Prieš savaitę Kūno kultūros ir sporto departamente buvo pagerbti geriausi Lietuvos golfo žaidėjai.Apdovanotas ir antras pagal reitingą Lietuvos golfo žaidėjas Gediminas Markevičius.
Gediminas Markevičius (pliadisfoto.com nuotr.)

Pirmadienį 14-metis Gediminas, jo treneris Karlas Andersas ir tėvas Vytautas Markevičius susitiko su žurnalistas ir kalbėjosi apie savo sezoną, ateities tikslus ir golfą Lietuvoje ir pasaulyje.

„Gediminas šiandien yra vienintelis asmuo, reprezentuojantis Lietuvą užsienyje, kaip golfo žaidėjas. Vienas iš Lietuvos golfo federacijos apdovanojimų buvo už Gedimino indėlį garsinant Lietuvos vardą užsienyje“, – kalbėjo jaunojo golfo meistro tėvas.

Per 2013-uosius G. Markevičius dalyvavo keturiuose dideliuose tarptautiniuose turnyruose: Europos ir pasaulio čempionatuose bei atvirose Suomijos ir Prancūzijos pirmenybėse.

Svarbiausias įvykis Gediminui buvo Prancūzijos vaikų čempionatas, kuris vyko spalio 21-23 dieną, kuriame dalyvavo apie 150 lietuvio bendraamžių ir kurį Gediminas laimėjo ir iškovojo teisę žaisti Europos ir pasaulio čempionatuose.

„Tas čempionatas yra pakankamo lygio, kad jį laimėjus patektum į Europos ir pasaulio čempionatus. Gediminas yra gal keturis kartus laimėjęs Latvijos čempionatą, neskaitant jau Lietuvos čempionato. Bet mūsų šalys golfe yra mažiau išsivystę. Laimėjimai mūsų šalyse dar nereiškia, kad tu turi teisę žaisti Europos ar pasaulio lygmenyje“, – kalbėjo V. Markevičius.

Jo sūnus golfą pradėjo žaisti 8-erių. Tačiau vaikinas vien šia sporto šaka neapsiriboja.

„Gediminas daug ką daro labai neblogai: gerai čiuožia snieglente, kalnų slidėmis,vandens slidėmis, vandens lenta. Nuo trejų metų važinėja įvairiais benzininiais motociklais. Nemažai laiko žaidė futbolą ir šiuo metu žaidžia už mokyklą. Savo laiku, kai jam buvo devyneri metai, jo komanda laimėjo Lietuvos čempionatą. Tad jis stengiasi visapusiškai fiziškai vystytis, mėgėjiškai savo malonumui žaidžia tiek lauko, tiek stalo tenisą. Ir, aišku, kiekvieną savaitę stengiasi palaikyti savo fizinę formą, darydamas specialias treniruotes kartu su treneriu. Porą valandų skiria lankstumui ir tvirtumui.

Kai kas mano, kad golfas – fiziškai nesunki sporto šaka. Bet visiškai taip nėra. Jis reikalauja pakankamai didelių fizinių ir emocinių krūvių. Nes net ir vaikų varžybose būna trys raundai – trys dienos. Per vieną dieną reikia nukeliauti 12-15 kilometrų, paprastai be pagalbininko – pačiam reikia neštis savo lazdas ir dar smūgiuoti“, – pasakojo G. Markevičiaus tėvas Vytautas.

Visus šešerius metus su Gediminu dirba švedas treneris K. Andersas. Jis šių metų sportininko sezoną įvertino teigiamai.

„Gediminas šiemet žaidė keturiuose turnyruose ir išbandė savo pajėgumą su varžovais iš kitų šalių.Aš esu patenkintas jo rezultatais. Jis pažymėjo Lietuvą golfo žemėlapyje“, – kalbėjo treneris.

K. Andersas auklėtinį vertina ir už jo talentą ir už darbštumą: „Yra žmonės talentingi, yra robotai – kurie darbu pasiekia, ką kiti – talentu. Gediminas turi ir tą, ir tą savybę“.

Paklaustas, ko tikisi iš auklėtinio ateityje, švedas atsakė, kad tai daugiausia priklausys nuo paties Gedimino: „Jo amžius yra sunkus. Klausimas, kaip jis elgsis artimiausiu metu. Jei išlaikys žaidimo dvasią, pasieks daug“.

Jaunasis sportininkas mokosi anglų kalba Amerikiečių mokykloje Vilniuje.

„Perėjau į anglų mokyklą. Kad, jeigu važiuosiu mokytis į užsienį, galėčiau gerai kalbėti angliškai. Norėčiau baigti universitetą JAV ar kitoje šalyje“, – pasakojo vaikinas.

Anot Gedimino, sportas jo mokslui netrukdo dviem metų laikais: vasarą, kai mokykloje atostogos, ir žiemą, kai golfo žaidėjas mažiau nei įprastai treniruojasi. Pavasarį ir rudenį sportą su mokslu suderinti sunkiau, bet pavyksta.

„Vasarą žaidžiu kasdien. Kartais – treniruotė, kartais pažaidžiu laukuose su draugais. O žiemą dažniausia einu treniruotis į uždaras patalpas, kur galiu mušti į simuliatorių, kuris gali matuoti kiek numušei, kur numušei ir gal šlifuoti techniką. Treniruojuosi maždaug tris kartus per savaitę“, – kalbėjo G. Markevičius.

Į turnyrus G. Markevičių dažniausiai lydi 29-erių metų brolis Mindaugas – trečias pagal reitingą Lietuvos golfo žaidėjas.

„Jis man padeda gerai sužaisti. Jeigu leidžia turnyro taisyklės, tai paneša ir lazdas. Padeda psichologiškai: nuramina, kai susinervinu ar kažko išsigąstu“, – pasakojo Gediminas.

Golfą žaidžią ar yra žaidę anksčiau visi jo šeimos nariai.

„Gediminas pradėjo žaisti, reikėdavo jį nuvežti. Tai negi sėdėsi, skaitysi laikraštį ir lauksi? Po to patiko ir kitiems šeimos nariams“, – apie susidomėjimą golfų kalbėjo tėtis Vytautas.

Jaunojo sportininko svajonė – tapti profesionaliu golfo žaidėju. Neblogai, aišku, būtų ir į olimpiadą patekti. Tačiau olimpines Gedimino viltis šiek tiek pristabdė tėtis.

„Rio de Žaneire pirmą kartą numatytas golfas, kaip olimpinė sporto šaka. Turėtų būti sudėtinga asmenims, kurie šiuo metu nežaidžia profesionaliai, tikėtis ten patekti. Tealiai svajonės galėtų išsipildyti nebent olimpiadoje po dar ketverių metų. Jeigu Gediminas progresuos taip, kaip dabar tai daro“, – kalbėjo V. Markevičius.

Ir sportininko tėvas, dirbantis advokatu, ir treneris tikino, kad golfo, kaip bene brangiausios turčių sporto šakos įvaizdis nėra visiškai tikslus.

Tą jie bandė įrodyti faktais.

„Švedijoje yra kelios brangios sporto šakos. Bet brangiausia nėra golfas, brangiausia – ledo ritulys, po to – tenisas. Golfas tik trečias. Kiek žinau ir Lietuvoje tenisas yra daug brangesnis negu golfas“, – sakė K. Andersas.

„Mudu su Gediminu – susimokame metinį mokestį 2000 litų ir galime kasdien žaisti lauke ir už jį nereikia mokėti. Tenise už aikštelę žiemos metu turi mokėti 90-100 litų. Gediminas auga, jam reikia keisti lazdas. O aš su tomis pačiomis lazdomis žaidžiu jau 6 metus. Inventorius kainuoja 5000 litų“, – įkainius įvardijo V. Markevičius.

„5000 litų – jūsų lygio žaidėjui. Pradedančiajam pakaktų 600 litų“, – įsiterpė švedas.

Per žiemos atostogas G. Markevičius važiuos į Tailandą. Ir pasitreniruoti, ir pasiilsėti.

„Noriu pamatyti šalį, kurioje dar niekada nebuvau ir išbandyti jos golfo laukus“, – kalbėjo 14-metis.

Jau praėjusiais metais G. Markevičius įrodė, kad jam Lietuvoje lygių nėra:

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Po žinios apie diagnozę – savižudybė: Majauskas imasi temos, apie kurią vyrai tyli (3)

Net 20 proc. Vilniuje nusižudžiusių vyrų sirgo prostatos vėžiu arba turėjo prostatos...

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (53)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Gyvai / DELFI TV Gyvai: kelionė sniego valytuvu Vilniaus gatvėmis

Sniegui nesitraukiant iš Vilniaus gatvių, DELFI kartu su sostinės kelius prižiūrinčia įmone...

Taupydami prarandate pinigų: maža nepasirodys (133)

Grynieji pinigai, atsiskaitomoji banko sąskaita ir indėliai išlieka populiariausios santaupų...

Linas Kojala. Donaldui Trumpui – vieneri: 5 dalykai, kuriuos sužinojome (1)

Lygiai prieš metus, sausio 20-ąją, Donaldas Trumpas tapo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu.

Landsbergis parašė laišką Karbauskiui (345)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis ,...

DELFI jungiasi prie akcijos #MesPrisimename (13)

Pagrindinis naujienų portalas DELFI jungiasi prie šiuo metu visame pasaulyje vykstančios akcijos...

Papasakojo, kokį siaubą teko išgyventi tėvų kalintiems vaikams papildyta 12.30 (30)

Pasaulį apskriejo šiurpą kelianti žinia – pavyzdingai visuomenės akyse atrodę tėvai kalino...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (2)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Lenkijoje apsipirkusi žinoma plaukų stilistė papasakojo savo įspūdžius: man „nurovė stogą“ (324)

Plaukų stilistė-šukuosenų dizainerė Eglė Saunorytė-Kinderienė neteko žado apsilankiusi netoli...