Tuo metu pirmą pergalę iškovoję šveicarai su 4 taškais turi galimybių į kitą etapą patekti kaip viena iš 4-ių geriausių trečią vietą grupėje užėmusių komandų.

Baku stadione aktyviai mačą pradėję turkai pirmieji kėsinosi koreguoti rezultatą, 4 min. nuo įvarčio po Kaano Ayhano smūgio gelbėjo Šveicarijos rinktinės vartininkas Yannas Sommeris.

Tačiau kone pirmoji šveicarų ataka baigėsi įvarčiu: 7-ą minutę tolimu smūgiu kamuolį į dešinį vartų kampą pasiuntė Haris Seferovičius – 1:0.

Po praleisto įvarčio Turkija bandė spūstelti varžovus, vėl darbo turėjo šveicarų vartų sargas.

Nors turkai dažniau atakavo, bet įvarčiai krito į jų vartus: fantastišku smūgiu 26 min. pasižymėjo Xherdanas Shaqiri, o antrą rezultatyvų perdavimą atliko Stevenas Zuberis – 2:0.

Dar iki pertraukos šveicarai turėjo ne vieną gerą galimybę dar kartą nuliūdinti Turkijos rinktinės gerbėjus, kurių Baku stadione keleriopai buvo daugiau nei šveicarų sirgalių.

Po pertraukos iniciatyva priklausė Alpių šalies atstovams, tačiau viena retesnių turkų atakų pasiekė tikslą: ne kartą komandą gelbėjęs Y. Sommeris liko bejėgis 62 min. po įspūdingo Irfano Kahveci šūvio.

Kamuolys skriejo į patį viršutinį vartų kampą, tai pirmasis Turkijos įvartis šiame čempionate. Tikslus smūgis atgaivino Turkijos rinktinės gerbėjus.

Tačiau tik trumpam. 68 min. Baku stadiono tribūnose jau džiūgavo šveicarų sirgaliai: puikią kontrataką užbaigė antrą savo įvartį pelnęs Xh. Shaqiri (3:1). Trečią rezultatyvų perdavimą atliko S. Zuberis.

Šveicarija grupių etapą galėjo užbaigti dar solidesne pergale: 77 min. arti tikslo liko Granitas Xhaka, kuris uždirbo baudos smūgį. Jo maždaug iš 17 metrų paleistas kamuolys pataikė į virpstą.

Rezultatas

Turkija 1 – 3 Šveicarija

6' [0:1] Haris Seferovičius

26' [0:2] Xherdanas Shaqiri

62' [1:2] Irfan Kahveci

68' [1:3] Xherdanas Shaqiri

Statistika, Turkija - Šveicarija

Rungtynių eiga

Šveicarija užtikrintai kontroliavo situaciją rungtynių pabaigoje ir iškovojo pelnytą pirmą pergalę 3:1 (2:0).

77 min. arti įvarčio liko Granitas Xhaka, kuris uždirbo baudos smūgį. Jo maždaug iš 17 metrų paleistas kamuolys pataikė į virpstą.

68 min. Baku stadiono tribūnose jau džiaugėsi šveicarų sirgaliai: puikią kontrataką užbaigė antrą savo įvartį pelnęs Xh. Shaqiri (3:1). Trečią rezultatyvų perdavimą atliko S. Zuberis.

Ne kartą komandą gelbėjęs Y. Sommeris liko bejėgis 62 min. po įspūdingo Irfano Kahveci šūvio. Kamuolys skriejo į viršutinį vartų kampą, tai pirmasis Turkijos įvartis šiame čempionate. Tikslus smūgis atgaivino Turkijos rinktinės gerbėjus (2:1 priekyje Šveicarija).

Arti savo antro įvarčio 61 min. liko H. Seferovičius, kuris suklaidinęs tris varžovus siuntė kamuolį į tolimą vartų kampą. Ekipą gelbėjo turkų vartininkas.

Po pertraukos 51 min. dar vieną smūgį į vartų plotą atrėmė Y. Sommeris, po minutės darbo turėjo jau turkų vartininkas, gelbėjęs ekipą po stipraus Breelo Embolo smūgio.

45 min. teisėjas skelbė pirmo kėlinio pabaigą, po jo 2:0 priekyje Šveicarija.

Arti antro įvarčio liko H. Seferovičius, jo smūgį atrėmė vartų sargas. Iškart sekė žaibiškas turkų išpuolis, kone nuo vidurio aikštės įspūdingą reidą surengė M. Mulduras. Nuo pirmo turkų įvarčio 43 min. gelbėjo vėl fantastiškas Y. Sommerio žaidimas.

33 min. dar kartą savo klasę demonstravo Y. Sommeris, atrėmęs tolimą Merto Mulduro smūgį.

29 min. Xh. Shaqiri pabėgo vienas prieš vartų sargą, nuo dar vieno įvarčio turkus gelbėjo vartininkas Ugurcanas Cakiras.

Nors turkai dažniau atakavo, bet įvarčiai krito į jų vartus: fantastišku smūgiu 26 min. pasižymėjo Xherdanas Shaqiri. Antrą rezultatyvų perdavimą atliko Stevenas Zuberis – 2:0.

Po praleisto įvarčio Turkija bandė spausti varžovus, vėl darbo turėjo šveicarų vartų sargas Y. Sommeris.

Tačiau kone pirmoji šveicarų ataka 7-ą minutę baigėsi įvarčiu: tolimu smūgiu kamuolį į dešinį vartų kampą pasiuntė Haris Seferovičius – 1:0.

Aktyviai mačą pradėję turkai pirmieji kėsinosi koreguoti rezultatą, 4 min. nuo įvarčio po Kaano Ayhano smūgio gelbėjo Šveicarijos rinktinės vartininkas Yannas Sommeris.

Mačas vyko Baku stadione, čia tribūnų palaikymą jautė Turkijos rinktinė.

Turkija Europos čempionatą pradėjo beviltišku pralaimėjimu 0:3 italams, o antrame susitikime 0:2 nusileido Velsui.

Šveicarija EURO 2020 startavo 1:1 lygiosiomis su Velsu, o antrame susitikime 0:3 neprilygo Italijai.

Dėl pandemijos metams atidėtas didžiausias Europos futbolo renginys pirmą kartą apima net 11 skirtingų šalių miestų, kuriuose iš viso varžosi 24 rinktinės, o titulą gina Portugalijos atstovai.

Į atkrintamąsias varžybas iškops po dvi geriausias kiekvienos grupės komandas bei dar keturios iš šešių, užimsiančių trečias vietas pogrupiuose.

Lygiai mėnesį truksiančio turnyro nugalėtojai paaiškės finale Londono „Wembley“ stadione liepos 11 dieną.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)