Aktyviausias „Žalgirio“ sirgalių tribūnas papuošė milžiniški transparantai su žodžiais „Žalgiris“ – mūsų viltis“. Tačiau šeimininkų viltys ženkliai aptirpo jau pačioje dvikovos pradžioje.

Po klaidos aikštės viduryje 15-ą min. kartvelas Giorgi Chakvetadze pasileido į priekį, kamuolį atmetė kairiuoju kraštu skriejusiam Ericui Ramirezui, kuris galbūt keliais centimetrais galėjo būti priekyje už paskutinį „Žalgirio“ gynėją.

Tačiau šoninis arbitras nuošalės neįžvelgė, kamuolys buvo perduotas į baudos aikštelę, kur Aleksandrui Čavričiui beliko iš metro nesuklysti ir išvesti komandą į priekį.

Tiek Čempionų lygos, tiek Europos lygos grupių etape dar tokioje situacijoje galėjo gelbėti VAR sistema, informavusi aikštės arbitrą apie pažeistas taisykles, tačiau Konferencijų lygoje ši pagalbinė teisėjų priemonė nėra taikoma.

„Tai ne naujiena, ši sistema taikoma kituose UEFA turnyruose, ji pasiteisina. Tačiau kažkodėl nenaudojama Konferencijų grupių etape. Truputį keista. Mano nuomone, ji turėtų būti taikoma šiame turnyre“, – įsitikinęs „Žalgirio“ strategas Vladimiras Čeburinas.

Esu taikos žmogus. Žinau, kad „Žalgirio“ sirgaliai turi stiprią draugystę su Kijevo „Dinamo“ aistruoliais.
Vladimiras Čeburinas

Sėkmės įkvėpti svečiai netrukus vėl džiūgavo: G. Chakvetadze 23-ią min. kamuolį iš kairiojo krašto pasiuntė A. Čavričiui, šis stipriai smūgiavo į vartus, kamuolys skrodė Joelio Bopesu ir Nemanjos Ljubisavljevičiaus kojas ir antrą kartą suspurdėjo Edvino Gertmono vartuose.

Į nokdauną pasiųstas „Žalgiris“ turėjo šansų gaivinti intrigą pirmo kėlinio pabaigoje, kai po kampinio iš arti smūgiavo Mario Paveličius, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Antrame kėlinyje „Žalgiriui“ reikėjo trijų įvarčių ir šią užduotį šeimininkai ėmė vykdyti iškart po pertraukos. Francio Kyeremeh tikslus šūvis 47-ą min. užvedė ir „Žalgirio“ sirgalius, ir pačius žalgiriečius.

Šeimininkų atakų laviną atlaikę svečiai kėlinio viduryje stengėsi užmegzti jiems palankų pozicinį, ramų žaidimą, o esant progai, žaibiškai kontratakuoti. Visus taškus ant „i“ galėjo sudėti G. Chakvetadze, 89 minutę stojęs realizuoti 11 m baudinį, tačiau kartvelas neišnaudojo puikaus šanso.

Arbitras dar prie pagrindinio laiko pridėjo papildomas 5 minutes, tačiau per jas „Žalgiris“ dviejų įvarčių stebuklo nesukūrė.

Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje V. Čeburinas įvertino savo auklėtinių pasirodymą tiek paskutiniame mače, tiek visoje tarptautinėje kelionėje, prisiminė smagiausias akimirkas ir didžiausiu nusivylimu virtusią akistatą bei sulaukė prašymo perduoti linkėjimus fronte kariaujantiems ukrainiečiams, kuriuos stipriai remia bei palaiko „Žalgirio“ sirgaliai.

„Pralaimėjome rungtynių pradžioje, lėmė klaidos aikštės viduryje. Norėjome kontratakuoti, tačiau klaidos to neleido padaryti. Praleidome du greitus įvarčius.

Antrame kėlinyje grįžome į žaidimą, tačiau nepavyko antrą kartą pasižymėti ir surengti varžovų vartų šturmo. Svečiams pavyko dvikovą paversti ramiu, poziciniu žaidimu.

Daug jėgų išeikvota, tačiau pralaimėta. Ne viskas pavyko, ką buvome suplanavę“, – konstatavo V. Čeburinas.

– Galbūt didelė rungtynių kaina ir tas spaudimas lėmė brangiai kainavusias klaidas?, – strategas buvo paklaustas po dvikovos su „Slovan“.

– Taip, jaudulys jautėsi, bet nesėkmę lėmė būtent klaidos rungtynių pradžioje.

– Kaip galima paaiškinti tas kritines klaidas dvikovos pradžioje?

– Komanda pelno įvarčius, komanda ir praleidžia juos.

– Mathiasas Oyewusi krito baudos aikštelėje, tačiau arbitro švilpukas tylėjo. Jūs bėgote prie rezervinio arbitro, turėjote priekaištų teisėjams?

– Niekada nevertinu arbitrų darbo, tačiau akivaizdu, teisėjas nemėgo mūsų puolėjo. Kiekvienoje abejotinoje situacijoje kentėdavo M. Oyewusi. Tačiau pasikartosiu, niekada nevertinu arbitrų darbo.

– Ar šios rungtynės – didžiausias nusivylimas grupių etape?

– Ne, ko gero, pralaimėjimas prieš „Pyunik“ ekipą Jerevane.

– Žygis baigtas, kas labiausiai įsiminė šioje kelionėje?

– Iš penkto karto atvėrėme šias duris, patekome į europinio turnyro grupių etapą. Puiki šventė, nuo pirmų iki paskutinių rungtynių. „Žalgiris“ visur kovojo, nebuvo nė vienerių rungtynių, kuriose „Žalgiris“ neturėtų šansų prieš varžovą. Liko išties gražūs prisiminimai ir puiki patirtis.

– Kokia situacija su jūsų ateitimi „Žalgiryje“?

– Turiu dar metus galiojančią sutartį.

– Ar planuojate keliauti į pasaulio čempionatą?

– Ne, bet norėčiau turėti pora žaidėjų iš planetos pirmenybių (šypsosi).

– „Žalgirio“ sirgaliai turi draugų Ukrainoje, dalis jų grūmiasi fronte už savo gyvenimą ir svajones. Gal norite perduoti keletą žodžių jiems, kovojantiems už savo gyvybes?

– Esu taikos žmogus. Žinau, kad „Žalgirio“ sirgaliai turi stiprią draugystę su Kijevo „Dinamo“ aistruoliais. Jie vieni kitus labai palaiko. Iš tikrųjų tas ryšys tarp sirgalių egzistuoja visame pasaulyje ir jie tarpusavyje yra panašūs. Juos vienija vienas dalykas – beribė meilė savo klubams.

Pirmo rato rungtynes su Slovakijos čempionais rugsėjį „Žalgiris“ išvykoje sužaidė lygiosiomis 0:0.

„Žalgiris“ šio sezono europinėje kelionėje sukaupė 3,8 mln. eurų UEFA premijų.

H grupėje slovakai užėmė pirmą vietą (11 taškų) ir tiesiogiai keliauja į pirmą atkrintamųjų varžybų etapą.

Antrą vietą užėmė FC „Basel“ klubas (11 tšk.), „Slovan“ ekipai nusileidęs dėl neigiamo balanso tarpusavio rungtynėse. Šveicarijos komanda pasirodymą Konferencijų lygoje tęs papildomame atkrintamųjų varžybų etape, kuriame aštuonios antrąsias vietas grupėse užėmusios ekipos surems ginklus su aštuoniomis komandomis, nusileidusiomis iš UEFA Europos lygos.

Burtai bus ištraukti pirmadienį, o atkrintamosios varžybos prasidės ateinantį vasarį.