Rungtynių pradžioje jau 7 min. „Žalgiris“ išsiveržė į priekį: po Karolio Uzėlos perdavimo iš krašto kamuolio neišmušė varžovų gynėjai, tuo pasinaudojo Tomislavas Kišas, kuris iš kelių metrų nepaliko jokių vilčių „Glimt“ vartų sargui.

Tačiau po pertraukos du tikslūs varžovų kapitono Ulriko Saltneso smūgiai įstūmė Lietuvos čempionus į labai sudėtingą situaciją.

Ją jau per pridėtą teisėjo laiką koregavo „Žalgirio“ gynėjo Elhadji Pape Diawo įvartis galva – 2:2.

„Žalgirio“ strategas Vladimiras Čeburinas po rungtynių kalbėjo apie pavykusį planą nustebinti varžovą bei dėkojo aistringiausiems komandos sirgaliams.

Tačiau bendras vaizdas stadione buvo liūdnesnis nei prieš savaitę, kuomet žalgiriečiai kovojo prieš Slovėnijos čempionus. Tuomet stadione akistatą stebėjo geri trys tūkstančiai.

Šį ketvirtadienį vaizdas nedaug kuo skyrėsi nuo rimtesnio A lygos mačo: rungtynėse žiūrovai kiek solidžiau užpildė tik centrines tribūnas bei gana masyviai atrodė „Pietų-IV“ sektorius, tačiau stadione vieną svarbiausių sezono kovų regėjo tik kiek daugiau nei 1000 futbolo sirgalių.

„Ačiū sirgaliams, fanams. Manau, kad pabaigoje jų palaikymas padėjo žaidėjams išlyginti rezultatą.

Savo planą pavyko įvykdyti, turėjome progų, pelnėme įvartį. Patys supratome, jog greitai pasižymėdami nustebinome priešininkus.

Antrame kėlinyje po mūsų klaidos praleistas įvartis, kuriam laikui praradome rungtynių kontrolę ir varžovas iškart realizavo dar vieną savo progą. Antrame kėlinyje padarėme daug klaidų, nes jautėme spaudimą pelnyti įvartį.

Kita vertus, „Žalgirio“ žaidėjai atliko didelį darbą, mums dažnai trūko paskutinio prisilietimo prie kamuolio, tačiau aikštės viduryje jautėmės pakankamai tvirtai.

Žaidėjai šaunuoliai, pavyko išlyginti rezultatą. Po savaitės – atsakomosios rungtynės, analizuosime savo klaidas, stengsimės mušti įvarčius Norvegijoje“, – teigė V. Čeburinas.

– Jūsų manymu, kas atsakomajame mače gali jausti didesnį spaudimą?

– Rungtynės prasidės esant lygiam rezultatui, tad laukia vienodas spaudimas abiem komandoms.

– Kas nutiko antrojo kėlinio pradžioje, kuomet per kelias minutes praleisti du įvarčiai?

– Prieš mačą analizavome varžovų standartines situacijas. Gaila, apmaudžiai nuo virpsto kamuolys pataikė į vartus.

Nepasisekė, nors pirmajame kėlinyje gynėmės praktiškai be klaidų.

– Kiek psichologiškai svarbu į išvykos rungtynes keliauti patiems išlyginus rezultatą?

– Po rungtynių su „Mura“, nemeluosiu, komanda, klubo darbuotojai patyrė savotišką smūgį, psichologinį nuosmukį. Esu dėkingas žaidėjams, jog jie įveikė tą barjerą, susikaupė ir šiose rungtynėse pademonstravo gerą kovą.

– Ką reikėtų tobulinti „Žalgirio“ žaidime, kad po savaitės Vilniaus ekipa galėtų džiaugtis teigiamu rezultatu?

– Reikia išanalizuoti varžovų žaidimą, savas klaidas, neutralizuoti varžovų stiprybes bei parengti naują rungtynių planą.

"Žalgirio" sirgalių palaikymas

Žada kitokią kovą Norvegijoje

Tuo metu „Glimt“ strategas Kjetilas Knutsenas neslėpė nusivylimo dėl išsprūdusios pergalės, nors dvikovos pradžioje jokia pergale svečiams nekvepėjo.

„Kovojome prieš fiziškai stiprią komandą, esame labai nusivylę dėl praleisto vėlyvo įvarčio. Kita vertus, esame dėkingi fortūnai dvikovos pradžioje. Viliuosi, jog namų arenoje galėsime pademonstruoti geresnį žaidimą“, – teigė „Glimt“ strategas.

„Dvikovos pirmomis minutėmis prarasdavome kiekvieną kamuolį kovodami vienas prieš vieną, tačiau įpusėjus pirmam kėliniui pradėjome labiau kontroliuoti rungtynes.

Manau, kad namuose bus visiškai kitos rungtynės, mums reikia pasimokyti iš klaidų ir žaisti kaip antrojo kėlinio viduryje“, – tvirtino K. Knutsenas.

Žalgiriečiai tarptautinį sezoną pradėjo Čempionų lygos kvalifikacijoje, kurioje iš pradžių eliminavo Belfasto „Linfield“ iš Šiaurės Airijos (3:1 ir 2:1), bet vėliau nusileido stipriausiai Vengrijos komandai Budapešto „Ferencvaros“ (0:2 ir 1:3), o Europos lygos atrankoje turėjo pripažinti stipriausios praėjusio sezono Slovėnijos ekipos Murska Sobotos „Mura“ pranašumą (0:0, 0:1).

Čempionų lygoje Budės ekipa dukart nusileido Lenkijos čempionui Varšuvos „Legia“ (2:3 ir 0:2), o Europos Konferencijų lygoje bendru rezultatu 6:0 įveikė „Valur“ (Islandija) ir 3:2 – „Priština“ (Kosovas) komandas.

Dvikovos nugalėtojas iškovos teisę rungtyniauti UEFA Europos konferencijų lygos grupių etape.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (54)