„Idėja kilo seniai, nes visuomet dalyvavau tokiose varžybose užsienyje. Mes norime parodyti, kad ir Lietuvoje galime organizuoti tokio aukšto lygio varžybas. Tad gegužės 14 dieną bėgsime 100 km trasoje Vilniaus Švitrigailos gatve, Naujamiestyje“, – per renginio „The World’s Fastest Run powered by Nord Security“ pristatymą ketvirtadienį Vilniaus lengvosios atletikos manieže kalbėjo A. Sorokinas.

Lietuvio tikslas – su pakviestais sportininkais iš Lenkijos ir Prancūzijos pagerinti pasaulio rekordą, kuris dabar yra 6 val. 5 min. 34 sek.

„Mėginsime, o pavyks ar ne, bus matyti. Nežadu tikrai pagerinti. Čia - rimti reikalai. Maksimalus krūvis, gali visko atsitikti. Atsiprašau, jei nepavyks, bet planuojame. Prisikviečiau sportininkų, bet dabar baisu, nes labai didelė konkurencija. Bus pasaulio 100 km čempionato trečios ir penktos vietos laimėtojai“, – sakė A. Sorokinas.

Bėgimo startas numatomas 6 val. ryto, o finišas – apie 12 val. Rato ilgis 1664 m, iš viso – apie 62 ratai. Sunkiausia trasoje bus apie 10-11 val., todėl ultramaratonininkas kviečia sirgalius būtent tuo metu jį palaikyti.

„Reikia užsakyti, bet manau oras bus geras, trasa lygi, viskas bus gerai. Beliks tik prabėgti. Techniniai ir finansiniai reikalai sutvarkyti, – tęsė ultrabėgikas. – O dabar – pats darbymetis. Kovo 14 dieną išskrendu į Ameriką, kur mane pakvietė pasitreniruoti su elitiniais Europos bėgikais. Ten treniruotės vyks 40 dienų. Grįšiu į Lietuvą likus trims savaitėms iki starto.“

Amerikoje jis planuoja 2-3 treniruotes per dieną, per kurias įveiks apie 40-50 km.

Dar šiais metais gruodžio mėnesį planetos rekordininkas planuoja dalyvauti Taivanyje vykstančiame 24 val. bėgime.

„Planai dideli – ten taip pat noriu pagerinti pasaulio rekordą. Žadėjau, kad galiu per parą nubėgti 200 mylių, tai yra 322 km. Praėjusiais metais man pavyko nubėgti tik 319 km. Lubų dar nėra, noriu išspausti maksimumą. Man ši distancija labai sunki, bet ji – mano mylimiausia“, – kalbėjo A. Sorokinas.

Prieš dvi savaites lietuvis dalyvavo Valensijos maratone, kur 42 km 195 m įveikė per 2 val. 25 min. 33 sek. „Čia planas nebuvo išsitaškyti, į maratoną žiūrėjau kaip į pasirengimą 100 km“, – mintimis dalijosi jis.

100 km trasos žemėlapis

Pasaulio rekordininkas atskleidė, kad Vilniuje jam labiausiai patinka bėgioti dviračių takais: „Iš karto labai atsiprašau visų dviratininkų. Bėgu krašteliu. Kadangi aplink Vilnių visur yra dviračių takai, tai jais ir bėgu“.

Reguliariai treniruotis dabar 41-erių lengvaatletis pradėjo 2013 metais, o 2021-aisiais bei 2022-aisiais buvo išrinktas geriausiu ultrabėgiku pasaulyje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės