Sekmadienį lietuviai kontrolinėse rungtynėse Limasolyje užbaigė savo pasirodymą šiais kalendoriniais metais 0:1 nusileisdami Kipro futbolininkams.

Po keitimo į kovą mestas F. Černychas sužaidė pusvalandį.

„Gaila tik dėl rezultato, o žaidimas nebuvo blogas. Darėme viską, ko prašė treneris, turėjome savų progų, gaila, kad jų neišnaudojome. Be to, neįskaitytas įvartis, neskirtas 11 m baudinys... Galiausiai viena grubesnė klaida lėmė mūsų pralaimėjimą“, – svarbiausius dvikovos įvykius apžvelgė 32-ejų atakuojantis žaidėjas.

Vienintelis mačo įvartis krito po to, kai Justas Lasickas nepataikė į kamuolį ir atvėrė kelią šeimininkų kontratakai.

Pirmame kėlinyje svečiai dukart priekaištavo teisėjams, iš pradžių neįskaičiusiems Kipro vartininko Constantino Panayi įvarčio į savus vartus, kuomet kamuolys riedėjo už vartų linijos, o vėliau neįžvelgusiems žaidimo ranka Kipro baudos aikštelėje po lietuvių pakelto kampinio.

„Žiūrint nuo atsarginių suolo atrodė, kad situacija – 50 ir 50. Treneris iškart parodė vaizdo pakartojimą, iš jo jau šimtu procentų aišku, kad visas kamuolys buvo už vartų linijos. Nesakyčiau, kad po to komanda palūžo, bet psichologiškai tai vis tiek atsiliepia.

Į tai atsižvelgus, manau, jog padarėme viską, ką galėjome. Rungtynės mums buvo geros, padarėme viską, ką planavome, išskyrus atakų užbaigimą. Ties realizacija reikės dirbti. Žmonės mato rezultatą, bet patys aikštėje jautėme, kad žaidžiame teisingai“, – komentavo 19-metis Lietuvos rinktinės puolėjas Faustas Steponavičius.

„Pasižiūrėję epizodo pakartojimą, matėme, kad kamuolys kirto liniją, ir įvartis tikrai buvo. Manau, jis būtų daug ką pakeitęs, nes žaidėme tikrai neblogai, turėjome progų ir neleidome varžovams daug jų susikurti. Tiesiog nepasisekė įmušti įvarčio ir pasiekti normalaus rezultato“, – antrino kitas komandos naujokas, 20-metis saugas Matijus Remeikis.

Tuo metu F. Černychas prisipažino vaizdo įrašo nežiūrėjęs ir buvo nuosaikesnės nuomonės.

„Aš tai nesu absoliučiai tikras dėl įvarčio, nors visi kalba, kad tikrai kamuolys kirto liniją, ir tokių nuotraukų jau pasirodė. Na, gal man pačiam pirmiausia reikėtų pasižiūrėti, bet tikiu komandos draugais.

Kaip ten bebūtų, man, senam vilkui, tai per galvą nekirto. Mes klystame, klysta ir teisėjai – reikia toliau žaisti ir tiek. Nereikia jų kaltinti dėl visko, kaip ir sakiau, turėjome savo progų įmušti tokį įvartį, kurį tikrai įskaitytų. Bet neišėjo“, – kalbėjo veteranas.

Prieš tai jis padėjo tiek trenerių štabui, tiek komandos draugams pasiruošti rungtynėms su Kipru, kadangi pažįsta ne vieną šios šalies futbolininką.

Nuo 2023-iųjų pradžios F. Černychas atstovauja Limasolio AEL klubui.

„Sakiau, kad Kipras – techniška komanda, kad jie bandys žaisti futbolą – taip ir buvo. Aišku, daugiau nei pusė kipriečių rungtyniauja užsienyje, bet daugmaž žinojau, ko laukti. Čia veikiau mes jų nenustebinome“, – Delfi paklaustas, ar oponentai pateikė siurprizų, svarstė rinktinės senbuvis.


Nebuvo nuostabu jam ir dėl vaizdo tribūnose. Naujutėliame „Alphamega“ stadione išsitenka 11 tūkst. žiūrovų, bet sekmadienį jų atėjo vos tūkstantis.

„AEL sirgaliai nuolat gausiai renkasi į stadioną ir stipriai serga už mus – nors stadionas tas pats, per AEL ir Kipro rinktinės rungtynes atmosfera jame smarkiai skiriasi.

Tiesiog Kipre žmonės labiau mėgsta klubinį futbolą, o į rinktinės rungtynes ateina nebent tuomet, kai atvažiuoja kokia nors garsesnė komanda“, – aiškino F. Černychas.

Paprašytas apibendrinti pasibaigusią Europos čempionato atranką, per kurią lietuviai sukaupė 6 taškus ir penkių komandų G grupėje užėmė ketvirtą poziciją, kapitonas išskyrė trenerio Edgaro Jankausko indėlį.

„Ciklą galima vertinti tikrai pozityviai. Manau, prieš jam prasidedant ne kiekvienas būtų patikėjęs, kad turėsime tiek taškų. Pasakysiu, kad galėjome jų ir dar daugiau surinkti. Turiu omenyje lygiąsias namuose su Bulgarija, Juodkalnija, galbūt ir su vengrais galėjome geriau sužaisti, jei sėkmė būtų palankesnė.

Pats žaidimas, mano manymu, buvo geresnis nei praeitame cikle, jis pasikeitė atėjus treneriui E. Jankauskui. Atsirado daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, ir tai davė savo vaisių“, – vertino F. Černychas.

Atsirado naujų veidų ir komandos sudėtyje, o kaip savo indėlį vertina pats rinktinės jaunimas?

Arvydas Novikovas (kairėje), Faustas Steponavičius, Matijus Remeikis

„Manau, iš kiekvienų rungtynių pasisemiu naujos patirties ir tobulėju. Kuo daugiau jų sužaisiu, tuo greitesnis bus progresas“, – teigė „Panevėžio“ klube žaidžiantis M. Remeikis.

„Supratau, kad turiu daugiau dirbti tobulindamas savo stipriąsias puses. Mėgstu judėti į vidurio zoną, smūgiuoti į vartus – to mūsų rinktinėje trūksta, ir turiu asmeniškai ties tuo dirbti“, – užduotį užsibrėžė Plovdivo „Botev“ (Bulgarija) ekipai nuo praėjusios vasaros atstovaujantis F. Steponavičius.

Tiesa, pastarojo padėtį apsunkina tai, jog pastarąjį mėnesį jaunasis lietuvis nebegauna žaidimo laiko Bulgarijos pirmenybėse.

„Tikrai nesu patenkintas savo situacija klube, nes iš pradžių žaidžiau starto sudėtyje, pelniau įvartį, o po to manęs daugiau nebeišleido į aikštę. Nei kaltinu trenerį, nei ką, gal jis tiesiog matė, jog nebuvau pasiruošęs tokioms sunkioms rungtynėms, kokias žaidėme. Bet tai – trenerio sprendimai, o aš tiesiog dirbu savo darbą“, – sakė F. Steponavičius.

Primename, jog iki šiol Lietuva ir Kipras tarpusavyje buvo susitikę tris kartus: dusyk pajėgesni buvo kipriečiai, bet paskutinę akistatą, 2001-aisiais vykusią taip pat Limasolyje, lietuviai laimėjo 2:1.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)