„Galime patvirtinti, kad Seimo nariui Laurynui Kasčiūnui pateikta informacija apie tai, kad keturi LFF Vykdomo komiteto nariai anksčiau yra padarę nusikalstamas veikas, tačiau šiuo metu teistumai išnykę. Trims LFF Vykdomo komiteto nariams buvo taikytos Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymo prevencinės poveikio priemonės“, – Eltai teigė R. Matonis.

Jis aiškino, kad L. Kasčiūnui taip pat pateikta informacija apie galimą futbolo komandų manipuliavimą rungtynėse, galimas tokias schemas, būtiną teisinės bazės tobulinimą.

„Įstatyme numatytos prevencinės poveikio priemonės taikomos asmenims, jei iš įstatymų nustatyta tvarka gautų duomenų apie šių asmenų ryšius su organizuotomis grupėmis, nusikalstamais susivienijimais ar jų nariais yra pakankamas pagrindas manyti, kad šie asmenys gali daryti sunkius nusikaltimus ir prevencines poveikio priemones reikia taikyti siekiant garantuoti visuomenės bei valstybės saugumą, užtikrinti viešąją tvarką, asmenų teises ir laisves“, – teigė Policijos departamento atstovas.

ELTA primena, kad liepos pabaigoje politikai iškėlė tiesioginio LFF valdymo klausimą. Tą jie padarė vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).

Tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas praeitą savaitę paviešinus informaciją, kad Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla tariamai galėjo turėti ryšių su buvusiu Lietuvos futbolo federacijos (LFF) viceprezidentu, įvairiais nusikaltimais kaltinamu Arūnu Pukeliu ir apie tai pažymą gavo tuometinis Lietuvos premjeras Sauliaus Skvernelis, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas tvirtina, jog oficialių pažymų Vyriausybės kanceliarija nėra gavusi.

Tuo tarpu portalui 15min savaitės pradžioje R. Požėla pranešė, kad policija Seimo nariams yra neseniai pateikusi pažymą apie įtarimų keliančius LFF veikėjus ir federacijoje vykstančius procesus bei kylančias grėsmes.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės