Abu įvarčius „Dinamo“ pelnė antrame kėlinyje: 58 min. sienelę su komandos draugu tiksliu smūgiu užbaigė puolėjas El Arbi Hillelis Soudani, o 69 min. kontrataką antru įvarčiu pavertė Domagojus Antoličius.

Žalgiriečiai per visą mačą taip nė vieno realesnės progos ir nesukūrė – šeimininkų vartininkui Eduardo neteko atremti nė vieno varžovų bandymo.

Atsakomasis komandų mačas numatytas kitą antradienį, liepos 22 d., 21 val. Vilniuje.

„Dinamo“ gretose – trys pasaulio čempionate dalyvavę žaidėjai. Tai: Kroatijos rinktinės saugas Marcelo Brozovičius, Alžyro komandos puolėjas El Arbi Hillelis Soudani ir portugalų vartininkas Eduardo. Visi jie, suprantama, buvo šeimininkų starto sudėtyje.

Primename, kad „Žalgiriui“ įmušęs E. A. H. Soudani yra vienas Alžyro rinktinės lyderių ir įtemptame bei net pratęsimo pareikalavusiame 2014 m. pasaulio čempionato aštuntfinalyje su būsima nugalėtoja Vokietija (1:2) žaidė 100 minučių.

Rungtynių eiga:

„Dinamo“ starto sudėtis: Eduardo, Luis Ibanez, Josipas Šimuničius, Ivo Pinto, Leonardo Sigali, Domagoj Antolič, Paulo Machado, Arijan Ademi, Marcelo Brozovič, El Arbi Hillel Soudani, Duje Čop.

„Žalgirio“ starto sudėtis: Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Semir Kerla, Georgas Freidgeimas, Andro Švrljuga, Deividas Šemberas, Artūras Žulpa, Mantas Kuklys, Serge Nyuiandzi, Jakub Wilk, Adi.

Jau pirmą mačo minutę už kietą pražangą geltona kortele buvo nubaustas kroatų lyderis Duje Čopas.

14 min. „Dinamo“ kampinis prie „Žalgirio“ vartų baigėsi niekuo.

20 min. žalgiriečių atakos smaigalyje atsidūrė brazilas Adi, bet gynėjas išmušė kamuolį jam iš po kojų, o iš kampinio svečiams nieko išpešti nepavyko.

26 min. smūgį iš toli paleido Egidijus Vaitkūnas, tačiau netiksliai.

40 min. geltonos kortelės už vaidybą sulaukė Adi, savo iniciatyva griuvęs prieš pat varžovų baudos aikštelę.

Pirmajame kėlinyje komandoms taip ir nepavyko pasižymėti – 0:0, neskaitant užsidirbtų keturių geltonų kortelių (abi – po dvi).

55 min. pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė Paulo Machado, bet „Žalgirio“ gynėjai neleido jam išvesti saviškių į priekį.

Po akimirkos į Armino Vitkausko vartus smūgiavo El Arbi Hillelis Soudani – laimei, kamuolys praskriejo šalia vartų.

58 min. tas pats aktyvusis E. A. H. Soudani po sienelės su komandos draugu technišku smūgiu kaire koja atidarė „Dinamo“ sąskaitą – 1:0.

63 min. nerimstantis alžyrietis iššoko vienas prieš A. Vitkauską, tačiau spaudžiamas varžovo, visgi nepataikė į vartus.

Praleidus įvartį „Žalgirio“ treneris iškart atliko du keitimus: Linas Pilibaitis vietoje Manto Kuklio ir Paulius Janušauskas vietoje Artūro Žulpos.

69 min. antras kroatų dūris: po greitos kontratakos A. Vitkauską nuginklavo Domagojus Antoličius – 2:0.

72 min. supykęs šūvį iš toli paleido Jakubas Wilkas – deja, kamuolys vartų tinklą lietė iš kitos pusės.

86 min. dar labiau padidinti šeimininkų persvarą pamėgino Gonzalo Santosas – virš vartų.

Susitikimas taip ir baigėsi: 2:0 „Dinamo“ pergalė.

Rungtynės:

Zagrebo „Dinamo“ 2 – 0 Vilniaus „Žalgiris“
58' [1 – 0] El Arbi Hillel Soudani
69' [2 – 0] Marcelo Brozovič

* * *

„Žalgirio“ nariai prieš susitikimą teigė, kad lygiosios svečiuose būtų geras rezultatas, o svarbiausia – kad kova dėl kelialapio į kitą etapą vyktų iki paskutinio švilpuko.

Žalgiriečiai į Zagrebą atskrido pirmadienį ir iš oro uosto su policijos eskortu atvyko į keturių žvaigždučių viešbutį „Aristos“, o vakare surengė treniruotę ir dalyvavo spaudos konferencijoje.

„Dinamo“ kol kas tik derina savo žaidimą po vasaros atostogų, nes 2014 m. HNL pirmenybės dar neprasidėjusios.
UEFA Čempionų lygos atranka: Zagrebo „Dinamo“ – Vilniaus „Žalgiris“