aA
Generolo Jono Žemaičio karo akademijos pirmakursė 19-metė Emilė Mažeikaitė spėja visur. Ji skrieja bangomis pasikinkiusi jėgos aitvarą, leidžiasi nuo kalno snieglente, vilki Lietuvos ledo ritulio moterų rinktinės aprangą, tobulina vairavimo įgūdžius kartodrome, kopia į dirbtines uolas, buriuoja vandenyje ir ant ledo.
Emilė Mažeikaitė
© Asmeninio albumo nuotr.

Kitais metais nidiškė tikriausiai skris į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Ten ji dalyvautų ne kaip sportininkė, o kaip savanorė – E. Mažeikaitė sėkmingai įveikė kelis atrankos etapus ir dabar jai lieka tik sulaukti galutinio atsakymo.

Vis dėlto mergina svajoja nukeliauti į olimpines žaidynes kaip buriavimo jėgos aitvarų „Formula Kite“ varžybų dalyvė. Ši rungtis jau įtraukta į 2018 m. Buenos Airių jaunimo olimpinių žaidynių programą. Taip pat siekia patekti į 2020 m. Tokijo olimpiadą.

E. Mažeikaitė svajonės link keliauja negailėdama laiko ir jėgų. O už pasiaukojimą gauna atlygį, kurio galėtų pavydėti ne vienas aukščiausio lygio sportininkas. 11 vietą pasaulio reitinge užimanti lietuvė šiemet kolekciją papildė aukščiausiu šalies jėgos aitvarų istorijoje apdovanojimu – Abu Dabyje (Junginiai Arabų Emyratai) vykusių pasaulio taurės finalo varžybų sidabru, o iš planetos ir Europos čempionatų parsivežė jaunimo (iki 21 metų) grupės bronzos medalius.

– Pagal protokolą, Abu Dabyje vykusiose varžybose dalyvavo tik dvi moterys, o tau nė karto nepavyko pasiekti finišo. Kodėl nebuvo daugiau moterų? Ir kaip pati vertini savo pasirodymą?

– Gauti vardinį ISAF kvietimą, nešti šalies trispalvę atidarymo ceremonijoje, atstovauti šaliai tokio lygio varžybose kartu su olimpiečiais G. Scheidt ir J. Bernotu, būti tarp pasaulio geriausiųjų man yra didžiausias sportinis laimėjimas.

Į finalinio etapo Abu Dabyje „Formula Kite“ varžybas buvo pakviesta tik 16 vyrų ir keturios moterys. Atvykome tik trys, o startuoti bendrojoje įskaitoje su vyrais išdrįsome tik dviese – aš ir pasaulio bei Europos čempionė rusė Jelena Kalinina.

Tikrai nemanau, kad laimėjimas yra tik pirma vieta. Man svarbiausia – garbingai atstovauti Lietuvai. O tai, kad parvežiau vieną aukščiausių buriavimo apdovanojimų, manau, tikrai svarbu ir garbinga. Žinoma, šį medalį galima pavadinti avansu ir man iškeltu iššūkiu. Kritiškai vertinu savo, kaip buriuotojos, dar nepakankamą meistriškumą. Bet aukščiausio lygio varžybos geriausiai išryškina klaidas.

– Pasaulio reitinge užimi 11 vietą, turi tiek pat taškų, kaip ir 10 vietoje esanti sportininkė. Ko reikia, kad atsidurtum dar aukščiau?

– Privalau lieti dar daugiau prakaito treniruotėse, dalyvauti varžybose, taip pat pagal galimybes atsinaujinti labai greitai susidėvintį už savo ir Neringos sporto mokyklos lėšas perkamą inventorių.

Jėgos aitvarai – tikrai brangus sportas. Vieno sportinio komplekto, kurį sudaro vairai, vairalazdės ir keturi aitvarai, kaina – apie 10–12 tūkst. eurų. Varžybose dalyvauju tik su dviem 13 ir 15 kv. metrų aitvarais. Per silpną vėją labai trūksta 18 kv. metrų jėgos aitvaro, tačiau mano finansinės galimybės neleidžia jo įsigyti.

Apmokėti visas išlaidas neužtenka vien tėvelių skirtų pinigų. Todėl esu labai dėkinga visiems savo rėmėjams.

– Ar Lietuvoje jauti konkurenciją?

– Konkurenčių neturiu ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Namuose visada tenka varžytis kartu su vyrais, nes moterų įskaita varžybose nesusidaro. Tai grūdina. Labai naudinga tokių varžybų metu pasisemti patirties iš vieno geriausių pasaulio jėgos aitvarų buriuotojų klaipėdiečio Viktoro Šeputos.

– Kas tave treniruoja?

– Jėgos aitvarų valdymo pagrindų moko V. Šeputa, Artūras Morauskas ir Arvydas Černiauskas. Saugumo su jėgos aitvaru žinias gilinau Kintų klube pas Lauryną Juodešką. Šiuo metu mano treneriai yra garsus Rusijos specialistas Aleksejus Čibizovas ir Martynas Gomas iš Neringos sporto mokyklos. Su M. Gomu planuojame varžybų grafiką, deriname treniruočių planą, treniruojamės krante ir vandenyje, tačiau dėl lėšų trūkumo jis negali lydėti manęs į varžybas. Tad išvykose dirbu su A. Čibizovu.

– Pradėjai studijas generolo Jono Žemaičio karo akademijoje. Kas pastūmėjo rinktis tokią nemoteriška laikomą karininkės karjerą?

– Ir šeimoje, ir mokantis Šolomo Aleichemo gimnazijoje visą laiką mane supo aukštos kultūros patriotizmo, pareigos savo šaliai ir tėvynei aplinka. Nuo mažens pareigos jausmą savo šaliai formavo ir buriavimo sportas. Sportuodama susipažinau su „Extreme sports“ varžybų organizatoriumi ir treneriu Robertu Gradausku. 1991 m. sausio 13 d. jį prie Vilniaus televizijos bokšto pakirto dvi kulkos. Teko daug bendrauti su šiuo nuostabiu žmogumi, o jo autoritetas, paprastumas, atsidavimas, meilė Lietuvai tik sustiprino šeimoje susiformavusį mano norą pasirinkti karininkės kelią.

– Kaip ketini derinti studijas ir sportą?

– Man visada mokslai, tarnyba Tėvynei yra svarbiau nei sportas. O laisvą nuo tarnybos ir studijų laiką ir ateityje planuoju skirti dideliam sportiniam meistriškumui ugdyti.

– Kuo, be sporto, domiesi?

– Domiuosi NATO veikla, moderniųjų technologijų pritaikomumo galimybėmis stiprinant šalies saugumą, ES ir Lietuvos politiniu gyvenimu, turiu patirties pristatant mokslinio tyrimo rezultatus mokslinėje konferencijoje.

– Tave dažnai per varžybas palaiko visa šeima – tėtis, mama, brolis, kuris pats labai sportiškas. Ar įkvepia šeimos palaikymas?

– Mano šeima išties mane stipriai palaiko ir esu jiems labai dėkinga. Mes kartu išgyvename mano nesėkmes ir džiaugiamės mažomis pergalėmis. Be tėvų, didelę paramą gaunu iš mylimo senelio Juozo Bečelio. Artimieji visada padeda ne tik finansiškai, bet ir dvasiškai, o tėtis daug dėmesio skiria mano psichologiniam ir fiziniam parengimui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kaukėno fondas jungiasi prie karatė turnyro Kaune

Kaune antrą kartą vyksiantis tarptautinis kiokušin karatė turnyras „Kaunas Championship 2018“...

Lietuvos ledo ritulio rinktinei nebereikalingas ją reanimavęs vokietis (11)

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentu liepą tapęs Dainius Zubrus ieško naujo trenerio...

Valdovų rūmuose pagerbti pergalių 30-metį švenčiantys Seulo olimpiados herojai – krepšininkai neatvyko

Vilniaus Valdovų rūmuose antradienį buvo paminėta Seulo olimpiados laimėjimų 30 metų sukaktis,...

Ringe debiutuosianti Baryso auklėtinė: parodysiu tai, ką sugebu geriausiai

„Turėjau galimybę pamatyti ir treniruotis su geriausiais kovotojais iš viso pasaulio“, - po...

Kuriozas: į Vilnių atvykęs EA prezidentas klausė, ar dažnai varžybos vyksta Nacionaliniame stadione (5)

Vilniuje vyko Baltijos šalių lengvosios atletikos federacijų vadovų susitikimas, kuriame dalyvavo...

Top naujienos

Kokių paltų galima įsigyti Gariūnų turguje: vilioja įvairove, bet gali tekti pakloti net 400 eurų balsavimas (27)

Paltas – vienas būtiniausių šaltojo sezono atributų, tad jo paieškomis reikėtų pradėti...

Kuo baigėsi Jakeliūno „pažintis“ su Žalimu: sako, tokių precedentų nėra buvę (87)

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas „valstietis“ Stasys Jakeliūnas teigė tik...

Sunku tuo ir patikėti: Seimas vienu klausimu sutaria bene vieningai atnaujinta 16.56 (157)

Antradienį teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Seime pateikė Notariato įstatymo ir...

Įtariamieji Skripalių apnuodijimu pripasakojo tiek neįtikėtinų dalykų, kad Rusijai teko skubiai reaguoti (233)

Rusijos gynybos ministerija pirmadienį pamėgino diskredituoti nepriklausomą tyrėjų konsorciumą...

Adatų skandalas: po pranešimo apie adatas braškėse – nerimas dėl bananų ir obuolių (6)

Australijos policija teigia aptikusi adatų obuolyje ir banane. Paaiškėjus, kad braškėse kažkas...

Sudarytas geriausias visų laikų „Žalgirio“ penketas su Saboniu, Jasikevičius pateko į „Maccabi“ sudėtį (13)

Eurolygos parnteris Eurohoops.net portalas sudarė visų turnyro klubų starto penketus, kuriuose –...

Grįžusi emigrantė medikės išpuoliui nebuvo pasiruošusi – pasijuto kvailelės vietoje (53)

Ar jums pažįstamas jausmas, kada gydytojas ima nei iš šio, nei iš to rėkti, o jūs pasijaučiate...

Žiauri avarija Trakuose: nuo viaduko nukrito „Toyota“, baisiai sumaitotame automobilyje žuvo žmogus (46)

Antradienį, 14.40 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Olandai atėjo gelbėti Klaipėdos: „įdarbino“ celiuliozę ir krakmolą (13)

Vasarą kilus pasipiktinimo bangai dėl pajuodusios Klaipėdos, jūrų krovinių kompanijai „ Klasco...

Kelionių organizatorė: kodėl lietuvės keliauja vienos, o atostogauti reikia 4 kartus per metus (9)

Kelionių organizatorei Gabrielei Štaraitei kelionės tapo gyvenimo dalimi, kai būdama...