aA
Tryliktą pergalę Lietuvos futbolo „SMScredit.lt A lygos“ XXI turo rungtynėse iškovojo ir antroje vietoje įsitvirtino šalies vicečempionas Trakų „Trakų“ (43 tšk.) klubas, trečiadienį namuose 3:0 (0:0) nugalėjęs trečioje pozicijoje likusį praėjusio sezono bronzos medalininką Klaipėdos „Atlantą“ (39 tšk.).
"Trakai" džiaugiasi įvarčiu
© DELFI / Tomas Vinickas

Po įvartį į svečių vartus įmušė Aleksandras Byčionokas (71 min.), Artiomas Gurenka (76 min.) ir Nerijus Valskis (89 min. iš 11 m baudinio).

Susitikimą uostamiesčio ekipa baigė be pašalinto iš aikštės Mariaus Adamonio (87 min.).

Aštuonių komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ (44 tšk.).

Vėl sugavę sėkmę „riteriai“ parbloškė „Atlantą“

Pergalė sustiprino „Trakų“ pozicijas turnyro lentelėje. Antroje vietoje esantys trakiškiai vėl atitrūko 4 taškų skirtumu bei priartėjo prie dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Vilniaus „Žalgirio“. Tuo tarpu „Atlantas“, savo rungtynes laimėjus Marijampolės „Sūduvai“, būs priverstas suvalkiečiams užleisti trečiąją vietą.

Prieš rungtynes kalbėję apie pasitraukusią sėkmę, „Trakai“ tik jai turėjo būti dėkingi pačioje pirmojo kėlinio pradžioje, kai puikiu tolimu smūgiu skersinį sudrebino Olegas Dmitrijevas. Kamuolys nuo vartų konstrukcijos grįžo į aikštę atsitrenkė į vartininko Igno Plūko koją ir buvo sugautas.

Sėkmė lydėjo ir „Atlantą“, kai, suklydus gynėjui, Aleksandras Byčenokas iš aštraus kampo ne sau patogia kaire koja mušė tiesiai į Marių Adamonį.

Padirbėti teko į starto sudėtį grįžusiam šeimininkų gynėjui Justinui Januševskiui. Trakiškis iš pradžių neleido mušti Abdoului Syllai, po to blokavo ir Mariaus Papšio smūgį.

Kėlinio viduryje vėl pasisekė riteriams. Po aštraus Donato Kazlausko perdavimo link vartų kamuolio vos į savo vartų tinklą nenukreipė „Trakų“ legionierius Alma Wakili. O I.Plūkui teko gelbėti komandą po poros minučių, kai greitos atakos metu O.Dmitrijevas nepagailėjo perdavimo į kraštą M.Papšiui. Saugo muštą kamuolį vartininkas atrėmė šuoliu.

Artėjant pertraukai, plojimų susilaukė Arūnas Klimavičius. Standartinės situacijos metu gynėjas pabandė įmušti efektingu smūgiu per save. M. Adamonis kamuolį sugavo ne be vargo, tuo pačiu buvo užfiksuota ir nuošalė.

Vėliau už galvos griebėsi N. Valskis. Puolėjas iššoko prieš vartus, bet stipriu smūgiu nuginkluoti M. Adamonio nepavyko. Kamuolys atšoko Artiomui Gurenkai, kuris mušė taip nevykusiai, kad smūgis virto perdavimu tam pačiam N. Valskiui. Antruoju bandymu puolėjas apmaudžiai pataikė į Vytą Gašpuitį, nuo kurio kojos kamuolys atsitrenkė į virpstą.

Po pertraukos kiek aštriau atakavo „Atlantas“. Uostamiesčio komanda kėlė kampinius, bandė atakuoti kraštais, tačiau A.Klimavičiaus vedama gynyba buvo nepramušama. I.Plūkui šuoliu gaudyti teko tik Ovidijaus Verbicko smūgį.

Likus žaisti mažiau nei 20 minučių, riteriai išsiveržė į priekį. Po pražangos trakiškiai žaibiškai įžaidė baudos smūgį ir be priežiūros baudos aikštelėje likęs Aleksandras Byčionokas nepaliko M.Adamoniui jokių šansų.

Po penkių minučių „Trakai“ surengė greitą išpuolį ir padvigubino rezultatą. Po A. Byčenoko perdavimo prieš vartus iššoko Artiomas Gurenka ir kamuolį į tinklą pasiuntė triuškinamu smūgiu nuo skersinio.

Neturėdami ko prarasti klaipėdiečiai metėsi į priekį ir praleido dar vieną šeimininkų išpuolį mačo pabaigoje. Po perdavimo iš gilumos N.Valskis išvengė nuošalės ir baudos aikštelėje buvo nugriautas jį sustabdyti bandžiusio M.Adamonio. Arbitras vartininką pašalino iš aikštės ir skyrė baudinį, kurį realizavo pats jį uždirbęs puolėjas.

„Trakai“: I. Plūkas, A. Klimavičius, D. Česnauskis, J. Januševskis, A. Wakili, J. Zasavickis (68 min. M. Šyška), A. Byčenokas (77 min. T. Vitukynas), M. Vorobjovas, A. Gurenka, O. Dorley (90+2 min. R. Masenzovas), N. Valskis.

„Atlantas“: M.Adamonis, M. Beneta, A. Jepifanovas, V. Gašpuitis, R. Baravykas, A. Bartkus, O. Verbickas, O. Dmitrijevas (88 min. V. Šarkauskas), D. Kazlauskas (55 min. M. Maksimovas), M. Papšys (65 min. R. Gedminas), A. Sylla.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

„Sūduvos“ pakilo į trečią vietą

Dvyliktą pergalę dvidešimtose lygos rungtynėse iškovojo ir į trečią vietą pakilo Marijampolės „Sūduva“ (40 tšk.), trečiadienį savo aikštėje 2:1 (0:0) įveikusi septintoje pozicijoje likusį Utenos „Utenį“ (13 tšk.).

Svečiai pirmavo po tikslaus Jurijaus Vereščiako (69 min.) smūgio, tačiau netrūkus rezultatą išlygino Paulius Janušauskas (70 min.), o pergalingą įvartį įmušė Tomas Radzinevičius (83 min.).

Kaip ir reikėjo tikėtis, nuo pat mačo pradžios šeimininkai perėmė kamuolio kontrolę ir pradėjo rengti atakas prie uteniškių vartų. Pirmas „Utenio“ vartams pagrasino Eligijus Jankauskas, aplenkęs Gabrielių Zagurską, tačiau vienu lietimu smūgiavęs virš vartų.

Netrukus į baudos aikštelę įsiveržęs Tomas Radzinevičius smūgiavo šalia vartų, o po poros minučių „Sūduvos“ atakų lyderis atmetė kamuolį E. Jankauskui, bet šis ir vėl nenubaudė savo buvusios komandos.

Pirmo kėlinio viduryje svečiams, tarp kurių išsiskyrė Takuya Matsunaga, Danielis Romanovskis, Kirilas Levšinas ir Jurijus Vereščiakas, pavyko surengti keletą tiek pozicinių išpuolių, tiek staigių kontratakų. Sykį marijampoliečius nuo praleisto įvarčio išgelbėjo sėkmė.

28-ą minutę Aurimas Tručinskas po perdavimo iš dešinio krašto užklupo Ivaną Kardumą nepasiruošusį. Gynėjo perduotas kamuolys prariedėjo šalia vartų linijos ir atsimušė į virpstą.

„Utenis“ taip pat atsakė dviem tolimais smūgiais, nesukėlusiais didelių rūpesčių „Sūduvos“ vartininkui. Jų autoriai – Tomas Dombrauskis ir T. Matsunaga.

Kėlinio pabaigoje apie save ir vėl priminė T. Radzinevičius: pavojingai galva smūgiuotą kamuolį sugavo Lukas Žukauskas, o dar viename epizode futbolininkas, įsiveržęs į baudos aikštelę, smūgiavo virš vartų.

Iš karto po pertraukos Aleksandras Veselinovičius į aikštę išleido Valentiną Baranovskį ir Predragą Pavlovičių, bet tai kurį laiką nepadėjo šeimininkams pagyvinti žaidimo. 68-ą minutę „Sūduvą“ pažadino įvartį pelnę varžovai.

Po A. Tručinsko perdavimo iš dešinio krašto nuo Pauliaus Janušausko atitrūkęs J. Vereščiakas puikiai smūgiavo galva, pasiųsdamas kamuolį po pat skersiniu.

Visgi marijampoliečių atsako ilgai laukti neteko: 70-ą minutę tas pats P. Janušauskas klastingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kuris atsimušė į veją bei įskriejo į vartus. L. Žukauskas tikėjosi, jog varžovas pirmasis suskubs prie saugo perdavimo.

Dar po trylikos minučių „Sūduva“ išsiveržė į priekį – savo žodį tarė T. Radzinevičius. Puolėjas galingu smūgiu nuginklavęs artimojo vartų kampo neapgynusį L. Žukauską, pelnė dešimtą įvartį šiame sezone ir tapo rezultatyviausiu čempionato futbolininku.

„Utenis“ nepasidavė ir stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau marijampoliečiai daugiau šansų varžovams nesuteikė bei šventė ketvirtą pergalę iš eilės. Svarbūs trys taškai leido aplenkti „Trakams“ pralaimėjusį Klaipėdos „Atlantą“ ir pakilti į trečią turnyro lentelės poziciją.

„Sūduva“: I. Kardumas, M. Činikas (46 min. P. Pavlovičius), V. Slavickas, A. Jankauskas, M. Jablanas, E. Veliulis (46 min. V. Baranovskis), P. Janušauskas, A. Kecapas, N. Jamakas, E. Jankauskas (90+2 min. D. Antanavičius), T. Radzinevičius.

„Utenis“: L. Žukauskas, A. Tručinskas, V. Polianskis, L. Valvonis, G. Zagurskas, T. Dombrauskis (89 min. A. Levšinas), D. Romanovskis, T. Matsunaga, J. Morozas, K. Levšinas (76 min. I. Poručinskis), J. Vereščiakas.

Aštuonių komandų turnyre pirmauja čempiono titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ (44 tšk.), lenkiantis šalies vicečempioną Trakų „Trakų“ (43 taškai) klubą.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1.Vilniaus „Žalgiris“19142342:1644
2.Trakų „Trakai“21134435:1743
3.Marijampolės „Sūduva“20124434:2340
4.Klaipėdos „Atlantas“21123631:2139
5.Kauno „Stumbras“20541124:3619
6.Jonavos „Lietava“20461022:3418
7.Utenos „Utenis“21411619:3813
8.„Kauno Žalgiris“20261218:4012

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: Tomas Radzinevičius (Marijampolės „Sudūva“) 10, Nerijus Valskis ir Davidas Aršakianas (abu Trakų „Trakai“) po 9 įvarčius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Čempionų lyga: svarbi „Inter“ pergalė, Messi ir Mertenso pasiekimai bei nuostabus „Liverpool“ įvartis (2)

UEFA Čempionų lygoje trečiadienio vakarą baigėsi grupių varžybų pirmasis ratas.

Čempionų lygoje „Chelsea“ palaužė „Ajax“, „Zenit“ krito Vokietijoje (2)

UEFA Čempionų lygos trečiojo turo rungtynėse H grupėje trečiadienį Londono „Chelsea“...

Ekspertų akimis: kur grubiai klydo „Žalgiris“ ir vasaros patirtį išnaudojusi „Sūduva“ laida „Sportinė forma“

Po A lygos 27-ojo turo savo pozicijas sustiprino šalies čempionų titulą ginanti Marijampolės...

Įvarčiai iš lyderių mūšio papuošė efektingiausių epizodų rinkinį

Lietuvos futbolo A lygos pastarosios savaitės gražiausių epizodų viršūnėje atsidūrė...

„Juventus“ strategas su Ronaldo bando liežuviais išvilioti rusus iš apkasų

Turino „Juventus“ turėjo daug vargo, kol rado kelių pro sutankintą svečių iš Maskvos...

Top naujienos

Prakalbo apie traukinių mašinistų darbą: pervargę, be patirties ir aria viršvalandžius (33)

Naujai paruoštiems „Lietuvos geležinkelių“ traukinių mašinistams trūksta darbo patirties,...

Prasta situacija lietuvius privertė suktis: tapome šios srities lyderiais, bet koją kiša valdininkų neraštingumas DELFI specialiai iš Berlyno

Lietuviams jau tapo visiškai įprasta internetu deklaruoti pajamas, užrašyti vaiką į darželį ar...

„Parketiniai“ visureigiai – labiausiai planetą teršianti transporto priemonė (80)

Visuotinė simpatija didesniems, sunkesniems automobiliams lėmė tai, kad nuo 2010 m. visureigių...

Rezultatyviausiu karjeros dvigubu dubliu sezoną pradėjęs Sabonis neišgelbėjo „Pacers“ (14)

Naująjį NBA reguliarųjį sezoną pralaimėjimu pradėjo Indianos „Pacers“ (0-1) krepšininkai....

Lietuva „Doing Business“ reitinge pasiekė aukščiausią vietą: liko žingsnis iki geriausių pasaulyje (64)

Verslo sąlygas vertinančiame Pasaulio banko tyrime „ Doing Business 2020“ Lietuva iškopė į...

Grandioziniam projektui besirengianti Jagelavičiūtė – apie savo stiliaus nesėkmes, skaudžias skyrybas ir sunkius metus (32)

Žinomiausia Lietuvos stilistė Agnė Jagelavičiūtė gruodžio 4-ąją Vilniaus „ Siemens “...

Naujojo stratego pasitikėjimo sulaukęs Valančiūnas ir „Grizzlies“ patyrė sutriuškinimą Majamyje

Pirmųjų NBA reguliariojo sezono rungtynių iššūkis Memfio „Grizzlies“ (0-1) klubui ir...

Užsimojo sudaryti galimybę į taromatus kišti ir stipriųjų gėrimų butelius: ekspertai vartotojams žada didelius nepatogumus

Nuo 2016 m. Lietuvoje veikiantys taromatai jau kelerius metus padeda surinkti 92 proc. visų į rinką...

Mitybos specialistė įvardijo produktus, kurie slapta jums didina cholesterolio kiekį (12)

Ankščiau cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje dažnai buvo siejamas su vyresnio amžiaus...