Devyniskart olimpinis čempionas 30-metis J. Boltas AIPS laureatu tapo rekordinį šeštą kartą, o keturis aukso medalius Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse iškovojusi 19-metė S. Biles - pirmą.

Rio de Žaneire J. Boltas triumfavo visose trijose rungtyse - 100 ir 200 metrų sprintuose ir estafetėje su Jamaikos rinktine 4 po 100 m. Jam priklauso 100 ir 200 m bėgimo pasaulio rekordai ir jis 2017 metais Londone (Didžioji Britanija) sieks 12-ą kartą tapti pasaulio čempionu. Po šių pirmenybių jis žada baigti savo karjerą.

AIPS balsavime J. Boltas surinko 1149 balsus (33,42 proc.). Antrą vietą užėmė 23-is olimpinius aukso medalius turintis JAV plaukikas Michaelas Phelpsas, 490 balsai), trečią - Europos čempionas ir Čempionų lygos laimėtojas Portugalijos futbolininkas Cristiano Ronaldo, 387).

Ketvirtas liko škotų tenisininkas Andy Murray (159), penktas - „Formulės-1“ pasaulio čempionas vokietis Nico Rosbergas (146).

Moterų rinkimuose S. Biles surinko 524 balsus (15,24 proc.). Nedaug nuo jos atsiliko antrą vietą užėmusi triskart olimpinė čempionė Vengrijos plaukikė Katinka Hosszu (472 balsai). Trečią vietą užėmė JAV tenisininkė Serena Williams (361).

Anksčiau AIPS pranešė, kad geriausia pasaulio komanda tapo „Leicester City“ (Anglija) futbolo klubas, o geriausias metų sporto renginys buvo Europos futbolo čempionatas Prancūzijoje.