aA
Žinia apie aviakatastrofą Kolumbijoje, kurios metu nukrito lėktuvas su Brazilijos elitinės futbolo lygos „Chapecoense“ komandos nariais, sukrėtė sporto pasaulį. Pamažu aiškėja ir daugiau makabriškų šios tragedijos detalių.
© DELFI montažas

„Chapecoense“ komanda į Kolumbijos miestą Medeljiną skrido žaisti Pietų Amerikos taurės finalo rungtynių su vietos „Atletico Nacional“ futbolininkais.

Kaip praneša Brazilijos žiniasklaida, skrydžio planus „Chapecoense“ teko keisti pačiose kelionės išvakarėse, o visą ankstesnį planą sujaukė Brazilijos aviacijos struktūrų pareigūnai, nesugebėję išrūpinti teisės Medeljine leistis čarterinio reiso lėktuvui.

Dėl šios priežasties futbolininkai turėjo rinktis reisą iš San Paulo, kuris savo kelionės tikslo nepasiekė nukritęs Kolumbijoje.

Iš viso lėktuvu skrido 81 žmogus – 72 keleiviai ir 9 įgulos nariai. Kadangi nukritęs lėktuvas nesprogo (spėjama, kad baigėsi degalai), gelbėtojams pavyko rasti išgyvenusiųjų.

Pradžioje tarp išgelbėtųjų buvo trys „Chapecoense“ futbolininkai – 27-erių gynėjas Alanas Ruschelas ir du vartininkai 31-erių Marcosas Danilo ir 24-erių Jacksonas Follmanas, kurio būklė įvardijama kaip sunki.

Informuojama, kad A. Ruschelas ir M. Danilo lėktuve sėdėjo greta vienas kito. Netoli jų sėdėjo ir išgyvenęs J. Follmanas. Į greitosios pagalbos automobilį A. Ruschelas buvo atgabentas sąmoningas, nors ir sunkiai sužalotas.

Visgi kiek vėliau Kolumbijoje buvo paskelbta, kad vartininkas M. Danilo ligoninėje mirė.

Pagal oficialius duomenis, aviakatastrofą išgyveno 6 lėktuvu skridę žmonės. Gyvi liko du minėtieji futbolininkai, stiuardesė Jimena Suarez, žurnalistas Rafaelis Henzelis, lėktuvo technikas Edwinas Tumiri ir vėliau tarp nuolaužų rastas gyvas komandos gynėjas Helio Hermito. Visgi šio brazilo būklė labai sunki.

„Chapecoense“ klubas Brazilijos Santa Katarinos valstijoje įkurtas 1973-iaisiais. Elitiniame Brazilijos futbolo čempionate jis žaidė trečią sezoną iš eilės, 2015-aisiais finišavo 14-as.

Šiais metais, čempionatui artėjant prie pabaigos, „Chapecoense“ užėmė 9-ąją vietą čempionate, likus turui iki jo finišo. Komandos vadovybė didžiavosi faktu, kad klubas puikiai susitvarkė su šalies futbolą purčiusia finansine krize ir tarp visų Brazilijos čempionato ekipų turi mažiausias skolas, nors komandos žaidėjų atlyginimai taip pat buvo vieni iš mažiausių čempionate.

Nepaisant to, klubas sugebėjo prasibrauti į Pietų Amerikos taurės finalą, ką padarė pirmą kartą per savo istoriją. Pusfinalyje „Chapecoense“ dviejų rungtynių serijoje sugebėjo eliminuoti galingą „San Lorenzo“ komandą iš Argentinos – pirmą mačą komandos sužaidė 1:1, o antrasis baigėsi be įvarčių.

Vienas iš garsiausių dabartinių „Chapecoense“ žaidėjų – Madrido „Atletico“ marškinėlius 2007-2010 m. vilkėjęs saugas Cleberas Santana. 35-erių brazilas „Chapecoense“ komandoje žaidė nuo 2015-ųjų, jis taip pat buvo tarp nukritusio lėktuvo keleivių ir žuvo aviakatastrofoje.

Cleberas Santana (dešinėje)
Cleberas Santana (dešinėje)
© AFP/Scanpix

Užuojautą dėl tragedijos socialiniuose tinkluose paskelbė Madrido klubas, tylos minutę per artimiausią savo mačą žada skelbti „Barcelona“, kiti garsūs pasaulio futbolo klubai. Paguodos žodžiai į Braziliją skrieja iš įvairių pasaulio šalių.

Taip pat tarp žuvusiųjų atsidūrė dar vienas anksčiau Europoje – Bulgarijoje, Azerbaidžane, antroje Ispanijos lygoje – rungtyniavęs futbolininkas, 32-ejų gynėjas Filipe Machado.

Aviakatastrofos per atsitiktinumą išvengti pavyko buvusiam „Villarreal“ puolėjui Alejando Martinuccio, šiuo metu atstovaujančiam „Chapecoense“ ekipai. Su komanda į Kolumbiją jis neišvyko tik todėl, kad neseniai patyrė traumą.

„Aš negaliu patikėti tuo, kas atsitiko. Laukiame žinių, bet jos nėra guodžiančios. Išsigelbėjau tik todėl, kad patyriau traumą. Esu nepaprastai sukrėstas – galiu daryti tik vieną dalyką, melstis“, – radijui „La Red“ sakė A. Martinuccio.

Kolumbijos ir Brazilijos pareigūnai aiškinasi incidento aplinkybes, tačiau Medeljino oro uosto, į kurį skrido lėktuvas, administracijos atstovai informavo, kad prieš pat katastrofą lainerio įgula pranešė apie nepaprastąją situaciją „dėl elektros įrangos gedimo“.

Britų gamybos BAe 146 modelio lėktuvas – itin populiari susisiekimo priemonė Pietų Amerikoje, kur futbolo komandoms skraidyti tenka dažnai ir pakankamai ilgus nuotolius.

Visiškai neseniai tuo pačiu lėktuvu, priklausančiu Bolvijos aviakompanijai, į Braziliją skrido ir Argentinos rinktinė su Lioneliu Messi priešakyje – abi elitinės žemyno rinktinės tarpusavyje neseniai žaidė 2018-ųjų pasaulio čempionato atrankos rungtynes.

Pažymėtina, kad „Atletico Nacional“ komandos, turėjusios žaisti su „Chapecoense“, prezidentas taip pat patvirtino, kad jo komanda nuolat skraido šio modelio lėktuvu.

Kolumbijoje sudužo lėktuvas
Brazilijos prezidentas išreiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiemsBrazilijos prezidentas Michelis Temeras išreiškė užuojautą žuvusių per lėktuvo katastrofą artimiesiems.„Noriu išreikšti solidarumą šią liūdną valandą, kai daugelį Brazilijos šeimų sukrėtė tragedija“, – rašoma pranešime.Taip pat rašoma, kad Brazilijos Užsienio reikalų ministerija ir Karinės oro pajėgos dirba, siekdamos padėti artimiesiems, rašo telegraph.co.uk„Vyriausybė padarys viską, kas įmanoma, kad palengvintų draugų ir sporto bei nacionalinės žurnalistikos šeimos skausmą.“
Vienas išgelbėtasis mirė pakeliui į ligoninę„Sugebėjome išgelbėti šešis gyvus žmones, tačiau vienas jų mirė pakeliui į ligoninę“, – žurnalistams sakė policijos vadovas Gerardo Acevedo
Patvirtino, kad išgelbėti trys futbolininkaiKolumbijos pareigūnai patvirtino, kad katastrofą išgyveno 3 futbolo komandos „Chapecoense“ žaidėjai. Penki lėktuvo avariją išgyvene žmonės šiuo metu gydomi artimiausioje ligoninėje.
Lėktuvo sudužimo vietoje rasti 25 žuvusieji ir penki gyvi likę žmonėsKatastrofos vietoje rasti 25 žuvusieji ir penki gyvi likę žmonės, antradienį pranešė vietos meras.Vienas iš išgyvenusiųjų katastrofą yra Alanas Ruschelis, komandos „Chapecoense“ gynėjas, pranešė Kolumbijos civilinės aviacijos agentūros vadovas Alfredo Bocanegra. Pastaroji komanda turėjo žaisti prieš Kolumbijos „Atletico Nacional“ pirmosiose iš dvejų rungtynių per Pietų Amerikos taurės turnyro (Copa Sudamaricana) finalą.Netoliese esančio Sechos miesto meras Elkinas Osorio nurodė, kad gelbėtojai rado 25 žuvusiųjų palaikus ir penkis gyvus likusius žmones.
Pranešama, kad katastrofą išgyveno apie šeši žmonės, tarp jų vienas 25 metų futbolininkas, nurodė miesto, šalia kurio sudužo lėktuvas, meras. Vis dėlto šio žaidėjo tapatybės nebuvo įvardytaMedeljino oro uostas nurodė, kad tarp 72 keleivių ir 9 įgulos narių buvo ir Brazilijos pietinio Šapeko miesto futbolo klubo „Chapecoense“ narių, turėjusių trečiadienį Medeljine žaisti prieš Kolumbijos „Atletico Nacional“ pirmosiose iš dvejų rungtynių per Pietų Amerikos taurės turnyro (Copa Sudamaricana) finaląTai antras pagal lygį Pietų Amerikos futbolo turnyras po „Copa Libertadores“. Varžybų „Copa Sudamericana“ nugalėtojas gauna teisę kitą sezoną žaisti „Copa Libertadores“.„Chapecoense“ taip pat žaidžia Brazilijos aukščiausioje lygoje, kur dabar užima devintąją vietą po 37 sužaistų mačų.„Į įvykio vietą atvyko nacionalinė policija ir mobilizuota visa įmanoma pagalba, nes pranešta apie šešis išgyvenusius asmenis“, – sakoma oro uosto pranešime.Netoliese esančio Sechos miesto meras „Blu Radio“ sakė, kad „buvo išgelbėtas 25 metų žaidėjas“.Oro linijų LAMIA lėktuvas pakilo Brazilijoje, tačiau pakeliui į Kolumbiją jis dar sustojo Santa Kruse, Bolivijoje.Oro uosto pranešime sakoma, kad lėktuvas pranešė apie kritinę situaciją 22 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku. „Jis pranešė, kad įvyko elektros sutrikimų“, – sakoma jame.Orlaivis skrisdamas iš Bolivijos į Medeljiną sudužo Sero Gordo vietovėje, esančioje apie 50 km nuo antro pagal dydį Kolumbijos miesto.Netoliese esančio Sechos miesto meras Elkinas Ospina anksčiau naujienų agentūrai AFP sakė: „Manoma, kad lėktuve baigėsi degalai.“Jo teigimu, į įvykio vietą atvyko pareigūnai, o ligoninės ir sveikatos centrai ruošiasi priimti sužeistuosius.Medeljino oro uostas savo „Twitter“ paskyroje rašė, kad sudužimo vieta dėl nepalankių orų gali būti pasiekiama tik keliais.Kolumbijos civilinės aeronautikos agentūra nurodė, kad, reaguodama į nelaimę, į oro uostą išsiuntė savo komandą.Pietų Amerikos futbolo konfederacija (CONMEBOL) oficialiai atšaukė Pietų Amerikos taurės turnyro finalą, kuriame turėjo žaisti „Chapecoense“ ir „Atletico Nacional“ komandos.„Visa konfederacijos veikla sustabdyta iki tolesnio pranešimo“, – nurodė CONMEBOL.„Atletico Nacional“ savo ruožtu „Twitter“ paskyroje parašė, kad „giliai apgailestauja ir išreiškia solidarumą @chapelcoensereal dėl nutikusios nelaimės“.
Aiškėja daugiau detaliųLėktuvui buvo suteiktas leidimas pirmenybiniam nusileidimui, tačiau oro uosto jis taip ir nepasiekė, teigia Kolumbijos civilinės aviacijos žinybos vadovas Alfredo Bocanegra, skelbia „The Guardian“. „Blu Radio“ jis sakė: „Lėktuvas apie nepaprastąją padėtį paskelbė pakeliui. Jam buvo suteiktas leidimas pirmenybiniam nusileidimui, tačiau ryšys nutrūko“. Kol kas neaišku, kodėl lėktuvas taip ir nepasiekė nusileidimo tako. Remiantis nepatvirtintais duomenimis, tiesiog baigėsi degalai. Kita versija – trumpas elektros sujungimas.
Gelbėjimo operacija laikinai sustabdytaPaieškų operacijas apsunkina sudėtingos oro sąlygos – merkia lietus. Jis nesiliauja jau kelios dienos iš eilės, todėl pasiekti nelaimės vietą, remiantis vietos žiniasklaidos pranešimais, labai sunku dėl pažliugusių kelių.„360 Radio Colombia“ skelbia, dėl smarkaus lietaus paieškų ir gelbėjimo operacija laikinai sustabdyta.
Skelbia apie 13 išgyvenusiųjųRadijas 360 Colombia skelbia, kad išgyvenusiųjų padaugėjo iki 13. Radijas įvardino ir keletą asmenų, išgyvenusių avariją. Tai skrydžio palydovė Jimena Suarez, „Chapecoense“ vartininkas Marcos Danilo ir žaidėjas Jacksonas Follmannas.Išgyvenusieji gabenami į „Clinica San Juan de Dios“ ligoninę, esančią gretimame Kolumbijos La Sekos mieste, skelbia „The Telegraph.Du tragediją išgyvenusieji – futbolo žaidėjai Marcosas Danilo ir Alanas Ruschelis – lėktuve sėdėjo greta vienas kito. Komanda turėjo žaisti rungtynes su Pietų Amerikos čempionais „Atletico Nacional“.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Sūduvai“ – Kroatijos muzikos žvaigždės maksimalūs sveikinimai (2)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkų džiaugsmas po pergalės prieš Klaipėdos „Atlantą“,...

Lietuvos futbolo rinktinė susirinko į Tautų lygos stovyklą (7)

Lietuvos rinktinė antradienį Vilniuje pradėjo paskutinę stovyklą šiais metais ir ruošis...

Šiurpioje byloje Brazilijoje – nauji faktai: kastruoti futbolininką iš automobilio išlipo keturiese (91)

Į viešumą iškilo daugiau Braziliją sukrėtusios bylos – futbolininko Danielio Correa Freitaso...

Šalies čempionės „Sūduvos“ prezidentas Murauskas: legionieriai tik kelia mūsų lygį (9)

Lietuvos futbolo A lygos čempionatą antrus metus iš eilės laimėjusios Marijampolės...

Į Lietuvos futbolo talentą nukrypo „Manchester United“ ir „Liverpool“ skautų akys, domisi ir kiti Anglijos milžinai (35)

Anglijos „Blackburn Rovers“ klubui paskolintas 17-metis Nacionalinės futbolo akademijos...

Top naujienos

Naujausiuose reitinguose – didėjanti praraja tarp lyderių (328)

Spalį smuko visuomenės palaikymas didžiausiai valdančiajai „valstiečių“ partijai, tačiau...

Starkevičius: į Lietuvą grįžta baudžiava – žemė atimama, bet savininkas paliekamas ją dirbti (134)

Kazimieras Starkevičius , buvęs žemės ūkio ministras, ūkininkas, dabar Seimo narys ir...

Paviešintas ilgai slėptas Michaelio Schumacherio žmonos laiškas (6)

Michaelo Schumacherio žmona prakalbo apie lenktynininko sveikatos būklę anksčiau nematytame...

Apokaliptinės užuominos: Maskva turi planų prie pat JAV sienų? (60)

Panašu, kad Vladimiras Putinas ketina atkurti sovietmečio laikų radioelektroninės žvalgybos...

Gražiausiais pasaulio vaikais vadinamos mergaitės užaugo: kaip jos atrodo dabar ir kaip susiklostė jų likimai? (11)

Netrūksta pasakų apie nuostabaus grožio vaikus – kai kuriems ir vardai duoti remiantis jų...

Norvegija tiesiai apkaltino Rusiją blokavus GPS (22)

Oslas antradienį tiesiai apkaltino Rusiją blokavus globalinės padėties nustatymo sistemos...

Profesorius Stukas: bulves valgyti turime kasdien, tačiau reikia žinoti kelis dalykus (7)

Vilniaus universiteto profesorius Rimantas Stukas sako, kad dar XIX amžiuje Lietuvoje pagrindinė...

„Apple“ ruošiasi blogesniems laikams, tačiau daugeliui šis planas nepatiks (37)

Pasaulyje, kuriame išmaniųjų telefonų „iPhone“ paklausa ims mažėti, JAV korporacija „...

Antibiotikus priverstas gerti „Ryto“ naujokas graužėsi dėl pralaimėjimą lėmusių detalių (7)

Europos taurėje debiutavęs naujausias Vilniaus „Ryto“ pirkinys Rokas Stipčevičius ruošdamasis...

Europos oro uostuose pradedami naudoti melo detektoriai (19)

Kai kurių Europos šalių oro uostuose jau visiškai pasirengta pradėti ypač išmanių melo...