Pirmoji komandų akistata Budapešte baigėsi Vengrijos čempionų pergale 2:0, tad atsakomosiose rungtynėse žalgiriečiai privalėjo įveikti varžovus bent dviejų įvarčių persvara, kad užsitikrintų teisę tęsti kovą dėl patekimo į trečią Čempionų lygos atrankos varžybų etapą.

Lietuvos čempionai energingai pradėjo rungtynes ir 11 min. po kelių kampinių Saulius Mikoliūnas šūviu iš tolimos distancijos privertė paplušėti „Ferencvaros“ vartininką Denesą Dibuszą.

22 min. po eilinio kampinio Karolis Uzėla nepasiekė aukšto perdavimo, o S. Mikoliūnas dar kartą iš tolimos distancijos pasiuntė kamuolį virš vartų.

25 min. arti tikslo buvo „Žalgirio“ puolėjas Jakubas Sylvestras, bet futbolininko iš Slovakijos smūgį atrėmė „Ferencvaros“ vartininkas.

Antroje pirmo kėlinio dalyje žalgiriečiai ir toliau kontroliavo kamuolį, tačiau baigiantis kėliniui triumfavo svečiai. 43 min. „Ferencvaros“ futbolininkai surengė žaibišką kontrataką, kurios smaigalyje atsidūręs belgas Ryanas Mmaee tiksliu smūgiu nuginkluoja „Žalgirio“ vartų sargą Edviną Gertmoną.

Po pertraukos žalgiriečiai ir toliau atkakliai ieškojo laimės prie varžovų vartų, tačiau nei Ovidijui Verbickui, nei Hugo Videmontui nepavyko nukreipti kamuolio į vartus.

O 72 min. dar viena svečių iš Vengrijos kontrataka baigėsi dar vienu tiksliu R. Mmaee smūgiu.

Baigiantis rungtynėms „Žalgiriui“ pagaliau pravyko pramušti Vengrijos čempionų gynybą. Jau per teisėjo pridėtą laiką S. Mikoliūnas dar vienu stipriu smūgiu uždirbo kampinį, o po šios standartinės padėties galva garbės įvartį šeimininkams pelnė gynėjas Elhadji Diaw.

Tiesa, ir tai dar nebuvo pabaiga. Paskutinę arbitro pridėto laiko minutę svečiai surengė atsakomąją ataką, kurią tiksliu smūgiu užbaigė slovakas Robertas Makas.

Bendru dviejų rungtynių rezultatu pergalę 5:1 iškovojusi Budapešto „Ferencvaros“ ekipa Čempionų lygos trečiame etape susitiks su Čekijos čempionu Prahos „Slavia“.

Tuo metu „Žalgiris“ kovą tęs Europos lygos turnyre. Trečiajame šio turnyro atrankos etape žalgiriečiai susitiks su stipriausios Slovėnijos komandos Murska Sobotos „Mura“ ir daukartinio Bulgarijos čempiono, Valdo Dambrausko treniruojamo Razgrado „Ludogorets“ dvikovoje pralaimėjusia komanda. Pirmoji šių ekipų akistata baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Europos lygos trečias atrankos etapas vyks rugpjūčio 5 ir 12 dienomis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (79)