„Seimo nariai irgi gavo minėtą laišką. Susitikimas su FIFA ir UEFA atstovais numatytas spalio 5 arba 6 dienomis“, – Eltai teigė L. Kasčiūnas.

ELTA primena, kad nors atsakymo į oficialų kreipimąsi į FIFA ir UEFA vadovus dėl padėties LFF premjerė Ingrida Šimonytė sako dar nesulaukusi, anot jos, patys šalies futbolo funkcionieriai jai pateikė informaciją dėl Lietuvoje numatomų šių tarptautinių organizacijų atstovų vizitų.

„Viešoje erdvėje jau girdisi tarsi ir savanoriškų sprendimų keisti įstatus ir kitaip atsižvelgti į tas pastabas, kurios yra keliamos inicijuojant šiuos pokyčius. Dar kartą pabrėšiu, kad mūsų visų interesas, jog futbolo federacija šiuos skaidrumo išsispręstų pati ir tą patį esu paminėjusi savo laiške UEFA ir FIFA“, – pabrėžė ji.

Anot premjerės, Seime jau įregistruoto įstatymo dėl tiesioginio LFF valdymo priėmimas būtų paskutinis žingsnis, kurio politikai imtųsi tuo atveju, jeigu federacija reikalaujamų sprendimų nepriimtų pati.
„Jeigu nepavyktų to padaryti, ar kažkaip tas procesas įstrigtų, tai tuomet matyt Seimui neliktų kitos išeities, kaip panaudoti šitą ultima ratio sprendimą“, – tvirtino I. Šimonytė.

Tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).

Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Tačiau, antradienį pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.

Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.

Ketvirtadienį Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas (TTK) priėmė sprendimą, kad laikinasis įstatymo „Dėl Lietuvos futbolo federacijos tiesioginio valdymo“ projektas šiuo metu turi per daug neatitikimų su šalies Konstitucija ir atidėjo klausimo svarstymą antradieniui, įstatymo rengėjams patobulinus projektą.

Toks TTK sprendimas neleido įstatymo projekto pateikimo stadijoje svarstyti Seimo plenariniame posėdyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)