Nuo pirmųjų minučių žaidimas vyko šeimininkų vartų kryptimi. Andrius Velička sulaukė gero perdavimo iš aikštės gilumos ir pirmuoju lietimu stipriai smūgiavo į vartus, priversdamas Edgarą Jonaitį šuoliu nukreipti kamuolį į kampinį 8-ą minutę.

Po dviejų minučių vilniečiai dar kartą užklupo „Šiaulių“ gynybos liniją nepasiruošusią, kai Algis Jankauskas po perdavimo laisvas įkirto į baudos aikštelę kairiajame krašte, tačiau iš aštraus kampo smūgiuoti stipriai nesugebėjo.

Trečioji grubi šiauliečių klaida baigėsi įvarčiu. Aukštai pakilusi „Šiaulių“ gynėjų linija tikėjosi, kad vienam prieš vartus iššokusiam Pavelui Komolovui bus užfiksuota nuošalė, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo ir legionierius šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, sužaidus trečdalį kėlinio.

Po įmušto įvarčio sostinės klubas sumažino savo spaudimą, tačiau ir toliau rengė pavojingus išpuolius. „Šiauliams“ nesisekė susitvarkyti su vilniečių perdavimais iš aikštės gilumos. Po eilinio tokio perdavimo 28-ą minutę Ramūnas Radavičius atsidūrė vienas prieš vartus, tačiau smūgiavo labai nevykusiai – tiesiai į E. Jonaitį.

Dar po minutės Mantas Kuklys pademonstravo puikų solinį reidą į baudos aikštelę ir joje griuvo, tikėdamasis pražangos, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo. Dar viena „Žalgirio“ ataka baigėsi Ryčio Leliūgos smūgiu galva į skersinį.

Už neišnaudotas progas žalgiriečiai buvo nubausti 33-ąją minutę. Rokas Gedminas gavo perdavimą baudos aikštelėje, gražiai suklaidino du gynėjus ir stipriu smūgiu į artimą vartų kampą nepaliko jokių šansų Armantui Vitkauskui. Tai buvo pirmasis šiauliečių smūgis į vartus.

38-ąją minutę stadione nuvilnijo atodūsis Manto Fridriko labai stipriam smūgiui sudrebinus svečių vartų skersinį. Aikštės šeimininkų gynėjui baudos aikštelėje nukrito kamuolys po baudos perdavimo, tačiau išvesti savo komandą į priekį pritrūko šiek tiek tikslumo ir sėkmės.

Dar po minutės į „Šiaulių“ vartus krito antrasis įvartis. Jo kaltininku tapo jaunasis E. Jonaitis, nesugebėjęs išlaikyti kamuolio rankose po M. Kuklio nestipraus smūgio. Pirmajam prie vartininko atsidūrusiam R. Leliūgai beliko pataikyti į tuščius vartus.

Jau kitos „Žalgirio“ atakos metu į aikštės šeimininkų vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys už Klimo Gusočenkos pražangą prieš R. Radavičių. Tačiau praleidęs apmaudų įvartį E.Jonaitis pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė M. Kuklio smūgį.

Iškart po pertraukos M. Kuklys privalėjo pelnyti įvartį, tačiau, visiškai laisvas sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, vienu judesiu pasitaisė kamuolį ir suklaidino gynėją, bet įsigudrino nepataikyti į vartų stačiakampį iš 9 metrų.

49-ą minutę „Šiauliai“ išlygino rezultatą. Tomas Birškys nesunkiai suklaidino gynėją kairiajame krašte ir stipriai smūgiavo į tolimą kampą. Smūgį privalėjęs atremti A. Vitkauskas sužaidė labai neužtikrintai, nukreipdamas kamuolį į virpstą. Pirmasis prie jo atsidūręs R.Gedminas galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

„Žalgiriui“ neprireikė nei 10 minučių ne tik trečią kartą išsiveržti į priekį, bet ir susikrauti dviejų įvarčių persvarą. M. Kuklys 54-ą minutę įsiveržė į baudos aikštelę ir buvo nugriautas jį pasitikusio vartininko ir pats realizavo skirtą 11 metrų baudinį. Dar po 4 minučių A. Velička gražiu smūgiu galva griūdamas „uždarė“ perdavimą iš kairiojo krašto.

Sostinės komandos atakos tęsėsi iki rungtynių pabaigos, tačiau penktojo įvarčio svečiams įmušti nepavyko. Dukart smūgiuodamas labai pavojingai į vartus nepataikė A. Velička, kartą R. Leliūgos smūgį krisdamas kojomis atrėmė E. Jonaitis. Tikslo nepasiekė ir aktyviai į rungtynes įsijungusio Kamilio Bilinskio smūgiai.
"Kruoja" - "Ekranas"

Kitose rungtynėse čempionės titulą ginanti Panevėžio „Ekrano“ komanda savų žiūrovų akivaizdoje nesugebėjo pasipriešinti Pakruojo „Kruojos“ futbolininkams. Rungtynės baigėsi svečių pergalė rezultatu 3:1 (1:0).

Rungtynes, kaip ir reikėjo tikėtis, aktyviau pradėjo „Ekranas“. Tačiau progas panevėžiečiai pradėjo kurti tik kėliniui įsibėgėjus.

17-ą minutę Dovydas Norvilas baudos aikštelėje gavo idealų Arno Riboko perdavimą, bet „Kruojos“ vartininkas Maris Eltermanis sugebėjo laiku kyštelėti koją ir varžovo smūgį atrėmė. Dar po poros minučių iš toli pavojingai iššovė Rytis Pilotas.

Apsipratę su varžovų spaudimu, „Kruojos“ futbolininkai ir patys ėmė ieškoti savo galimybių. 33-ią min. jau „Ekrano“ vartininkui Tadui Kauneckui teko reaguoti į Andriaus Lipskio smūgį iš toli, o 42-ą min. į panevėžiečių vartus trenkė žaibas - T. Kauneckas nepagavo kamuolio po nesudėtingo perdavimo iš krašto, šis nukrito po kojomis Ričardui Beniušiui, kuriam liko tik įmušti į tuščius vartus iš kelių metrų.

Per iki pertraukos likusias kelias minutes „Ekranas“ pabandė ieškoti laimės prie varžovų vartų, bet jos nerado. Po pirmojo kėlinio „Kruoja“ pirmavo 1:0.

Po pertraukos čempionų komanda pabandė perimti iniciatyvą. 50-ą min. iki „Kruojos“ vartų su kamuoliu prasiveržė Aurimas Vertelis, 58-ą baudos smūgiu iš 18 metrų pabandė įmušti Vaidas Slavickas. Pakruojo klubą abusyk išgelbėjo M. Eltermanis.

Neįmuši tu - įmuš tau. Šįsyk nerašyta futbolo aksioma pasitvirtino. 60-ą min. iš krašto kamuolys dar kartą atskriejo prie „Ekrano“ vartų, o R. Beniušiui liko tik įmušti iš arti galva.

Po to panevėžiečiai apgulė varžovų baudos aikštelę, bet standartinių situacijų gausa sėkmės neatnešė, nors vien Arsenijus Buinickis bent porą kartų bandė grasinti varžovų vartams. Geriausią atkarpą „Ekranas“ sužaidė sekundmačiui suskaičiavus maždaug 80 rungtynių minučių - per kelias dešimtis sekundžių M. Eltermaniui teko reaguoti į A. Buinickio ir Egidijaus Varno smūgius, o D. Norvilas iššovė į skersinį.

Į visus klausimus atsakė „Kruojos“ ataka 88-ą min. Nerijus Mačiulis perdavimu iš aikštės gilumos vieną prieš vartus paleido A. Lipskį, o šis padidino persvarą iki triuškinamos. Po minutės E. Varnas V. Slavicko perdavimą iš krašto pavertė įvarčiu, per likusį laiką progų sukūrė ir vieni, ir kiti varžovai, bet išsigelbėti Panevėžio komandai nepavyko.

Rezultatai:

Šiaulių „Šiauliai“ 2 - 4 VMFD „Žalgiris“
15' [0 - 1] Pavel Komolov
33' [1 - 1] Rokas Gedminas
39' [1 - 2] Rytis Leliūga
41' Mantas Kuklys nerealizavo 11 metrų baudinio
49' [2 - 2] Rokas Gedminas
55' [2 - 3] Mantas Kuklys (iš 11 metrų baudinio)
58' [2 - 4] Andrius Velička

Panevėžio „Ekranas“ 1 - 3 Pakruojo „Kruoja“
42' [0 - 1] Ričardas Beniušis
61' [0 - 2] Ričardas Beniušis
88' [0 - 3] Andrius Lipskis
89' [1 - 3] Egidijus Varnas

Turnyro lentelė:

1Žalgiris181521528+4447
2Atlantas1812243216+1638
3Ekranas1812243821+1738
4Kruoja198562727029
5Sūduva188463222+1028
6Banga1972102935-623
7Šiauliai1945102437-1317
8Dainava1933131946-2712
9Tauras1811161253-414

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės