aA
Pristatoma „SMScredit.lt A lygos“ čempionato 25-o turo apžvalga. Trys taškai į čempionato lyderio Vilniaus „Žalgirio“ taupyklę įkrito nesužaidus anksčiau planuotų rungtynių – Pakruojo „Kruojai“ nusprendus pasitraukti iš varžybų, sostinės futbolininkams įskaityta techninė pergalė. Būsimuose turuose analogišką dovaną gaus tos komandos, kurios pagal tvarkaraštį turėjo žaisti su „Kruoja“.
Futbolas. Vilniaus "Žalgiris" - Kauno "Spyris"
Futbolas. Vilniaus "Žalgiris" - Kauno "Spyris"
© DELFI / Kiril Čachovskij

Pusiausvyra. Dar labiau atitrūkti „Žalgiriui“ persekiotojai neleido – pergales iškovojo antrą, trečią ir ketvirtą vietas užimančios komandos. Čempionų pranašumas prieš „Trakus“ liko 5, prieš Klaipėdos „Atlantą“ – 13, o prieš Marijampolės „Sūduvą“ – 18 taškų.

Kerštas. Prieš kiek daugiau nei tris savaites „Trakai“ netikėtai pralaimėjo „Šiauliams“, o „Atlantas“ iššvaistė dviejų įvarčių persvarą žaisdamas su Kauno „Stumbru“. Šįkart ir vieni, ir kiti tiems patiems varžovams atseikėjo po keturis įvarčius. Klaipėdiečiai prieš „Stumbrą“ laimėjo 4:1, o trakiškiai prieš šiauliečius – 4:2. Kauno „Spyriui“ už pralaimėjimą antrame rate atkeršijo ir „Sūduva“, išvykoje nugalėjusi 1:0 bei savo pranašumą prieš vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusią laikinosios sostinės komandą padidinusi iki 7 taškų.

Trys. Tiek įvarčių per vienerias rungtynes „Trakų“ puolėjas Davidas Aršakianas įmušė trečią kartą šį sezoną. Be jo, „hat-trick'ais“ „SMScredit.lt A lygoje“ šiemet po sykį sugebėjo pasižymėti tik trys žaidėjai – Andrejus Paniukovas iš „Atlanto“, Tomas Radzinevičius iš „Sūduvos“ ir Eliandro iš „Žalgirio“. Kita vertus, A. Paniukovas dukart siuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą po keturis sykius per rungtynes.

Priartėjo. 16 kartų įmušęs D. Aršakianas snaiperių rikiuotėje pavijo „Stumbro“ puolėją Artūrą Rimkevičių. Daugiau sykių čempionate yra įmušę tik A. Paniukovas ir T. Radzinevičius, kurie savo statistikos šįkart pagerinti negalėjo – abu ne savo noru ilsėjosi dėl nuobaudų.

Ruožas. Įvarčiu prie D. Aršakiano benefiso prisidėjo ir „Trakų“ saugas Vaidotas Šilėnas. Tik šią vasarą „riterių“ gretas papildęs futbolininkas įmušė trečioje dvikovoje iš eilės, o per pastarąsias šešerias rungtynes asmeninę sąskaitą papildė penkiais taikliais smūgiais.

Nesustabdomi. „Atlantas“ ir be A. Paniukovo laimėjo nesunkiai. Skirmantas Rakauskas įmušė dukart, uostamiesčio komanda nušlavė „Stumbrą“, iškovojo penktą pergalę iš eilės ir nepralaimėjo jau vienuolikoje pastarųjų dvikovų.

Salė. „Stumbras“ šįkart irgi negalėjo pasigirti optimalia sudėtimi – saugas Nerijus Mačiulis ir gynėjas Tomas Snapkauskas su Kauno „Inkaru“ buvo išvykę į Austriją žaisti salės futbolo UEFA čempionų lygos atrankos turnyre.

Pyktis. Kai „Atlantui“ pirmaujant 3:0 kamuolys baudos aikštelėje atsimušė į „Stumbro“ gynėjo Rimvydo Sadausko ranką ir buvo skirtas 11 metrų baudinys, jaunas žaidėjas susikaupusį susierzinimą išliejo ant už vartų stovėjusio reklamos stendo – stipriu spyriu kaunietis jį sugadino.

Pragmatiškai. „Kartais, nors ir negražiai žaidi, imi tuos tris taškus ir važiuoji toliau“, – sunkias rungtynes su „Spyriu“ įvertino pergalingą įvartį įmušęs ketvirtą pergalę iš eilės iškovojusios „Sūduvos“ gynėjas Vaidas Slavickas.

Sausra. Utenos „Utenis“ nelaimėjo aštuntą kartą iš eilės – namie sužaidė 0:0 su „Klaipėdos granitu“. Uteniškiai ketvirtą sykį paeiliui neįmušė savo stadione, tačiau derėtų pastebėti, kad jie trejose iš tų ketverių rungtynių ir nepraleido.

Pertrauka. „SMScredit.lt A lyga“ į aikštes grįš rugsėjo 10-ą – skelbiama pertrauka, per kurią kai kurie futbolininkai ilsėsis, o kai kurie atstovaus savo šalių nacionalinėms arba jaunimo rinktinėms.

Turo rinktinėje – ne tik laimėjusių komandų žaidėjai

Pristatomas „SMScredit.lt A lygos“ čempionato 25-o turo simbolinis vienuoliktukas.

Franko Laličius („Klaipėdos granitas“). Nors uostamiesčio komanda Utenoje nelaimėjo, kroato debiutas Lietuvoje nusisekė. „Klaipėdos granito“ vartininkas sėkmingai atmušinėjo „Utenio“ atakas pirmame kėlinyje, kai Aukštaitijos futbolininkai bandė primesti varžovams savo žaidimo sąlygas. F. Laličius buvo patikimas ir po pertraukos, uteniškiams mėginant pasinaudoti paskutiniais šansais įmušti savame stadione pirmą kartą per pastarąsias ketverias rungtynes. Nepavyko – 0:0.

Aurimas Tručinskas (Utenos „Utenis“). Jaunas futbolininkas vis jaukiau jaučiasi dešinio gynėjo pozicijoje, kurią išsikovojo sezonui jau įsibėgėjus, kai „Utenį“ ėmė pjauti traumos. Komandinei Utenos futbolininkų gynybai dvikovoje su „Klaipėdos granitu“ net priekabiausi kritikai kažin ar galėtų reikšti rimtesnių pretenzijų, o A.Tručinskas žaidė sau įprastą futbolą. Tiesiogines pareigas gynėjas atliko stropiai, o prisidėti prie „Utenio“ atakų progos irgi stengėsi nepraleisti.

Tamirlanas Kozubajevas („Klaipėdos granitas“). Savo aikštės pusėje svečiai iš pajūrio turėjo gerokai daugiau darbo nei uteniškiai, bet legionierius iš Kirgyztano situaciją gynybos širdyje kontroliavo. Antrojo kėlinio viduryje jam pavyko suardyti labai pavojingą „Utenio“ ataką, o rungtynių pabaigoje gynėjas vos neišplėšė „Klaipėdos granitui“ pergalės – po T. Kozubajevo smūgio galva varžovui teko atmušti kamuolį kone nuo vartų linijos. Dvikovas kirgizas pralaimėdavo labai retai, o jei taip atsitikdavo, gelbėjo F. Laličius.

Mantas Fridrikas („Utenis“). Aukštaitijos komanda sunkiai randa būdų įmušti į varžovų vartus, bet ir savo aikštės pusėje įsisiautėti niekam neleidžia. Uteniškiai vėl apsigynė, M. Fridrikas su Juliumi Aleksandravičiumi, kaip įprasta, dominavo savo baudos aikštelėje ir jos prieigose. „Klaipėdos granitas“ surezgė vos keletą pavojingesnių atakų, o patyrusį savo vartininką Pavelą Leusą komanda apsaugojo nuo būtinybės dažnai tiesiogiai kištis į rungtynių veiksmą.

Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“). Be „Utenio“ ir „Klaipėdos granito“, šiame ture nepraleido tik „Sūduva“. Nors mėgėjų futbolui būdingos saviveiklos elementų kartais buvo galima įžvelgti ne tik Marko Živkovičiaus ar Iljos Cyvilkos, bet ir V. Slavicko žaidime, be savo kairio gynėjo marijampoliečiai kažin ar būtų laimėję – „Sūduva“ sukūrė nepernelyg daug progų, o pergalę komandai atnešė puikus V. Slavicko smūgis per save. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo vienintelis rungtynių įvartis.

Andrius Bartkus (Klaipėdos „Atlantas“). Atraminis saugas suderino klaipėdiečių žaidimo tonaciją dvikovoje su Kauno „Stumbru“ – A. Bartkus jau rungtynių pradžioje atsidūrė pavojingos „Atlanto“ atakos smaigalyje, o vėliau iš už baudos aikštelės ribų technišku smūgiu prilipdė kamuolį viršutiniame varžovų vartų kampe. Rezultatas tapo 2:0, galutinę pergalę uostamiesčio komanda šventė santykiu 4:1. Darbas padarytas, vienas labiausiai patyrusių „Atlanto“ žaidėjų į Lietuvos rinktinę gali vykti mėgaudamasis gerai atliktos pareigos jausmu.

Jurijus Mamajevas („Trakai“). „SMScredit.lt A lygos“ Misteris Rezultatyvus perdavimas išliko ištikimas savo įpročiams. Šįkart po įmuštų įvarčių J. Mamajevui galėjo dėkoti ir Davidas Aršakianas, ir Vaidotas Šilėnas. „Trakai“ laimėjo 4:2, atsirevanšavo „Šiauliams“ už prieš kelias savaites patirtą skaudžią nesėkmę, o „Senosios sostinės riterių“ generolas aikštės viduryje dar labiau padidino atotrūkį nuo persekiotojų lygos rezultatyvių perdavimų grafoje. Šį sezoną J. Mamajevas asistavo jau 17-ai įvarčių.

Skirmantas Rakauskas („Atlantas“). Vietoj traumuoto Ovidijaus Verbicko į pagrindinę sudėtį patekęs devyniolikmetis saugas labai greitai pasijuto esąs savose rogėse. Iš klaipėdiečių ansamblio S. Rakauskas neiškrito ir sunkiose rungtynėse su Vilniaus „Žalgiriu“, o žaidžiant su „Stumbru“ ir laisvės, ir galimybių valdyti situaciją buvo daug daugiau. Asmeninė S. Rakausko statistika – du įvarčiai ir rezultatyvus perdavimas A. Bartkui. Visa tai – per pirmą kėlinį, kuris ir atsakė į visus galėjusius kilti klausimus.

Edvinas Jasaitis („Šiauliai“). Nors „SMScredit.lt A lygos“ autsaideriai pralaimėjo „Trakams“, jų dešinysis saugas aikštę galėjo palikti aukštai iškelta galva. Rungtynių pradžioje po tikslaus E. Jasaičio perdavimo Deividas Šešplaukis buvo išvedęs šiauliečius į priekį. Vėliau patyręs futbolininkas nepraleisdavo progos priminti savęs riterių vartininkui Mariui Rapaliui smūgiais ir žaidybinėse, ir standartinėse situacijose. Nei E. Jasaičiui įmušti, nei „Šiauliams“ išsigelbėti nepavyko, bet „Trakams“ vakaras Saulės mieste ir vėl nebuvo labai lengvas.

Maksimas Maksimovas („Atlantas“). Rungtynių su „Stumbru“ pradžioje kairiame krašte siautėjo taip, kad net uraganas Anatolijus galėtų pavydėti. Būtent M. Maksimovo reidas baigėsi perdavimu, po kurio S. Rakauskas turbūt būtų įmušęs net tuo pat metu skaitydamas laikraštį. Antras įvartis į kauniečių vartus irgi atkeliavo po to, kai jų gynybą sudraskė ir atakos epicentrą į baudos aikštelės prieigas nukreipė M. Maksimovas. Vėliau viesulas kiek aprimo – gal ir todėl, kad prasmės žūtbūtinai draskytis liko daug mažiau.

Davidas Aršakianas („Trakai“). Trys įvarčiai per rungtynes. Banalu – jau trečią kartą šį sezoną. Šįkart D. Aršakiano mįslės neišsprendė „Šiauliai“. Vis lengviau bendrą kalbą aikštėje su „Trakų“ naujoku Nerijumi Valskiu randantis legionierius iš Rusijos „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąraše pavijo trečioje vietoje buvusį Artūrą Rimkevičių iš „Stumbro“. Nuo „Atlanto“ snaiperio Andrejaus Paniukovo D. Aršakianas atsilieka keturiais, o nuo Tomo Radzinevičiaus iš „Sūduvos“ – tik dviem įvarčiais. Tai, matyt, reiškia, kad įvarčių medžiotojų varžytuvėse – dar ne vakaras.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Wernerio šūvis lyg iš patrankos „Chelsea“ nepadėjo: triumfavo Mourinho kariauna (2)

Į Anglijos lygos taurės (EFL Cup) ketvirtfinalį pirmoji žengė Londono Tottenham Hotspur“ ekipa.

Čempionų lygos grupių varžybose po pertraukėlės žais „Dinamo“, po ilgos pertraukos – „Ferencvaroš“

UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etape po pertraukėlės kovos vienas iš Ukrainos futbolo...

„Liverpool“ naujokas karantine – teigiamas COVID-19 testas

„Liverpool“ saugas Thiago Alcantara koronaviruso testas pasirodė esąs teigiamas ir...

Sugedęs telefonas: dėl vieno žodžio užsiplieskęs Kloppas atsisakė patikėti savo ausimis (1)

Jurgenas Kloppas pirmadienio vakarą turėjo visas priežastis džiūgauti dėl savo komandos...

Žioplai suklydęs Robertsonas išpirko savo kaltę – „Liverpool“ pranoko „Arsenal“

Pirmadienio vakarą „Anfield“ stadione vykusiose Anglijos „Premier“ lygos 3-iojo turo...

Top naujienos

Apklausa prieš pat Seimo rinkimus: reitingų lentelėje – įnirtinga kova aiškus ir rinkėjo portretas (789)

Tiksint paskutinėms dienoms iki Seimo rinkimų, partijų reitingų lentelėje – dramatiška...

Įmonių skolos toliau velkasi: atidedami mokėjimai gali atsirūgti (50)

Nepaisant gerėjančios Lietuvos ekonomikos situacijos, auga įmonių skolos. Jos „ Sodrai “...

Paskelbė karą triukšmadariams: už ramybės drumstimą baudos bus dvigubos (1)

Gyventojus iš proto varančiam triukšmui greitai gali būti padarytas galas. Trečiadienį Seimo...

Viskas, ką reikia žinoti apie Seimo rinkimus: kaip, kada ir kas bus visiškai kitaip (25)

Rinkimai šiemet bus kitokie – apie pokyčius ir naujas taisykles einant balsuoti laidoje „Delfi...

Žiniasklaidos kirčiai: Trumpo ir Bideno debatai – absoliučiai siaubingi

Dauguma Amerikos televizijos žiūrovų mano, kad demokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe...

Delfi rytas. VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė: ką svarbu žinoti apie išankstinį balsavimą (19)

Spalio 5 d., pirmadienį jau prasideda išankstiniai rinkimai. Papildomos balsavimo vietos,...

Vos 27-erių Greta jau žino, ką reiškia įsteigti savo įmonę ir bankrutuoti: lietuviai be reikalo nepasitiki savimi (5)

Prasilenkęs Vilniuje su finansų ir draudimo konsultante Greta Krušaite galėtum pagalvoti, kad...

7 patys nuodingiausi Lietuvos grybai: vos paragavus gali ištikti siaubinga mirtis (68)

Šie metai miško gėrybių mėgėjams iš tiesų yra išskirtiniai, mat į miškus sugužėję...

Mano išsiaiškinę, kodėl vieniems žmonėms COVID-19 yra mirtina liga, o kitiems – besimptomė (71)

Jau daugiau nei milijonas pasaulio gyventojų mirė nuo COVID-19 , tačiau į kai kuriuos klausimus...

Pažinčių svetainėje užsiregistravęs vyras pasigedo 44 eurų: noriu įspėti, būkit atidūs (16)

Mano pasakojimas suteiks informacijos dabar besiregistruojantiems į pažinčių svetaines ....

|Maža didelių žinių kaina