Prieš pasaulio čempionatą Azijos atranką laimėjusi rinktinė paskutinėje kontrolinėje kovoje jėgas išbandys su Lietuvos nacionaline futbolo rinktine. Mačas vyks Maskvoje, penktadienį 18 val.

Iraniečiai turi aukščiausią reitingą (FIFA-36) iš pasaulio čempionate dalyvaujančių Azijos rinktinių. Šiemet jie sužaidė 5 draugiškus mačus, 4:0 sutriuškino Siera Leonės futbolininkus, 2:1 palaužė Alžyrą, 1:0 įveikė Uzbekistaną, 0:1 pralaimėjo Tunisui ir paskutinėje kovoje gegužės pabaigoje 1:2 nusileido Turkijai.

Planetos pirmenybes Iranas pradės birželio 15 d. kova su Maroku. Irano rinktinės delegacija apsistos Maskvos srities Bakovkos gyvenvietėje.

Pasaulio čempionate Iranas varžėsi keturis kartus ir savo pasirodymą užbaigdavo grupių etape.

Pasaulio čempionato Azijos regiono atrankoje Iranas laimėjo antro etapo D grupės turnyrą, pateko į trečią atrankos etapą, čia A grupėje surinko 22 taškus, laimėjo 6 mačus ir 4 kartus sužaidė lygiosiomis bei užsitikrino bilietą į pasaulio čempionatą.

Rezultatyviausiai atrankoje Irano rinktinėje žaidė Sardaras Azmounas, pelnęs 11 įvarčių, 8 kartus pasižymėjo Mehdi Taremi.

Sudėtyje netrūksta pajėgiems Europos klubams atstovaujančių iraniečių – Pirėjo „Olympiakos“ garbę gina saugas Ehsan Hajsafi ir puolėjas Karimas Ansarifardas, Belgijoje „Oostende“ klube žaidžia Raminas Rezaeianas, Švedijoje „Ostersund“ ekipai priklauso Samanas Ghoddos, Anglijoje „Nottingham Forest“ komandai atstovauja saugas Ashkanas Dejagahas, saugas Sardaras Azmounas gina Kazanės „Rubin“ garbę.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (13)