Seriją iki dviejų pergalių kanadiečiai laimėjo „sausai“ 2:0. Pirma varžovų dvikova baigėsi 3:1 (2:0, 0:1, 1:0).

Europiečiai beveik visas rungtynes pirmavo po slovako Zdeno Chara smūgio (06:26 min.). Trečio kėlinio pabaigoje Patrice'as Bergeronas daugumoje išlygino skirtumą (57:07), o likus 43,1 sek. iki kėlinio pabaigos (59:16) Bradas Marchand'as įmušė pergalingą įvartį.

Toronto arenoje Kanados rinktinės triumfą stebėjo 19 tūkst. žiūrovų. Naudingiausiu varžybų žaidėju pripažintas kanadiečių kapitonas 29-erių metų Sydney Crosby, kuris buvo ir rezultatyviausias. Jis per 6 turnyro rungtynes surinko 10 taškų (3 įvarčiai + 7 rezultatyvūs perdavimai). Jis atliko rezultatyvų perdavimą pergalingam įvarčiui.

Rezultatas:

Kanada – Europa – 2:1 (0:1, 0:0, 2:0), – serija 2:0.

06:26 Zdeno Chara [0 - 1]
57:07 Patrice Bergeron [1 - 1] (daugumoje)

Baudos minutės: 10 (4-2-4) – 4 (2-0-2).

Kanada antrą kartą istorijoje iškovojo pasaulio taurę. Kanados rinktinei tai buvo 16-a pergalė iš eilės turnyruose, kuriuose dalyvauja visos stipriausios pasaulio komandos (olimpinės žaidynės ir pasaulio taurė). Kanadiečiai laimėjo trečią stambų tarptautinį turnyrą iš eilės (2016 metų pasaulio taurė, 2016 metų pasaulio čempionatas ir 2014 metų olimpiada).

Pastarąjį kartą kanadiečius įveikti pavyko JAV rinktinei 2010 metų vasario 21 dieną Vankuverio olimpinių žaidynių grupės varžybų trečiame ture 5:3 (2:1, 1:1, 2:1).

Pasaulio taurės turnyras buvo surengtas trečią kartą. Jo organizatoriai Šiaurės Amerikos nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL) drauge su Tarptautine ledo ritulio federacija (IIHF).

Kanados rinktinė apgynė 2004 metais iškovotą pasaulio taurės savininkų titulą.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)