Mačą geriau pradėjo „Santos” klubas, kuris 19-ą minutę išsiveržė į priekį, kai jaunasis šios komandos bei Brazilijos nacionalinės rinktinės puolėjas Neymaras pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Neilgai trukus, sužaidus dar apie penkias minutes, „Santos” futbolininkai padvigubino savo turėtą pranašumą, kuomet „Kashiwa Reysol“ ekipos vartininką nuginklavo Humberlito Teixeira Borgesas.

„Kashiwa“ ekipa nepalūžo ir antrame kėlinyje rezultatą sušvelnino. Japonijos komandos gretose 54-ą minutę pasižymėjo Hiroki Sakai ir atgaivino savo klubo viltis kovoti dėl vietos finale.

Visgi „Kashiwa“ šansai žlugo 63-ią minutę, kuomet „Santos” klubas pelnė trečią įvartį. Jo autoriumi tapo Danilo Luizas Da Silva. „Santos” futbolininkai šventė pergalę 3:1.

Hiramas Mieras ("Monterrey", kairėje) kovoja su Youssefu Msakni ("Esperance")
Penkta vieta atiteko CONCACAF čempionei „Monterrey“ (Meksika) ekipai, kuri trečiadienį 3:2 (2:1) įveikė Afrikos čempionus „Esperance“ (Tunisas) futbolininkus.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Hiramas Mieris (39 min.), Aldo De Nigris (44 min.) bei Jesusas Eduardo Zavala Castaneda (47 min.). Afrikiečių gretose įvarčiais pasižymėjo Yannickas Djengas (31 min.) ir Khaledas Mouelhi (76 min.).

Pusfinalis:

„Kashiwa Reysol” 1 - 3 „Santos”

19' [0 - 1] Neymar
24' [0 - 2] Humberlito Teixeira Borges
54' [1 - 2] Hiroki Sakai
63' [1 - 3] Danilo Luiz Da Silva

Dėl 5-os vietos:

„Monterrey” 3 - 2 „Esperance”

31' [0 - 1] Yannick N Djeng
39' [1 - 1] Hiram Mier
44' [2 - 1] Aldo De Nigris
47' [3 - 1] Jesus Eduardo Zavala Castaneda
76' [3 - 2] Khaled Mouelhi (iš 11 metrų baudinio)

Ketvirtadienį UEFA Čempionų lygoje triumfavusi Ispanijos čempionė „Barcelona“ dėl vietos finale varžysis su Azijos čempionu „Al Sadd“ (Kataras) klubu.

Atrankos mačą pralaimėjusi septinta ekipa - „Auckland City FC“ (Nauji Zelandija) - liko autsaiderės pozicijoje.

FIFA pasaulio futbolo klubų čempionais iki šiol buvo tik brazilai, italai, anglai ir ispanai: „Corinthians“ (Brazilija; 2000 metais), „Sao Paulo“ (Brazilija; 2005), „International“ (Brazilija; 2006), „AC Milan“ (Italija; 2007), „Manchester United“ (Anglija; 2008), „Barcelona“ (Ispanija; 2009) ir Milano „Inter“ (Italija; 2010).