Europos čempionai klampiame ir ypatingai gražiu žaidimu sirgalių nelepinusiame turnyro finale 1:0 palaužė Olandijos rinktinę.

Už pergalę turnyre Portugalijos rinktinei atiteko 10,5 mln. eurų. Olandams atiteko 9 mln. eurų.

Pirmąsias 20 minučių komandos žaidė itin atsargiai. Kamuolį gerokai daugiau laiko kontroliavo olandai, tačiau vienintelį smūgį į vartų plotą buvo atlikęs portugalas Bruno Fernandesas.

Olandijos rinktinė pirmąjį smūgį atliko tik 39-ąją minutę. Iki Daley Blindo bandymo portugalai spėjo atlikti devynis smūgius. Pirmajame kėlinyje dažniausiai svečių vartams grasino B. Fernandesas.

Tautų lygos finalas: Portugalija – Olandija

Įvartis krito sužaidus valandą. Bernardo Silva 60-ąją minutę rado atsidengusį Goncalo Guedesą, kuris pasiuntė kamuolį į vartus iš baudos aikštelės prieigos. Jasperas Cilessenas lietė kamuolį, bet išgelbėti savo komandos nesugebėjo.

Olandams per likusį pusvalandį toliau nesisekė užpulti varžovų vartų. Ronaldas Koemanas keitimais stiprino puolimą, tačiau vaisių tai nedavė. Olandija patyrė pralaimėjimą varžovams pagal smūgius į vartus nusileisdama net 5:19.

Turnyro naudingiausiu žaidėju išrinktas Cristiano Ronaldo, geriausiu jaunuoju žaidėju – olandas Frenkie De Jongas, o geriausiu finalo žaidėju – portugalas Bernardo Silva.

Pusfinalyje portugalai 3:1 nukovė Šveicarijos futbolininkus, o Olandijos rinktinė per pratęsimą 3:1 nuliūdino Angliją.

Turnyro mažajame finale sekmadienį anglai šveicarus įveikė vienuolikos metrų baudinių serijoje 6:5.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)