius, kurie turi visą kerlingui žaisti reikalingą įrangą. Surengtume draugiškas rungtynes, kad LTOK VK nariams būtų į ką pasižiūrėti".

LGČA generalinis sekretorius Antanas Vilčinskas (kairėje) ir LKF prezidentas Jonas Žilionis vienas kitą kaltina trugdymu populiarinti kerlingą Lietuvoje.

Konkurentai greitesni

Labai panašiai, tačiau jau gindamas savo poziciją kalbėjo ir Vilčinskas. "Mes visus metus rengėmės pradėti oficialias kerlingo varžybas, tačiau staiga sužinojome, kad Teisingumo ministerijoje buvo įregistruota LKF, - sakė LGČA generalinis sekretorius. - Susirašinėjome su TKF, jos atstovai mums atsiuntė taisykles, viską išaiškino, pažadėjo padovanoti žaidimo inventorių. Tačiau vyrukai įregistravo LKF ir oficialiai visos teisės rengti varžybas atiteko jiems. Gaila, tačiau tie vyrukai dingo į krūmus taip nieko ir nenuveikę. Prieš metus kalbėjausi su Žilioniu, sakiau jam: "Ateik, susėsime, pasitarsime, ką nors suorganizuosime". Jis dingo ir niekas jo neranda - nei mes, nei Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Vitas Gudiškis. Praėjo 3 metai ir ką jie padarė? Nieko. Nei patys daro, nei kitiems leidžia".

Anot Vilčinsko, LKF yra įregistruota neteisėtai, nes registracija vyko nesilaikant visų reikalavimų. "Nieko nereiškia registracija, federacija turi rengti varžybas, - sakė LGČA generalinis sekretorius. - Jau prieš 2 metus buvome susirinkę visų Lietuvos sportui vadovaujančių organizacijų atstovai ir tarėmės ką daryti. Tikriausiai atėjo laikas imtis veiksmų. Mes turime konkrečius TKF siūlymus ir galbūt dar kartą, pasitarę su Lietuvos sporto vadovais, kreipsimės į Teisingumo ministeriją. Žiūrėsime, ką nuveikė per tiek metų Žilionis".

LTOK laukia veiklos

LTOK referentė žiemos sporto šakoms olimpinė čempionė Vida Vencienė teigė, kad LKF, siekiant pripažinimo, pirmiausia reikia pradėti vystyti veiklą ir pripažino, kad ši tema tampa aktuali Vilniuje pastačius ledo rūmus.

"LKF yra įregistruota. Maždaug prieš 3 metus jos vadovai norėjo būti oficialiai pripažinti, tačiau LTOK VK tokio sprendimo nepriėmė, - sakė Vencienė. - Taip buvo padaryta, nors federacija buvo įregistruota, mums pateikti dokumentai, tačiau nebuvo vykdoma jokia veikla. Šioje vietoje ir esame sustoję. Nemanau, kad kažką apie kerlingą Lietuvoje girdime ir dabar.

Galbūt verta grįžti prie to klausimo dabar, kai Vilniuje turime ledo rūmus. Manau, kad pirmiausiai turėtų būti įsteigta daugiau klubų, pradėta kažkokia veikla".

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Apskaičiavo, kas bus Lietuvoje po penkerių metų (659)

Gyventojų skaičiaus mažėjimas Lietuvoje tampa grėsmingas. Naujausiais duomenimis, dėl...

Užsieniečių darbas Lietuvoje: kur ir už kiek dirba (230)

Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos, Moldovos darbininkų Lietuvoje kai kurios įmonės laukia...

Prezidentės patarėjas: lenkų mažumos klausimas neturi užgožti strateginių tikslų su Lenkija (56)

Lenkų tautinės mažumos klausimas nebus esminis Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikime ir jis...

Buvusio Janukovyčiaus apsauginio pasakojimas: Ukrainos teritorijoje – Rusijos sraigtasparniai (149)

Buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus apsaugos darbuotojas, Valstybės apsaugos...

Chaosas Europoje: galinga audra vartė medžius, sunkvežimius, plėšė namų stogus žuvo 9 žmonės (2)

Šiaurės Europoje ketvirtadienį siaučiant uraganiniams vėjams žuvo mažiausiai devyni žmonės,...

„Ikea“ valdo 15 tūkst. ha – 0,7 proc. Lietuvos miškų (71)

Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“ per pastaruosius 12 mėnesių valdomus...

Netikra naujiena apie Karoblį: išplatinti ir laiškai su kenkėjiška programa (18)

Ketvirtadienio vakarą įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt ir paskelbus išgalvotą žinią apie...

Ar kada susimąstėte, kuo pavirsta kebabų kioske atlikęs aliejus (1)

Aliejaus perdirbimas – puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys. Iš surinkto panaudoto aliejaus...

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja rekordo link, atnaujinta 06.59 (299)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po Panevėžio „Regitros“ skandalo: noriu, kad ir LRT atsakytų į klausimus (17)

Pastaruoju metu plačiai nuskambėję skandalai dviejose valstybės valdomose įstaigose „ Regitra...