Pirmąjį mačo pusvalandį aikštėje vyko lygi kova. Netgi arčiau tikslo buvo Lietuvos rinktinė, tačiau gynėjo Vaido Slavicko ir saugo pozicijoje rungtyniavusio Darvydo Šerno smūgiuoti kamuoliai praskriejo visai šalia vartų.

Tačiau 32 min. pirmoji varžovų pavojinga ataka ir pirmas smūgis į vartų plotą baigėsi įvarčiu. Po Mareko Hamšiko tikslaus perdavimo Vladimiras Weissas iš arti nepaliko jokių vilčių Emilijui Zubui – 0:1.

Besibaigiant pirmam kėliniui puikų reidą link varžovų vartų surengė Arvydas Novikovas, tačiau jo smūgis maždaug iš 25 metrų skriejo toli nuo vartų. Netrukus teisėjas paskelbė pirmo kėlinio pabaigą.

Po pertraukos lietuviai bandė panaikinti deficitą. 54 minutę A. Novikovas pirmasis pabandė nuginkluoti varžovų vartininką, kai surado erdvės smūgiui už baudos aikštelės zonos, tačiau Martinas Dubravka sustabdė jo smūgiuotą kamuolį.

Visgi slovakams pavyko padvigubinti savo pranašumą po Lino Klimavičiaus pražangos prie baudos aikštelės prieigų. 58 min. Marekas Hamšikas stojo prie kamuolio ir slovakų lyderis atliko stiprų smūgį į vartų vidurį – 2:0.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Edgaras Jankauskas į žaidimą bandė įlieti šviežio kraujo ir į aikštę vietoje Nerijaus Valskio išleido Deivydą Matulevičių, o Vykintą Slivką pakeitė Martynas Dapkus.

Rungtynėms einant į pabaigą rezultatą galėjo sušvelninti D. Šernas, kuris prasiveržė dešiniuoju kraštu ir prasmuko į baudos aikštelę, bet jis smūgiavo į kitą vartų tinklo pusę.

Per pridėtą teisėjo laiką lietuviams sužibo viltis išlyginti rezultatą. Janas Durica prasižengė prieš D. Matulevičių prie baudos aikštelės, o Arvydas Novikovas įspūdingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus nuo skersinio.

Tačiau per likusį laiką mūsų komanda išpešti daugiau iš susitikimo nespėjo ir rungtynės baigėsi slovakų pergale 2:1.

Šeštadienį kitose F grupės rungtynėse Anglija sužaidė lygiosiomis 2:2 su Škotija, o Slovėnija 2:0 įveikė Maltą.

Anglai šiuo metu savo sąskaitoje turi 14 taškų ir pirmauja grupėje. Slovakų sąskaitoje – 12 taškų ir jie rikiuojasi 2-oje vietoje.

Slovėnai po pergalės prieš Maltą turi 11 taškų ir žengia trečioje vietoje, škotai su 8-iais taškais – ketvirti, Lietuva su 5 taškais užima penktą vietą. 6-oje pozicijoje esanti Malta lieka be taškų.

Rungtynių statistika

Lietuva – Slovakija 1:2 (0:1)

LFF stadionas

Teisėjas – Manuelis Grafe (Vokietija)

Įvarčiai: 32 min. V. Weiss (0:1), 58 min. M. Hamšik (0:2), 90 min. A. Novikovas (1:2)

Įspėti: 35 min. N. Valskis (Lietuva), 40 min. M. Škrtelis (Slovakija), 42 min. M. Škriniaras (Slovakija), 57 min. L. Klimavičius (Lietuva), 69 min. D. Šernas (Lietuva), 90 min. J. Durica (Slovakija).

Lietuvos rinktinė: Emilijus Zubas, Valdemaras Borovskis, Tadas Kijanskas, Linas Klimavičius, Vaidas Slavickas, Mantas Kuklys, Vykintas Slivka (75 min. Martynas Dapkus), Fedoras Černychas, Nerijus Valskis, Darvydas Šernas, Nerijus Valskis (72 min. Deivydas Matulevičius)

Atsargoje: Ernestas Šetkus, Ignas Plūkas, Ovidijus Verbickas, Vytautas Lukša, Arūnas Klimavičius, Markas Beneta, Mindaugas Grigaravičius, Rolandas Baravykas, Simonas Paulius, Georgas Freidgeimas.

Slovakijos sudėtis: M. Dubravka, P. Pekarikas, M. Škrtelis, J. Durica, J. Gregušas, V. Weissas, O. Duda, M. Škriniaras, T. Hubočanas, M. Hamšikas, R. Makas.

***

Trnavoje vykusiose rungtynėse slovakai net 4:0 įveikė Lietuvą bei ir iškovojo didžiausią pergalę šiame atrankos cikle.

Visiems grupių laimėtojams atiteks tiesioginiai kelialapiai į kitamet Rusijoje vyksiantį čempionatą. Aštuonios antras vietas užėmusios rinktinės dalyvaus atkrintamosiose varžybose.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (210)