Visą savo karjerą karališkajame klube praleidęs 34-erių metų vartų sargas aukščiausio lygio futbolo atsisakyti neketina. Pirmadienį ispanas atvyksta į Portugaliją, kur pasirašys sutartį su „Porto“.

Pranešimai, kad I. Casillasas šią vasarą paliks Madridą, sklido jau kurį laiką. Buvo tikimasi, kad „baltųjų“ kapitonas dar sužais vieną sezoną ir kels sparnus į JAV, tačiau gandai nepasitvirtino.

Oficialiame pareiškime „Real“ negailėjo gražių žodžių savo legendai: „Klubui šiandien yra liūdna diena, kuri prasideda su patvirtinimu, vieno geriausio vartininko mūsų klubo istorijoje išvykimu. Šiandien ši komanda pradeda naują etapą be geriausio vartininko „Real“ ir Ispanijos futbolo istorijoje.

Šiame atsisveikinime yra milijonas pojūčių, pilna vilčių, svajonių, pasiaukojimo, atsidavimo ir pergalingų prisiminimų. Ikeras padėjo mūsų klubo skydui tapti dar didesniu. Jis buvo mūsų kapitonas ir legenda nuo pat atvykimo, kai jam dar buvo vos devyneri.

Klubui yra 113 metų, o Ikeras mus gynė 25 metus. Per šį laikotarpį jam pavyko tapti klubo simboliu, pelnyti pagarbą, meilę, susižavėjimą.

Ikero trofėjų kolekcija yra milžiniška. Jis yra tikras „Real“ pasididžiavimas. Ikeras išeina, tačiau jis lieka tikru pavyzdžiu. Jo elgesys per sužaistas 725 rungtynes rodo kelią tiems, kurie svajoja tapti šio klubo dalimi.

Ačiū, Ikerai. Ačiū už tai, kad tapai geriausiu šio klubo simboliu. Niekada nepamiršk, kad tavo širdis priklausė Madrido „Real“ klubui.“

I. Casillaso pagerbimo ceremonija „Santiago Bernabeu“ stadione įvyks sekmadienį 13 valandą Lietuvos laiku.

„Baltasis“ – nuo 1990 metų

I. Casillasas pirmą kartą į „Real“ klubą atvyko 1990 metais. Jam buvo devyneri, tačiau talentas buvo pastebėtas jau nuo pat pirmų dienų.

1998 metais ispanas dar žaidė trečioje pagal stiprumą „Real“ komandoje, o o 1999 jis debiutavo pagrindinėje ekipoje. 18-mečiui jau pirmajame sezone teko sužaisti 47 rungtynes, kuriose vartininkas pademonstravo turintis milžinišką potencialą vieną dieną tapti geriausiu vartininku pasaulyje.

I. Casillasas Madrido vartininku buvo 16 sezonų. Per juos Ikerui pavyko sužaisti 725 rungtynes, tačiau daugiausiai rungtynių sužaidusiu „Real“ žaidėju jam nepavyko tapti. Su 741 maču pirmoje vietoje lieka Raulis.

Trofėjų sąskaitoje – 18 titulų

Pirmajame sezone jaunajam Ikerui pavyko laimėti tai, ko trokšta kiekvienas žaidėjas – UEFA Čempionų lygą. Vėliau ispanui su „Real“ pavyko penkis kartus tapti Ispanijos čempionu, du kartus į viršų kelti Karaliaus taurę ir keturis kartus džiaugtis šalies Supertaure.

Iš viso vartų sargas tris kartus džiaugėsi Čempionų lygos taure, 2002 ir 2014 metais triumfavo UEFA Supertaurėje ir gruodžio mėnesį pirmą kartą į viršų kėlė FIFA pasaulio klubo taurę. Minėtais 2002 metais futbolininkui pavyko laimėti „Intercontinental“ trofėjų.

Kandidatai į I. Casillaso vietą

Pagrindinis kandidatas – tautietis Davidas De Gea. Jo parašo „Real“ siekia nuo praėjusio sezono pabaigos. Vis dėlto ispano taip lengvai atiduoti „Manchester United“ nesutinka ir atmeta bet kokius Ispanijos vicečempionų pasiūlymus dėl De Gea įsigijimo.

Žiniasklaidoje taip pat sklanda gandai, kad I.Casillaso vietoje Florentino Perezas nori matyti Barselonos „Espanyol“ ir buvusį klubo auklėtinį Kiko Casillą. Teigiama, kad „baltieji“ jau pateikė pasiūlymą, tačiau katalonų prezidentas pareiškė, kad jis buvo atmestas.

Paskutiniu kandidatu yra įvardijamas Lėverkuzeno „Bayer“ vartų sargas Berndas Leno. 23-ejų metų vokietis yra perspektyvus ir geidžiamas savo pozicijos žaidėjas.

Visą savo karjerą Miuncheno „Bayern“ klubui atidavęs Bastianas Schweinsteigeris palieka Vokietiją ir kelia sparnus į Anglijos „Premier“ lygą.

Bavarų vadovas Karlas-Heinzas Rummenigge šiandien patvirtino, kad pasiekė susitarimą su „Man United“. Po vokiečio žodžių „raudonųjų velnių“ svetainėje pasirodė pranešimas apie saugo įsigijimą.

„Man United“ pasiekė susitarimą su „Bayern“ dėl Schweinsteigerio persikėlimo. Apie tolimesnį procesą bus pranešta vėliau, vokietis artimiausiu metu atliks medicininį patikrinimą“, – rašoma svetainėje.

Louiso van Gaalo treniruojama komanda už 30-metį vokietį paklos 12 mln. svarų sterlingų. Pats saugas pasirašys trejų metų kontraktą ir per savaitę uždirbs 180 tūkst. svarų sterlingų.

Pagrindinėje komandoje B. Schweinsteigeris debiutavo 2002 metais. Per visą laikotarpį Vokietijos čempionų gretose jis sužaidė 500 rungtynių ir pelnė 67 įvarčius,

Vokietis su „Bayern“ aštuonis kartus tapo Vokietijos čempionu, sykį iškovojo UEFA Čempionų lygą, o per visą laikotarpį į viršų kėlė net 22 trofėjus.

Šaltinis
Temos
Futbolo portalo EuroFootball.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip perduoti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be žodinio ar raštiško EuroFootball.lt administracijos sutikimo griežtai draudžiama.
www.EuroFootball.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (124)