aA
Pristatoma „SMScredit.lt A lygos“ čempionato 25-o turo apžvalga. Trys taškai į čempionato lyderio Vilniaus „Žalgirio“ taupyklę įkrito nesužaidus anksčiau planuotų rungtynių – Pakruojo „Kruojai“ nusprendus pasitraukti iš varžybų, sostinės futbolininkams įskaityta techninė pergalė. Būsimuose turuose analogišką dovaną gaus tos komandos, kurios pagal tvarkaraštį turėjo žaisti su „Kruoja“.
Futbolas. Vilniaus "Žalgiris" - Kauno "Spyris"
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pusiausvyra. Dar labiau atitrūkti „Žalgiriui“ persekiotojai neleido – pergales iškovojo antrą, trečią ir ketvirtą vietas užimančios komandos. Čempionų pranašumas prieš „Trakus“ liko 5, prieš Klaipėdos „Atlantą“ – 13, o prieš Marijampolės „Sūduvą“ – 18 taškų.

Kerštas. Prieš kiek daugiau nei tris savaites „Trakai“ netikėtai pralaimėjo „Šiauliams“, o „Atlantas“ iššvaistė dviejų įvarčių persvarą žaisdamas su Kauno „Stumbru“. Šįkart ir vieni, ir kiti tiems patiems varžovams atseikėjo po keturis įvarčius. Klaipėdiečiai prieš „Stumbrą“ laimėjo 4:1, o trakiškiai prieš šiauliečius – 4:2. Kauno „Spyriui“ už pralaimėjimą antrame rate atkeršijo ir „Sūduva“, išvykoje nugalėjusi 1:0 bei savo pranašumą prieš vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusią laikinosios sostinės komandą padidinusi iki 7 taškų.

Trys. Tiek įvarčių per vienerias rungtynes „Trakų“ puolėjas Davidas Aršakianas įmušė trečią kartą šį sezoną. Be jo, „hat-trick'ais“ „SMScredit.lt A lygoje“ šiemet po sykį sugebėjo pasižymėti tik trys žaidėjai – Andrejus Paniukovas iš „Atlanto“, Tomas Radzinevičius iš „Sūduvos“ ir Eliandro iš „Žalgirio“. Kita vertus, A. Paniukovas dukart siuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą po keturis sykius per rungtynes.

Priartėjo. 16 kartų įmušęs D. Aršakianas snaiperių rikiuotėje pavijo „Stumbro“ puolėją Artūrą Rimkevičių. Daugiau sykių čempionate yra įmušę tik A. Paniukovas ir T. Radzinevičius, kurie savo statistikos šįkart pagerinti negalėjo – abu ne savo noru ilsėjosi dėl nuobaudų.

Ruožas. Įvarčiu prie D. Aršakiano benefiso prisidėjo ir „Trakų“ saugas Vaidotas Šilėnas. Tik šią vasarą „riterių“ gretas papildęs futbolininkas įmušė trečioje dvikovoje iš eilės, o per pastarąsias šešerias rungtynes asmeninę sąskaitą papildė penkiais taikliais smūgiais.

Nesustabdomi. „Atlantas“ ir be A. Paniukovo laimėjo nesunkiai. Skirmantas Rakauskas įmušė dukart, uostamiesčio komanda nušlavė „Stumbrą“, iškovojo penktą pergalę iš eilės ir nepralaimėjo jau vienuolikoje pastarųjų dvikovų.

Salė. „Stumbras“ šįkart irgi negalėjo pasigirti optimalia sudėtimi – saugas Nerijus Mačiulis ir gynėjas Tomas Snapkauskas su Kauno „Inkaru“ buvo išvykę į Austriją žaisti salės futbolo UEFA čempionų lygos atrankos turnyre.

Pyktis. Kai „Atlantui“ pirmaujant 3:0 kamuolys baudos aikštelėje atsimušė į „Stumbro“ gynėjo Rimvydo Sadausko ranką ir buvo skirtas 11 metrų baudinys, jaunas žaidėjas susikaupusį susierzinimą išliejo ant už vartų stovėjusio reklamos stendo – stipriu spyriu kaunietis jį sugadino.

Pragmatiškai. „Kartais, nors ir negražiai žaidi, imi tuos tris taškus ir važiuoji toliau“, – sunkias rungtynes su „Spyriu“ įvertino pergalingą įvartį įmušęs ketvirtą pergalę iš eilės iškovojusios „Sūduvos“ gynėjas Vaidas Slavickas.

Sausra. Utenos „Utenis“ nelaimėjo aštuntą kartą iš eilės – namie sužaidė 0:0 su „Klaipėdos granitu“. Uteniškiai ketvirtą sykį paeiliui neįmušė savo stadione, tačiau derėtų pastebėti, kad jie trejose iš tų ketverių rungtynių ir nepraleido.

Pertrauka. „SMScredit.lt A lyga“ į aikštes grįš rugsėjo 10-ą – skelbiama pertrauka, per kurią kai kurie futbolininkai ilsėsis, o kai kurie atstovaus savo šalių nacionalinėms arba jaunimo rinktinėms.

Turo rinktinėje – ne tik laimėjusių komandų žaidėjai

Pristatomas „SMScredit.lt A lygos“ čempionato 25-o turo simbolinis vienuoliktukas.

Franko Laličius („Klaipėdos granitas“). Nors uostamiesčio komanda Utenoje nelaimėjo, kroato debiutas Lietuvoje nusisekė. „Klaipėdos granito“ vartininkas sėkmingai atmušinėjo „Utenio“ atakas pirmame kėlinyje, kai Aukštaitijos futbolininkai bandė primesti varžovams savo žaidimo sąlygas. F. Laličius buvo patikimas ir po pertraukos, uteniškiams mėginant pasinaudoti paskutiniais šansais įmušti savame stadione pirmą kartą per pastarąsias ketverias rungtynes. Nepavyko – 0:0.

Aurimas Tručinskas (Utenos „Utenis“). Jaunas futbolininkas vis jaukiau jaučiasi dešinio gynėjo pozicijoje, kurią išsikovojo sezonui jau įsibėgėjus, kai „Utenį“ ėmė pjauti traumos. Komandinei Utenos futbolininkų gynybai dvikovoje su „Klaipėdos granitu“ net priekabiausi kritikai kažin ar galėtų reikšti rimtesnių pretenzijų, o A.Tručinskas žaidė sau įprastą futbolą. Tiesiogines pareigas gynėjas atliko stropiai, o prisidėti prie „Utenio“ atakų progos irgi stengėsi nepraleisti.

Tamirlanas Kozubajevas („Klaipėdos granitas“). Savo aikštės pusėje svečiai iš pajūrio turėjo gerokai daugiau darbo nei uteniškiai, bet legionierius iš Kirgyztano situaciją gynybos širdyje kontroliavo. Antrojo kėlinio viduryje jam pavyko suardyti labai pavojingą „Utenio“ ataką, o rungtynių pabaigoje gynėjas vos neišplėšė „Klaipėdos granitui“ pergalės – po T. Kozubajevo smūgio galva varžovui teko atmušti kamuolį kone nuo vartų linijos. Dvikovas kirgizas pralaimėdavo labai retai, o jei taip atsitikdavo, gelbėjo F. Laličius.

Mantas Fridrikas („Utenis“). Aukštaitijos komanda sunkiai randa būdų įmušti į varžovų vartus, bet ir savo aikštės pusėje įsisiautėti niekam neleidžia. Uteniškiai vėl apsigynė, M. Fridrikas su Juliumi Aleksandravičiumi, kaip įprasta, dominavo savo baudos aikštelėje ir jos prieigose. „Klaipėdos granitas“ surezgė vos keletą pavojingesnių atakų, o patyrusį savo vartininką Pavelą Leusą komanda apsaugojo nuo būtinybės dažnai tiesiogiai kištis į rungtynių veiksmą.

Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“). Be „Utenio“ ir „Klaipėdos granito“, šiame ture nepraleido tik „Sūduva“. Nors mėgėjų futbolui būdingos saviveiklos elementų kartais buvo galima įžvelgti ne tik Marko Živkovičiaus ar Iljos Cyvilkos, bet ir V. Slavicko žaidime, be savo kairio gynėjo marijampoliečiai kažin ar būtų laimėję – „Sūduva“ sukūrė nepernelyg daug progų, o pergalę komandai atnešė puikus V. Slavicko smūgis per save. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis rungtynių įvartis.

Andrius Bartkus (Klaipėdos „Atlantas“). Atraminis saugas suderino klaipėdiečių žaidimo tonaciją dvikovoje su Kauno „Stumbru“ – A. Bartkus jau rungtynių pradžioje atsidūrė pavojingos „Atlanto“ atakos smaigalyje, o vėliau iš už baudos aikštelės ribų technišku smūgiu prilipdė kamuolį viršutiniame varžovų vartų kampe. Rezultatas tapo 2:0, galutinę pergalę uostamiesčio komanda šventė santykiu 4:1. Darbas padarytas, vienas labiausiai patyrusių „Atlanto“ žaidėjų į Lietuvos rinktinę gali vykti mėgaudamasis gerai atliktos pareigos jausmu.

Jurijus Mamajevas („Trakai“). „SMScredit.lt A lygos“ Misteris Rezultatyvus perdavimas išliko ištikimas savo įpročiams. Šįkart po įmuštų įvarčių J. Mamajevui galėjo dėkoti ir Davidas Aršakianas, ir Vaidotas Šilėnas. „Trakai“ laimėjo 4:2, atsirevanšavo „Šiauliams“ už prieš kelias savaites patirtą skaudžią nesėkmę, o „Senosios sostinės riterių“ generolas aikštės viduryje dar labiau padidino atotrūkį nuo persekiotojų lygos rezultatyvių perdavimų grafoje. Šį sezoną J. Mamajevas asistavo jau 17-ai įvarčių.

Skirmantas Rakauskas („Atlantas“). Vietoj traumuoto Ovidijaus Verbicko į pagrindinę sudėtį patekęs devyniolikmetis saugas labai greitai pasijuto esąs savose rogėse. Iš klaipėdiečių ansamblio S. Rakauskas neiškrito ir sunkiose rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“, o žaidžiant su „Stumbru“ ir laisvės, ir galimybių valdyti situaciją buvo daug daugiau. Asmeninė S. Rakausko statistika – du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas A. Bartkui. Visa tai – per pirmą kėlinį, kuris ir atsakė į visus galėjusius kilti klausimus.

Edvinas Jasaitis („Šiauliai“). Nors „SMScredit.lt A lygos“ autsaideriai pralaimėjo „Trakams“, jų dešinysis saugas aikštę galėjo palikti aukštai iškelta galva. Rungtynių pradžioje po tikslaus E. Jasaičio perdavimo Deividas Šešplaukis buvo išvedęs šiauliečius į priekį. Vėliau patyręs futbolininkas nepraleisdavo progos priminti savęs riterių vartininkui Mariui Rapaliui smūgiais ir žaidybinėse, ir standartinėse situacijose. Nei E. Jasaičiui įmušti, nei „Šiauliams“ išsigelbėti nepavyko, bet „Trakams“ vakaras Saulės mieste ir vėl nebuvo labai lengvas.

Maksimas Maksimovas („Atlantas“). Rungtynių su „Stumbru“ pradžioje kairiame krašte siautėjo taip, kad net uraganas Anatolijus galėtų pavydėti. Būtent M. Maksimovo reidas baigėsi perdavimu, po kurio S. Rakauskas turbūt būtų įmušęs net tuo pat metu skaitydamas laikraštį. Antras įvartis į kauniečių vartus irgi atkeliavo po to, kai jų gynybą sudraskė ir atakos epicentrą į baudos aikštelės prieigas nukreipė M. Maksimovas. Vėliau viesulas kiek aprimo – gal ir todėl, kad prasmės žūtbūtinai draskytis liko daug mažiau.

Davidas Aršakianas („Trakai“). Trys įvarčiai per rungtynes. Banalu – jau trečią kartą šį sezoną. Šįkart D. Aršakiano mįslės neišsprendė „Šiauliai“. Vis lengviau bendrą kalbą aikštėje su „Trakų“ naujoku Nerijumi Valskiu randantis legionierius iš Rusijos „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąraše pavijo trečioje vietoje buvusį Artūrą Rimkevičių iš „Stumbro“. Nuo „Atlanto“ snaiperio Andrejaus Paniukovo D. Aršakianas atsilieka keturiais, o nuo Tomo Radzinevičiaus iš „Sūduvos“ – tik dviem įvarčiais. Tai, matyt, reiškia, kad įvarčių medžiotojų varžytuvėse – dar ne vakaras.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Įvarčiai iš lyderių mūšio papuošė efektingiausių epizodų rinkinį

Lietuvos futbolo A lygos pastarosios savaitės gražiausių epizodų viršūnėje atsidūrė...

„Juventus“ strategas su Ronaldo bando liežuviais išvilioti rusus iš apkasų

Turino „Juventus“ turėjo daug vargo, kol rado kelių pro sutankintą svečių iš Maskvos...

Pirėjuje liejosi kraujas: užpulti „Bayern“ sirgaliai, futbolininkai davė originalų atsaką (11)

Mažiausiai penkiems Miuncheno „Bayern“ ekipos aistruoliams prireikė medikų pagalbos po to,...

Maskviečiai įvarė baimės „Juventus“ žvaigždėms – pergalę nukalė Dybalos dublis (9)

UEFA Čempionų lygoje antradienį keturiose grupėse vyko 8 rungtynės. Favorite laikyta Turino...

UEFA Čempionų lygoje – žūtbūtinė Milano „Inter“ dvikova

Milano „Inter“ – prieš Dortmundo „Borussia“. Šios komandos trečiadienį susitiks akis į...

Top naujienos

Karas su Žvėryno milijonieriais pasiekė naujas aukštumas: pirmieji pamatykite, kaip krinta žemgrobių tujos (55)

DELFI užfiksavus, kad Vilniuje, garsiojoje žemgrobių gatvėje, dar visai neseniai atlaisvinta...

Valdantieji iš koalicijos meta „tvarkiečius“, bet biudžetui daugumą žada rasti papildyta (175)

Antradienį, po nepavykusio balsavimo siekiant nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį,...

Netikėta vieta pavalgyti miesto centre: garantuoju, kad šios vietos nežinote

Jeigu praėjusią savaitę pakviečiau jus pasivažinėti po Lietuvą ir atrasti legendinę maitinimo...

Ką paliestų naujasis mokestis: ne tik prekybos tinklai, bet ir drabužių, baldų, elektronikos parduotuvės (8)

Remiantis Finansų ministerijoje parengta informacija, stambios prekybos mokesčio mokėtojais...

Skvernelis: Karbauskis dar gali vadovauti partijai ir frakcijai (27)

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį paragino valdančiosios daugumos atstovus pamiršti Seimo...

Ispaną į neviltį nuvaręs Berankis susitiks su Graikijos teniso sensacija (1)

Ričardas Berankis galingai pradėjo ATP -500 serijos turnyro „Swiss Indoors Basel“ pagrindines...

Valdantieji iš koalicijos meta „tvarkiečius“, bet biudžetui daugumą žada rasti

Antradienį, po nepavykusio balsavimo siekiant nuversti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį,...

Kitąmet automobilių rinką drebins pokyčiai: kodėl verta skubėti įsigyti dar šiemet naudoti gali brangti iki 300 eurų (69)

Nors antradienį Seimas automobilių taršos mokestį grąžino tobulinti, panašu, kad permainų...

Pati gausiausia Jungtinės Karalystės šeima laukiasi 22-ojo vaikelio (67)

Pati gausiausia Jungtinės Karalystės šeima jau labai greitai sulauks papildymo. 44 metų Sue...

„Nematoma“ profesija, kuri mulkina žmones: tai – didžiulė melo imperija (7)

Ar jūsų gyvenimas taip pat būna nuspalvintas įvairiomis spalvomis? Ar kiekvienas gyvenimo etapas...