aA
Daugiau nei penkis mėnesius trukęs Tauragės „Tauro“ pergalių badas baigėsi. „SMScredit.lt A lygos“ autsaideris iškovojo antrąją pergalę čempionate, savo aikštėje rezultatu 3:1 (1:1) įveikdamas Šiaulių „Šiaulius“. Pirmąją savo pergalę tauragiškiai pasiekė gegužės pradžioje, nugalėdami Pakruojo „Kruoją“. Po pralaimėjimo šiauliečiams liko tik teorinės viltys pakovoti dėl šeštosios vietos.
© Organizatorių nuotr.

Dvikovą abi komandos pradėjo be žvalgybos. 7-ąją minutę Edvinas Gertmonas prieš save atrėmė pavojingą tolimą Armino Vaskelos smūgį ir antruoju bandymu spėjo sugriebti kamuolį iš po atskubėjusio varžovo kojų, likviduodamas prie vartų kilusį pavojų.

„Tauras“ atsakė pora reidų dešiniu flangu ir perdavimais į baudos aikštelę, tačiau jie nebuvo tikslūs, todėl svečių vartininkui Pauliui Pociui įsijungti į žaidimą neprireikė.

Kėliniui įpusėjus, pavojingesnes progas ėmė kurti „Šiauliai“. Be priežiūros paliktas Mantas Fridrikas po kampinio galėjo „uždaryti“ perdavimą 18-ąją minutę, bet nepataikė į nepatogiame smūgiui aukštyje praskriejusį kamuolį. Dar po minutės gražiai sužaidė Agnius Juozapaitis, puikiai atsitvėręs varžovą, tačiau per toli atleido kamuolį ir jo smūgis blokavo Mantas Lėkis.

Perėmę iniciatyvą, svečiai nesistengė „įsivaryti“ kamuolio į vartus ir nuolat bandė smūgiuoti iš toli. Savo laimę pabandė Darius Jankauskas, Niko Tokičius. Legionierius iš Kroatijos turėjo galimybę išvesti šiauliečius į priekį po Tautvydo Eliošiaus perdavimo 35-ąją minutę, bet iš aštraus kampo smūgiavo netaikliai.

Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai surengė keletą greitų atakų, kurių viena baigėsi įvarčiu 41-ąją minutę. M.Lėkis iššoko vienas prieš vartininką dešiniajame baudos aikštelės krašte ir nepagailėjo perdavimo Georgijui Čargazijai, kuriam beliko nukreipti kamuolį į tuščią vartų kampą.

„Šiauliams“ pavyko išlyginti rezultatą prieš pat pertrauką, teisėjui pridėjus vieną minutę. N,Tokičius pasinaudojo grubia po ilgo perdavimo link baudos aikštelės į kamuolį nepataikiusio Roko Janilionio klaida ir nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą.

57-ąją minutę šiauliečiai surengė pavojingą greitą išpuolį. A.Vaskela perdavimu vieną prieš vartus išvedė Leonidą Mušnikovą, kuris sudelsė smūgiuoti, gražiai suklaidino vieną varžovą, tačiau atskubėjęs antrasis sutrukdė pasiųsti kamuolį į vartus.

Atsakomosios „Tauro“ greitos atakos metu aikštės šeimininkai antrąjį kartą išsiveržė į priekį. Puikiu perdavimu iš gilumos vienas prieš vartus buvo išvestas M.Lėkis, nepalikęs P.Pociui jokių šansų.

Praleidę įvartį, „Šiauliai“ atliko du keitimus ir ėmė atakuoti didelėmis pajėgomis. Labai aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo po pertraukos aikštėje pasirodęs Rolandas Lėščius. Po vieno jo perdavimo Edvardas Pšelenskis laisvas sulaukė kamuolio ties baudos aikštelės prieigomis, tačiau į vartus nepataikė.

77-ąją minutę E.Gertmonas išgelbėjo komandą, kojomis atremdamas labai pavojingą A.Juozapaičio smūgį iš po gynėjo kojų. Dar po šešių minučių už galvos griebėsi Tautvydas Eliošius. Po gražaus saugo reido ir smūgio pažeme iš maždaug 20 metrų kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Į gynybą atsitraukęs „Tauras“ ir toliau grasino pavojingais greitais išpuoliais, tačiau užbaigiamieji Maksimo Lukaševičiaus ir Vytauto Dragūnevičiaus smūgiai skriejo pro šalį. Visgi 88-ąją minutę aikštės šeimininkai pelnė trečiąjį įvartį, „Šiauliams“ praradus kamuolį savo aikštės pusėje. Jį perėmęs M.Lukaševičius iššoko vienas prieš vartus ir nuginklavo vartus palikusį P.Pocių, įtvirtindamas „Tauro“ pergalę, iškovotą daugiau nei po penkių mėnesių pertraukos.

Tauragės „Tauras“ – Šiaulių „Šiauliai“ 3:1 (1:1).

„Tauras“: E.Gertmonas, I.Tvaladze, M.Lėkis, R.Vulpe, M.Lukaševičius, R.Janilionis, M.Stanaitis, L.Trakšelis, G.Čargazija (80 min. D.Malkevičius), J.Meištininkas (46 min. V.Dragūnevičius), J.M.Amanis (92 min. L.Ankudinovas).

„Šiauliai“: P.Pocius, M.Fridrikas, J.Raziūnas, E.Pšelenskis, L.Mušnikovas (62 min. D.Medžiaušis), D.Jankauskas (67 min. J.Petravičius), A.Juozapaitis, T.Eliošius, A.Vaskela, K.Gusočenko, N.Tokičius (46 min. R.Lėščius).

Įvarčiai: G.Čargazija (41), M.Lėkis (59), M.Lukaševičius (88); N.Tokičius (45).

Geltonos kortelės: M.Stanaitis (61).

***

Pakruojo „Kruojos“ futbolininkai į Marijampolės „Sūduvos“ vartus įmušė pirmi, bet persvaros neišlaikė, namuose pralaimėjo 2:4 ir „SMScredit.lt A lygoje“ marijampoliečių nebepavys bei aukščiau penktosios vietos nebepakils. Prie „Sūduvos“ pergalės rezultatyviausias šalies čempionato žaidėjas Nerijus Valskis prisidėjo trimis įvarčiais ir savo asmeninę sąskaitą padidino iki 27 tikslių smūgių.

Pirmosios rungtynių minutės prabėgo kamuoliui esant tarp baudos aikštelių. Tik 8-ąją min. „Sūduva“ uždirbo pirmąjį kampinį, bet jokios naudos iš to sau neišspaudė.

Nors marijampoliečiai kontroliavo teritoriją, pirmieji kamuolį iš savų vartų tinklo ėmė būtent jie. 16-ąją min. Yamadou Keita iš po Tomo Snapkausko kojos pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, o Nerijus Mačiulis nestabdydamas jo negailestingai iššovė į apatinį vartų kampą iš 11 metrų.

Šis įvartis tarsi pažadino „Sūduvą“ ir žudikiškus N.Valskio instinktus. 20-ąją min. rezultatyviausias „SMScredit.lt A lygos“ snaiperis ne tik krūtine numetė kamuolį į baudos aikštelę Tomo Radzinevičiui, bet ir spėjo atsidengti atsakomajam perdavimui bei iš penkių metrų nukreipė kamuolį į vartus.

Išvesti „Sūduvą“ į priekį N.Valskis galėjo 29-ąją min., bet gavęs Audriaus Broko perdavimą iš arti paleido kamuolį į „Kruojos“ vartininko Mario Eltermanio rankas. Vis dėlto dar po septynių minučių saugo dublis buvo užfiksuotas – N.Valskis galva įmušė po Povilo Kiselevskio perdavimo iš kairiojo krašto.

38-ąją min. N.Valskis dar kartą pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, bet kluptelėjo ir tiksliai atiduoti kamuolio į varžovų vartų prieigas nesugebėjo. Trečią įvartį „Sūduva“ supakavo „Kruojai“, kaip įprasta sakyti, „į rūbinę“. T.Radzinevičius gavo T.Snapkausko perdavimą iš aikštės gilumos, ties baudos aikštelės linija suklaidino varžovų gynėją ir technišku smūgiu užsuko kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Po keliolikos sekundžių teisėjo švilpukas paskelbė kėlinio pabaigą.

Antrąją rungtynių pusę aktyviau pradėjo du keitimus tuoj po pertraukos atlikusi „Kruoja“, metodiškai apšaudžiusi Džiugo Bartkaus vartus iš toli. Atakuoti bandė N.Mačiulis, antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs Aliaksandras Tiškevičius.

61-ąją min. Pakruojo komanda surengė pavojingą išpuolį, bet stiprų A.Tiškevičiaus smūgį atrėmė D.Bartkus, o Y.Keita antruoju bandymu paleido kamuolį virš vartų. Po keturių minučių Y.Keita galėjo džiaugtis dar vienu savo efektyviu veiksmu. Aktyviai žaidęs „Kruojos“ legionierius prasiveržė kraštu, o jo perdavimą įvarčiu pavertė Robertas Vėževičius – 2:3.

Pavojaus nuojauta tarsi pažadino „Sūduvą“. 67-ąją min. M.Eltermaniui teko gelbėti „Kruoją“ po pavojingo Valentino Baranovskio smūgio – vartininkas kamuolį į kampinį nukreipė kojomis. Dar po dviejų minučių M.Eltermaniui teko reaguoti į Petaro Bašičiaus smūgį, o antruoju šansu nepasinaudojo V.Baranovskis, šovęs virš vartų.

79-ąją min. permesti kamuolio per vartininką nesugebėjo T.Radzinevičius, bet įvartis brendo. N.Valskis jį įmušė 80-ąją min., kai T.Radzinevičius krūtine numetė kamuolį po N.Valskio kojomis, o šis iš baudos aikštelės vidurio smeigė į viršutinį vartų kampą. Vėliau „Sūduva“ tvirtai laikė žaidimo gijas savo rankose ir iškovojo pergalę.

Pakruojo „Kruoja“ – Marijampolės „Sūduva“ 2:4 (1:3).

„Kruoja“: M.Eltermanis, V.Pocevičius, D.Lunskis, D.Strockis (46 min. A.Tiškevičius), D.Arlauskis, G.Slavickas, A.Arlauskas, N.Mačiulis (59 min. A.Lipskis), Y.Keita, R.Vėževičius, R.Beniušis (46 min. N.Astrauskas).

„Sūduva“: D.Bartkus, T.Snapkauskas, G.Urba, D.Isoda, P.Bašičius, V.Baranovskis, M.Šoblinskas, P.Kiselevskis (53 min. P.Daukša), N.Valskis, A.Brokas (85 min. D.Tumosa), T.Radzinevičius (83 min. M.Kdouh).

Įvarčiai: N.Mačiulis (16), R.Vėževičius (65); N.Valskis (20, 36, 80), T.Radzinevičius (45).

Geltonos kortelės: Y.Keita (32); P.Bašičius (42), M.Kdouh (90).

Turnyro lentelė:

1Žalgiris2822427313+6070
2Atlantas2819455521+3461
3Ekranas2918475432+2258
4Sūduva3016866832+3656
5Kruoja2812793841-343
6Banga29103163752-1533
7Šiauliai2966173157-2624
8Dainava2944212666-4016
9Tauras3022262290-688

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Nežemiškasis Messi gavo rekordinį penktą „Auksinį batelį“

31 metų Lionelis Messi dar kartą įrodė, kad yra vienas geriausių visų laikų futbolo...

Atkakliausius lydi ir sėkmė: kamuolys taip ir nesuspurdėjo vartų tinkle

Kaip galėjo nutikti, kad kamuolys visgi neatsidūrė vartų tinkle? „Wingate and Finchley“ bei...

„Žalgiris“ dvejiems metams pratęsė sutartį su veteranu (1)

Vilniaus „Žalgiris“ išsaugojo vieną komandos simbolių – ekipos spalvas lieka ginti...

„Manchester United“ atleido trenerį Jose Mourinho (48)

„Manchester United“ atleido vyriausąjį komandos trenerį – portugalą Jose Mourinho . Apie...

Italijoje – drakoniškas VAR verdiktas: neįskaitė paskutinės akimirkos įvarčio (1)

Italijos „Serie A“ yra viena iš nacionalinių lygų, kurios jau dabar naudoja į futbolą...

Top naujienos

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (51)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Snygis baigėsi, vairuotojų problemos ne – automobiliu geriau niekur nevažiuoti (10)

Vilniaus vairuotojams prieššventinė savaitė, panašu, taps rimtu išbandymu nervams. Antradienį...

Prieš mažametį galimai smurtavusiai motinai gali tekti kalėti 5 metus (100)

Kauno apylinkės teisme – prieš mažametį vaiką, kaip įtariama, smurtavusios Evelinos...

Specialistai įspėja: net nežinodami ant stalo galite turėti nuodų (30)

Ši medžiaga, nors ir natūralus aplinkos teršalas, yra kancerogenas , galintis sukelti žmogui...

Išnarstė e.sveikatos sistemą: kelerius metus nejudintas problemas atiduoda prokurorams (146)

Registrų centras atlikęs e. sveikatos sistemos auditą dėl galimai neteisėtų veiksmų ir dėl...

Iš visos Lietuvos atvažiuoja apžiūrėti vilkaviškiečių šeimos papuošto namo: antro tokio tikrai nėra (27)

Galima pamanyti, kad šiuose namuose įsikūręs pats Kalėdų senelis. DELFI redakciją pasiekė...

Išžaginimu įtariamas „Alfa vyras“ Airinas išleistas iš kalėjimo (193)

Išžaginimu ir santykiavimu su nepilnamečiu asmeniu įtariamas Airinas Arutiunianas – laisvėje....

Rusijos diplomatija: siūlo pasirašyti taikos susitarimą ir tuo pat metu stato naujas kareivines ginčytinose salose (150)

Rusija pastatė kareivinių savo kareiviams ginčijamoje salų grandinėje netoli Japonijos, o...

Darbas prieš šventes: trumpesnė darbo diena, o viršvalandžiai – tik darbuotojui sutikus (8)

Šiuo prieššventiniu laikotarpiu darbų apimtys ir tempai auga, iki metų galo skubama užbaigti...

Veiksmingas būdas prailginti jaunystę: nieko nekainuoja ir nereikalauja pastangų (5)

„ Veido mankšta “ skamba truputį keistai... O, pasirodo, mankštinti veido raumenis yra tiek pat...