Už įstatymo projektą balsavo 88, prieš 13, susilakė 21 Seimo narys. Įstatymo projektas į Seimą svarstymo stadijoje grįš spalio 11 d. Pagrindiniu komitetu, kuriame bus svarstomas įstatymas, tapo Biudžeto ir finansų komitetas.

Vienas iš projekto iniciatorių, valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovas Mykolas Majauskas akcentavo prastus šalies futbolo rinktinės rezultatus ir LFF reputacijos problemas.

„Lietuvos futbolo struktūrose užuovėją randa asmenys, kaltinami ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizavimu, nužudymu, pasikėsinimu nužudyti, turto prievartavimu. Ir tik po kilusių skandalų iš pareigų pasitraukia“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo M. Majauskas.

„Lietuva yra absoliučiame pasaulinių FIFA reitingų dugne, užimdama 142 vietą“, – pabrėžė jis.

Mykolas Majauskas

Nors opozicinės Regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė sutiko, kad Futbolo federacija yra viena iš tų, kurio susiduria su rimtomis problemomis, tačiau su nusikalstamu pasauliu siejamų asmenų dalyvavimo LFF problemą, jos vertinimu, buvo galima išspręsti kur kas geresniu būdu.

„Tiesiog asociacijų įstatyme nurodant, kad teisti asmenys negali dalyvauti valdymo organų veikloje, jeigu ta asociacija naudoja Lietuvos vardą. Ir jūs būtumėt pasiekę to paties rezultato. Dabar einama labai drastišku keliu, kišantis į asociacijų veiklą tokiu mastu, kad valstybė perima asociacijos valdymą tiesiogiai“, – tikino A. Širinskienė.

Įstatymo projekte numatoma, kad visi LFF valdymo organai, t. y., Vykdomasis komitetas, prezidentas, generalinis sekretorius netenka savo įgaliojimų nuo įstatymo įsigaliojimo dienos. Per mėnesį laiko, įsigaliojus įstatymui, LFF valdymo organai perduoda Laikinajam administratoriui visą LFF turtą pagal balansą, sudarytą turto perdavimo dienai, ir visus dokumentus. Tai apima visos informacijos ir visų su LFF veikla susijusių dokumentų, tiek reikalingų LFF veiklai tęsti, tiek kasdienės įprastos veiklos dokumentų ir informacijos, kuri bus panaudota LFF veiklos auditui atlikti, perdavimą.

Numatyta, kad įstatymo galiojimo laikotarpiu LFF valdymo organų funkcijas perims Laikinasis administratorius, kurį paskiria Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Agnė Širinskienė

Laikinasis administratorius atliks auditą, parengs laikinųjų LFF įstatų projektą

Įstatymo projekte tvirtinama, kad Laikinasis administratorius turės užtikrinti sklandžią LFF veiklą iki bus paskirti nuolatiniai LFF valdymo organai. Taip pat, per 3 mėnesius nuo visos reikiamos informacijos apie LFF veiklą gavimo, jis turės atlikti LFF finansinį bei veiklos auditą, audito rezultatus pateikti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrui.

Galiausiai, per tris mėnesius nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos, Laikinasis administratorius turės parengti ir patvirtinti laikinųjų LFF įstatų projektą, kurių tikslas – užtikrinti sklandų LFF funkcionavimą šio įstatymo galiojimo laikotarpiu, pakeisti LFF valdymo modelį, numatant realų klubų dalyvavimą LFF valdyme ir LFF veikloje, užtikrinant efektyvų nepriekaištingos reputacijos principo visiems LFF valdymo organų nariams taikymą, skaidraus LFF valdymo modelio, grįsto geriausia praktika, suformavimą.

LFF valdymo organuose – tik nepriekaištingos reputacijos asmenys

Dokumente teigiama, kad priėmus įstatymą, LFF valdymo organų nariais gali būti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, kaip yra numatyta pavyzdiniuose FIFA įstatuose.
Tuo tarpu, po laikinųjų LFF įstatų patvirtinimo, Laikinasis administratorius per šešis mėnesius privalo sušaukti LFF konferenciją, kuriai pirmininkauja Laikinasis administratorius, neturintis balso teisės. Į LFF konferenciją dalyvio teisėmis kviečiami asmenys pagal laikinuosiuose LFF įstatuose numatytus principus.

Įstatymo projekte numatoma, kad perdavus LFF valdymą LFF konferencijoje išrinktiems LFF valdymo organams, Laikinasis administratorius netenka savo įgaliojimų, o šis įstatymas nustoja galioti.

ELTA primena, kad tiesioginio LFF valdymo klausimą politikai iškėlė liepos pabaigoje vykusiame jungtiniame Seimo Biudžeto ir finansų komiteto bei Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo LFF atstovai.

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas tuomet tvirtino, kad politikams prakalbus apie tiesioginį LFF valdymą, jie turi aiškų planą, kaip spręsti suformuotą problemą – LFF uždarumą ir nesąžiningas procedūras, renkant atstovus į Vykdomąjį komitetą (VK).

Rugpjūčio 3 d. LFF gavo jungtinį FIFA ir UEFA atsakymą, kuriame teigiama, jog LFF įstatai, kurie buvo priimti šių metų balandžio 30 d. vykusioje Konferencijoje, atitinka FIFA ir UEFA įstatuose numatytus reikalavimus. Šie įstatai buvo priimti siekiant juos suderinti su pakeistu Sporto įstatymu. UEFA ir FIFA tvirtino, kad LFF įstatai iš esmės atitinka nurodytas gaires bei pasiūlė pagalbą federacijai kuriant darbo grupę, kuri svarstytų galimus pokyčius dėl LFF valdymo gerinimo.

Tarptautinių futbolo organizacijų, kurių narė yra Lietuvos futbolo federacija, vertinimu, tokio įstatymo priėmimas yra FIFA ir UEFA statuto nuostatų pažeidimas, už kurį Lietuvos futbolui gresia tiesioginės pasekmės: nacionalinių rinktinių ir klubų dalyvavimo FIFA ir UEFA organizuojamuose turnyruose suspendavimas, finansinės pagalbos Lietuvos futbolui nutraukimas.

Tačiau, praėjusį antradienį pranešta, kad LFF Specialioji darbo grupė darbinio posėdžio metu nutarė aukščiausiam LFF valdymo organui – visuotinei narių konferencijai – teikti įstatų pakeitimo projektą.

Vis tik, paskelbus apie planuojamą teikti federacijos įstatų pakeitimo projektą, Seimo nariai išliko griežti – LFF tiesioginio valdymo įstatymo likimas priklauso nuo to, ar jame įrašytos nuostatos bus pilnai įgyvendintos. Seimo narys M. Majauskas tvirtino, kad kompromisiniai LFF sprendimai neatkurs visuomenės pasitikėjimo. Jam pritarė ir L. Kasčiūnas, tikinęs, kad LFF sprendimai nereiškia, jog politikai sėdės sudėję rankas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės