Šiaurės Airijos ekipa pergalę UEFA varžybų etape iškovojo pirmą kartą istorijoje (pirmame mače jie „Ekraną“ pranoko 3:1) ir dabar susitiks su švedų Stokholmo „Brommapojkarna“.

Panevėžyje abu įvarčius svečiams pelnė saugas Paulas Heatley (55 ir 71 min.), rezultatą 60 min. buvo pavykę išlyginti Lukui Kochanauskui, kuris vėliau patyrė traumą.

Tuo metu kovingumą pademonstravę Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai savo aikštėje 3:1 (1:0) atsiteisė su Diferdanžo „Differdange“ komanda iš Liuksemburgo, kuriai pirmą dvikovą buvo pralaimėję rezultatu 0:1.

Šeimininkai, kuriuos jau 10 min. į priekį išvedė Kazimieras Gnedojus, 20 min. galėjo padvigubinti savo persvarą, bet 11 metrų baudinį smūgiavęs Antonas Jemelinas pataikė į virpstą. Nepaisant to, „Differdange“ nuo šios akimirkos liko mažumoje, kadangi raudona kortelė buvo parodyta Mehdi Martinui.

62 m. Marius Papšys buvo tikslus mušdamas 11 metrų baudinį, tačiau 81 min. viską sujaukė prancūzo Jeano-Philippe Caillet įvartis, po kurio rezultatas jau tenkino Liuksemburgo atstovus.

Laimei, 89 min. pasižymėjo puolėjas Maksimas Maksimovas ir „Atlantas“ įveikė pirmą barjerą.

Antrame UEFA Europos lygos atrankos rate klaipėdiečių varžovu bus praėjusiais metais per žingsnį nuo Čempionų lygos grupių varžybų likęs kazachų Karagandos „Šakhtior“ su Gediminu Vičiumi, pirmame etape bendru rezultatu 6:1 (2:1, 4:0) sutriuškinęs armėnų Giumri „Širak“.

Skaudžią nesėkmę patyrė ir Gargdžų „Banga“, kuri išvykoje net 0:4 (0:1) neprilygo Slaigo „Rovers“ komandai. Airiai pirmą žingsnį žengė 45 min. po Alano Keane smūgio, o mūsiškiai galutinai subyrėjo po pertraukos, kai 68 min. antrą geltoną kortelę užsidirbo Karolis Urbaitis. Varžovai kiekybinį pranašumą pavertė trimis įvarčiais – 72, 83 ir 89 min.

Pirma akistata Lietuvoje prieš savaitę baigėsi be įvarčių – 0:0.

Visų ketvirtadienio rungtynių rezultatai:

Panevėžio „Ekranas“ 1 – 2 Belfasto „Crusaders“ (pirmas mačas – 1:3)
55' [0 – 1] Paul Heatley
60' [1 – 1] Lukas Kochanauskas
71' [1 – 2] Paul Heatley

Klaipėdos „Atlantas“ 3 – 1 Diferdanžo „Differdange“ (pirmas mačas – 0:1)
10' [1 – 0] Kazimieras Gnedojus
62' [2 – 0] Marius Papšys (11 m)
81' [2 – 1] Jean-Philippe Caillet
89' [3 – 1] Maksimas Maksimovas

19' Mehdi Martin („Differdange“) parodyta raudona kortelė

20' Antonas Jemelinas („Atlantas“) nerealizavo 11 m baudinio

Slaigo „Rovers“ 4 – 0 Gargždų „Banga“ (pirmas mačas – 0:0)
45' [1 – 0] Alan Keane
72' [2 – 0] Aaron Greene
83' [3 – 0] Danny North
89' [4 – 0] David Cawley

68' Karolis Urbaitis („Banga“) parodyta raudona kortelė

Karagandos „Šachtior“ 4 – 0 Giumri „Širak“ (pirmas mačas – 2:1)

„Astana“ 2 – 0 Jerevano „Piunik“ (pirmas mačas – 4:1)

Aštarako „Mika“ 1 – 1 Splito RNK (pirmas mačas – 0:2)

Daugpilio „Daugava“ 1 – 1 „Vikingur“ (pirmas mačas – 1:2)

Liačio KF 1 – 1 Velėnės „Rudar“, po 11 m baudinių – 3:2 (pirmas mačas – 1:1)

Podgoricos „Budučnost“ 3 – 0 „Folgore“ (pirmas mačas – 2:1)

„Lovcen“ 0 – 1 „Željezničar“ (pirmas mačas – 0:0)

„Honka“ 3 – 2 „JK Sillamae Kalev“, po pratęsimo (pirmas mačas – 1:2)

Sačcherės „Čichura“ 3 – 1 „Turnovo“ (pirmas mačas – 1:0)

„Haugesund“ 2 – 1 Brotono „Airbus“ (pirmas mačas – 1:1)