Pirmas rungtynių pusvalandis nieko blogo nežadėjo ir net teikė nedidelių vilčių, nors prie Ernesto Šetkaus ginamų vartų keliuose momentuose įtampos netrūko.

Įpusėjus kėliniui Arvydas Novikovas turėjo gerą galimybę, tačiau daug erdvės turėjęs saugas kamuolį siuntė gerokai virš vartų.

31 min. po ketvirto šveicarų kampinio svečiai išsiveržė į priekį: kamuolį galva siekęs Breelas Embolo stipriu smūgiu nepaliko jokių vilčių Ernestui Šetkui – 0:1.

Sutrikę lietuviai turėjo atidžiai ir kantriai gintis, o svečiai pajautė kraujo skonį. Po žaibiško išpuolio 42 min. Renato Steffenas pabėgo vienas prieš E. Šetkų ir techniškai kamuolį permetė per vartų sargą bei dvigubino rezultatą.

Tai dar ne visos blogiausios naujienos pirmame kėlinyje. Prieš pat pertrauką B. Embolo vėl po kampinio džiaugėsi įvarčiu: daug laisvės turėjęs puolėjas iš arti ne stipriu, bet tiksliu smūgiu dar kartą nuliūdino Lietuvos rinktinės sirgalius.

Po pertraukos iš esmės vaizdas nesikeitė: šveicarai užtikrintai kontroliavo situaciją, nepalikdami didesnių progų lietuviams.

Prieš pat rungtynių pabaigą tašką mače dėjo Mario Gavranovičius, svečiai LFF stadione pasiekė pelnytą pergalę 4:0.

Po jos šveicarai pavijo Italiją (po 14 taškų) ir grupėje dalijasi su Europos čempionais 1-2 vietomis.

Pasaulio čempionato atranką šveicarai lapkritį užbaigs dvikovomis su italais (11 12 d.) ir bulgarais (11 15 d.). Lietuviams liko išvyka į Šiaurės Airiją (11 12 d.).

Rezultatas

Lietuva 0 – 4 Šveicarija

31' [0:1] Breel Embolo

42' [0:2] Renato Steffen

45' [0:3] Breel Embolo

90+4' [0:4] Mario Gavranovič

Lietuvos rinktinės sudėtis: Ernestas Šetkus, Dominykas Barauskas, Edvinas Girdvainis (89 min. Vytas Gašpuitis), Benas Šatkus, Rolandas Baravykas, Linas Mėgelaitis (89 min. Vilius Armanavičius), Vykintas Slivka (46 min. Ovidijus Verbickas), Arvydas Novikovas, Fedor Černych (83 min. Ernestas Veliulis), Justas Lasickas, Karolis Laukžemis (46 min. Donatas Kazlauskas).

Rungtynių statistika

Dėl dviejų įspėjimų mačą buvo priverstas praleisti krašto gynėjas Egidijus Vaitkūnas.

Primename, kad pirmosios komandų tarpusavio rungtynės Sankt Galene praėjusį kovą baigėsi minimalia šveicarų pergale 1:0. Tiesa, tuomet nugalėtojus dar treniravo Vladimiras Petkovičius, o svečius – Valdas Urbonas.

Septynerius metus rinktinei vadovavusį V. Petkovičių praėjusį rugpjūtį pakeitė Muratas Yakinas.

Kaip ir lietuviai, praėjusį šeštadienį šveicarai taip pat šventė pergalę namuose, 2:0 pranokę Šiaurės Airiją.

Pasaulio čempionato atrankos C grupėje šveicarai pavijo italus (14 taškų po 6 turų), lietuviai užima paskutinę penktą vietą (3 tšk. po 7 turų).