aA
Arūnas Pukelis ketvirtadienį nedalyvaus iškilmėse, kuriomis oficialiai bus uždarytas šalies futbolo sezonas. „Labai norėjau su visais susipažinti, bet manęs nepriima“, – DELFI skundėsi naujasis Tauragės apskrities federacijos vadovas. Bet per kitais metais vyksiančius LFF prezidento rinkimus jis nenusiteikęs likti užribyje.
Arūnas Pukelis
© DELFI

Iš kriminalinių suvestinių – į futbolo skiltį: tokį viražą viešojoje erdvėje padarė A. Pukelis, nusikalstamo pasaulio autoriteto „Šviniaus“ pravardę išmainęs į Tauragės apskrities futbolo federacijos (TAFF) prezidento pareigas.

Save sėkmingu verslininku vadinantis tauragiškis jas užėmė lapkritį, per skubiai sušauktus neeilinius rinkimus pakeitęs ilgametį TAFF vadovą Sigitą Jukną.

„Permainos brendo seniai, buvęs vadovas per tiek metų išsisėmė, viską spręsdavo savo nuožiūra vienas pats. O dabar iškart darbai pajudėjo, kas savaitę vyksta susirinkimai“, – kalbėdamas su DELFI, pokyčiais džiaugėsi Tauragės „Tauro“ klubo dalininkas Jaunius Šetkus.

Futbolu susidomėjęs A. Pukelis prisidėjo ir prie reprezentacinio miesto klubo, vasaros pabaigoje tapęs penktuoju jo dalininku.

Bet Vilniaus futbolo sluoksniuose naujokas iš Tauragės tebėra persona non grata.

Ir jei pakeisti S. Juknos LFF vykdomajame komitete jis nė nesitikėjo, kadangi tokios teisės nesuteikia federacijos įstatai, tai laukė bent jau kvietimo į ketvirtadienio vakarą sostinėje vyksiančią šalies futbolo sezono uždarymo ceremoniją. Ne tik laukė, bet ir pats siūlėsi atvykti.

„Rašiau jiems (LFF – DELFI) laišką, prašiau: pakvieskite mane į šitą šventę, aš irgi noriu dalyvauti, noriu pamatysi, kas ten vyksta, susipažinti su žmonėmis. Bet kažkodėl jokio atsakymo negavau“, – sakė A. Pukelis.

Tačiau griežtą atsakymą pateikė LFF vykdomasis komitetas, ketvirtadienio popietę vykusiame posėdyje nusprendęs nepripažinti naujosios TAFF valdžios.

TAFF narystė suspenduota motyvuojant savavališkai surengtais rinkimais, apie kuriuos pati LFF nebuvo informuota. Tauragės futbolo likimas spręsis kitais metais vyksiančioje visuotinėje LFF konferencijoje, kurioje bus renkamas ir federacijos prezidentas.

Į A. Pukelį skersakiuojama ir dėl jo praeities, kurioje apstu juodų dėmių: nuo kaltinimų kontrabanda ir reketavimu iki prieš metus per visą šalį nuskambėjusios istorijos, kuomet A. Pukelio žmoną įžeidęs iki gyvos galvos įkalinto nusikaltėlių vadeivos Henriko Daktaro sūnus Enrikas buvo sugrūstas į bagažinę, nuvežtas į mišką ir sumuštas.

Pats ne kartą teistas tauragiškis dėl savo „nuklydimų“ jaučiasi ramus.

„Įstatyme aiškiai sakoma, kad išnykus teistumui žmogus nebegali būti laikomas teistu. Šiandien buvau Vidaus reikalų ministerijoje ir užsakiau pažymą, kuri turi atsakyti, ar aš esu teistas, ar ne. O gerbiamo E. Daktaro byla dar nieko nereiškia – teismo sprendimo juk dar nebuvo“, – dėstė A. Pukelis.

Jis įsitikinęs, jog būtent LFF prezidento rinkimai yra tikroji priežastis, kodėl naujoji TAFF valdžia yra ignoruojama.

„Tauragės žmonės išreiškė savo valią, skirdami mane vadovu. Jie mane pažįsta kaip artimą gimto miesto žmogų, jei vienbalsiai išrinko, vadinasi, kažko tikisi. Žinojome, kad prasidės toks ažiotažas. Jeigu būčiau palankus J. Kvedarui, jokių sunkumų nebūtų kilę. Visi supranta, kad problema ne Tauragėje. Rinkimai netoli, ir tokių – savotiškai pasigirsiu – stiprių žmonių kaip aš futbolo federacijai nereikia. Ten reikia lojalių, klausančių. Aš – kitoks.

Galiu aiškiai pasakyti: prasidėjo rinkimai. Kas juose kandidatuos, pamatysime, norinčių jau yra. Bet jei federacijos vairas liks dabartinių vadovų rankose, futbolas toliau trepsės vietoje, nes jokio vystymosi dabar nėra – tik smukimas“, – neabejojo A. Pukelis.

Beje, artėjant 2012 metų LFF prezidento rinkimams, kuriuos laimėjo dabartinis vadovas Julius Kvedaras, panašioje situacijoje buvo atsidūrusi tuometė Vilniaus apskrities futbolo federacija (VAFF), rėmusi Armino Narbekovo kandidatūrą. Apkaltinta savivaliavimu Rito Vaigino vadovauta organizacija iš pradžių buvo suspenduota, o per LFF konferenciją – ir pašalinta iš narių.

– Pats užsiminėte apie artėjančius LFF rinkimus. Ar TAFF vadovybės pasikeitimas irgi buvo sukurstytas artėjančios rinkiminės LFF konferencijos? – DELFI paklausė A. Pukelio

– Gali būti, bet jei taip nutarė visa Tauragės futbolo bendruomenė, ką aš galiu pakeisti? Gal jie ir turėjo tokią mintį, nežinau. Kalbinamas buvau penkerius ar šešerius metus, net vietinė valdžia kvietė ateiti ir visus sutaikyti, nes Tauragėje – trys gatvės, du šviesoforai, ir vis tiek tarpusavyje niekas normaliai nesusikalba.

Turiu įmones Baltarusijoje ir Lietuvoje, kiekvieną dieną dirbu po dvylika valandų, nematau šeimos. Suprantate, kaip ji reagavo, kai prisidėjo dar ir futbolas? Bet aš pamačiau žmonių nusivylimą, perskambinau kitoms apskritims. Žmonės – išerzinti, nusivylę. Jeigu per šiuos rinkimus niekas nepasikeis, Lietuvos futbolas bus visai sunaikintas.

– Tauragės apskritis rinkimuose iškels savo kandidatą?

– Ne. Ji palaikys tokį žmogų, kuris turi sentimentų futbolui, bet ir be jo yra kažką pasiekęs, yra pasiturintis. Prezidento vieta turi būti kaip garbės sostas, o ne darbas už atlygį. Tie, kurie turtų neužgyveno, iškart įsivaizduoja, kad federacijoje yra krūva pinigų, kuriuos galima imti kaire ir dešine. Užtai ir turime šiandieninę situaciją.

Iš asociacijos nereikia daryti savo asmeninio „UAB'o“. J. Kvedaras susibūręs tokį vykdomąjį komitetą, susikūręs tokius įstatus, kad būtų nepajudinamas. Pasižiūrėkite, kokį futbolą šiandien turime, kokiems varžovams pralaimime, kurioje vietoje mūsų rinktinė reitinge, kas vyksta su visokiais lošimais, kokios apkalbos ir intrigos pačioje federacijoje. Tai – ne mano vieno nuomonė. Šita akcija vyksta ne tik dėl Tauragės, ne tik dėl mano kandidatūros. Bet jei ją lyginsime su J. Kvedaru, kuo ji bus prastesnė? Pasižiūrėkite, ką laikraščiai apie jį patį rašo. Tegu bent jau kalba tie, kurie ten nebuvo aprašinėjami. Kam jau kam, o ne jam komentuoti.

– Jeigu lyginate save su J. Kvedaru, galbūt vis dėlto žadate rinkimuose pats stoti prieš dabartinį prezidentą?

– Tikrai ne, aš neturiu teisės ten eiti ir tikrai neisiu. Palaikysiu teisingą kandidatūrą, kuri bus iškelta. Paprasčiausiai esu vienas iš tų, kurie yra prieš šiandieninę situaciją. Sakiau savo tauragiškiams, galiu ir jums pasakyti: jeigu mano asmenybė, reputacija ar vardas kažkaip menkina futbolą, tikrai pasitrauksiu. Jūs suprantate, kad pinigų aš turiu, man iš federacijos jų nereikia. Be to, Lietuvoje esu žinomas žmogus – blogai ar gerai. Šlovės man nereikia. Tiesiog žmonės manęs paprašė, einu ten ne imti, o visuomeniniais pagrindais dirbti ir kažką padaryti. Kitokių motyvų neturiu.

Futbole labai daug susipriešinimo, bet, sprendžiant iš pirmo žvilgsnio, daugelis žmonių apskrityse yra tikrai protingi, mylintys futbolą ir norintys kažką pakeisti. Tačiau jie paprasčiausiai yra įbauginti, bijo, nežino, kas rytoj bus. Neduok Dieve, J. Kvedaras bus perrinktas, tada nebeduos kamuolio, nebeduos dar ko nors.

– Sakote, kad žmonės bijo J. Kvedaro. Ar nesibijo jūsų?

– Ne, aš su visais kalbu kultūringai ir aiškiai. Ką jūs turite omenyje, kodėl manęs turi bijoti žmonės? Futbolo federacija turi išsirinkti prezidentą taip, kad laimėtų protas, intelektas ir sąžinė. Algirdas Klimkevičius yra parašęs labai gražią knygą, kuri vadinasi „Lietuvos futbolo istorija. Žmonės.“ Kokią gilią potekstę turi knygos pavadinimas. Užduokime sau klausimą, ar šiandien visi žmonės dalyvauja futbolo federacijoje. O kas liečia mane, aš į LFF valdymą nepretenduoju, galiu tik iš patriotizmo atsiduoti savo apskričiai. Bet į LFF turi ateiti žmonės su kita istorija, galbūt nepanašia į mano.

– Kalbant apie istoriją, kiek kartų buvote teistas?

– Paslapties tokios nėra, bet dabar šito dalyko nenorėčiau komentuoti. Paskutinį kartą buvau teistas prieš aštuonerius metus, šitiek laiko praėjo. Mano teistumas išnykęs.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Grupių etapas Lietuvos rinktinei pasibaigė skaudžia pasaulio vicečempionų pamoka

Ketvirtadienį dieną Lietuvos mažojo futbolo rinktinė sužaidė paskutines Graikijoje vykstančio...

Serbų pažadas lietuviams – pusė milijono, jei nepralaimės portugalams (41)

Skelbiama, kad Serbijos futbolo federacija pažadėjo Lietuvos futbolininkams 500 tūkst. eurų, jeigu...

„Žalgirio“ lyderis – trečią kartą geriausias mėnesio žaidėjas

Lietuvos futbolo A lygoje Vilniaus „Žalgirio“ puolėjas Tomislavas Kišas sužaidė dar vieną...

Futbolo duženos Baltijos seklumose: tris seses baigia praaugti net nykštukai (103)

Mažeikių dydžio San Marinas ir Gibraltaras – paskutiniai mikroskopiniai taškai Senojo žemyno...

Į aštuntfinalį Lietuvos mažojo futbolo rinktinė iškopė po sėkmingų piršlybų (5)

Trečiadienio vakarą Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė sužaidė trečias rungtynes...

Top naujienos

Saldi pirmoji pergalė: „Žalgiris“ privertė pasiduoti „Real“ ekipą (268)

„Žalgirio“ berniukai tampa vyrais: prisimenant Šarūno Jasikevičiaus frazę prieš savaitę...

„Barakudų“ sostinėje darbuojasi ir lietuvės: suvilioti turtuolį darosi vis sunkiau (273)

Jeigu vieniša mergina, ar kelios merginos prie baro geria tik vandenį ir nieko daugiau – iš karto...

„Sodra" įspėja, už kokį elgesį išmokų už ligą galite negauti ir dar teks grąžinti (54)

Pastaruoju metu visuomenėje pasklido gandas: jei susirgsite ir išsiimsite nedarbingumo pažymą, „...

Prieš savaitgalį – geros žinios: ruduo dar lepins šiluma (3)

Penktadienio dieną virš Lietuvos pamažu stiprės aukštesnio slėgio laukas. Pirmoje dienos...

Šaro planą gyręs Grigonis: su tokiu treneriu – visada didelės galimybės (7)

Pirmosios pergalės Eurolygoje paieškas Kauno „Žalgiris“ (1/2) baigė ketvirtadienį ir tą...

Brandžiu žaidimu pasidžiaugęs Jasikevičius: įveikėme ne bet ką – didesnio stimulo būti negali (19)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalių sąskaitą 2019-2020 m. Eurolygoje atidarė efektingai....

Turkija stabdo karinius veiksmus Sirijoje (188)

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as ketvirtadienį pranešė, kad Turkija ir JAV pasiekė susitarimą...

„Žalgirio“ lyderį išskyręs „Real“ vairininkas – apie gautą pamoką ir degančias Šaro auklėtinių akis (11)

Tituluota ir puikiai sezoną pradėjusi Madrido „Real“ ekipa Kaune buvo priversta nuryti karčią...

Daug nervų kainavęs „Brexit“ – finišo tiesiojoje: pagrindinės susitarimo sąlygos ir kompromisai (37)

„Sąžininga ir pagrįsta“ – taip Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas ir...

Antro balsavimo atveju Pranckietis žada kreiptis į teismą: tai yra neteisėtas veiksmas, bet jie jį daro (266)

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis žada kreiptis į Konstitucinį teismą, jeigu valdantieji...