Į kasmetinį Lietuvos futbolo strategijos suvažiavimą lapkričio pabaigoje susirinkę futbolo visuomenės nariai kartu su Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) atstovais atnaujino futbolo vystymo gaires. Dvi dienas Vilniuje vykusioje diskusijoje dalyvavo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) skyrių vadovai, šakinių asociacijų ir apskričių federacijų atstovai.
Futbolas
© DELFI / Tomas Vinickas

Diskusijas moderavo ir savo patirtimi iš kitų šalių futbolo federacijų dalijosi FIFA Vystymo pareigūnė Eva Pasquier ir konsultantai Hansas Rudolfas Hasleris, Alistairas Grey ir Peteris Diare'as.

Prieš ketverius metus sudarytame futbolo kelrodyje - strategijoje iki 2020 metų - buvo nustatytos keturios pagrindinės kryptys: profesionalus futbolas, masinis futbolas, infrastruktūros plėtra ir futbolo kultūros ugdymas.

Apžvelgus dabartinę situaciją ir nuveiktus darbus, kartu su FIFA konsultantų pagalba pateiktos pastabos, pasiūlymai ir rekomendacijos strategijos koregavimui ir atnaujinimui pagal aktualijas ir laukiančius iššūkius.

Remiantis futbolo strategija formuojami trumpalaikiai ir ilgalaikiai uždaviniai, planuojama LFF veikla ir investicinės programos.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas jaunių futbolui ir šiemet sukurtos Elitinės jaunių lygos klausimams. Artimiausi prioritetai - skatinti klubų ir jaunių lygos profesionalėjimą.

„Visos keturios strategijos kolonos atsiremia į jaunių futbolą. Šis klausimas ir sfera turėtų būti aktualiausia visiems - tiek federacijai, tiek apskritims, tiek visai šaliai. Jaunių futbolo reformos reikalauja daug darbo ir tai ne tik federacijos reikalas. Didžiausią darbą čia turi atlikti šalies sporto skyriai, apskričių darbuotojai“, - teigė FIFA atstovė E. Pasquier.

Masinio futbolo srityje iki šių metų organizuota labai daug projektų, kurie yra puikiai žinomi ir susilaukė didelio populiarumo - pradedant senjorų pirmenybėmis, mokyklų žaidynėmis „Golas!“ ir baigiant darželių projektu „Futboliukas“. Dėl jų futbolas sparčiai plinta ne tik berniukų, bet ir mergaičių tarpe.

Venas iš uždavinių - plėsti aktyvių žmonių tinklą, kurie perimtų jau įsibėgėjusių projektų organizavimą savo bendruomenėse, miesteliuose, regionuose ir apskrityse. Pažymėta, kad masinio futbolo projektuose privalo aktyviau dalyvauti ir apskričių federacijų atstovai, futbolo treneriai, kurie paskatintų vaikus lankyti profesionalias futbolo treniruotes.

Infrastruktūros plėtrą artimiausiais metais paskatins standartinių matmenų dirbtinių dangų projekto tęsinys, kuris su UEFA parama planuojamas kitąmet. Pirmame projekto etape buvo atnaujinta nemažai A ir I lygos klubų stadionų, o antrame numatoma didesnį dėmesį skirti bendrojo lavinimo įstaigų infrastruktūros vystymui.

Tarp strategijos uždavinių - futbolo infrastruktūros geografinio žemėlapio sukūrimas. Jis būtų naudingas ateityje tarptautinių turnyrų organizavimui, nes jiems aktualus tik aikštynų ar stadionų kiekis ir kokybė, bet ir atstumai.

Strategijos vizijoje numatoma, jog futbolas iki 2020-ų turėtų tapti populiariausia ir profesionaliausiai organizuota sporto šaka, kurią bendruomenės renkasi laisvalaikiu.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: arktinis šaltis šalį sukaustys ilgam (23)

Šią savaitę šalį stingdys šaltis . O „dėkoti“ galime į dvi dalis skilusiam poliariniam...

Ūkininkas: pieno produktai netrukus pigs (100)

„Miestiečiai ateina į protą“, – sako save tipišku smulkiuoju ūkininku, kurio specializacija...

Pigiausi būstai Lietuvoje – už vieną minimalų atlyginimą (81)

Atsidarius nekilnojamojo turto skelbimų portalą, akį gali patraukti pasiūlymai už ypač nedidelę...

Italijos lietuviai kyla į kovą su Rusijos propaganda (255)

Nusibodo Italijoje aiškinti, kad Lietuva tai ne Rusija, ir kad lietuviai turi savo tvirtą...

Tobulas muzikos ir 3D vaizdų spektaklis: elektroninės muzikos pionieriai „Kraftwerk“ atidavė duoklę Lietuvai (13)

Vokietijos muzikos grandai itin pamėgo lankytis Lietuvoje. „Scorpions“, „Accept“ ar buvusių...

Lietuvis dėl savo darbo Airijoje buvo tapęs kone šios šalies priešu (94)

Iš Kapčiamiesčio, nedidelio miestelio Lazdijų rajone, kilęs Povilas Ražukas Airijoje dirbo prie...

Netiesa, kad Kaukėnas nežibėjo tarp superžvaigždžių: nusileido tik Fourcade‘ui (27)

Tik legendinis Martinas Fourcade‘as buvo greitesnis už Tomą Kaukėną lenktynėse, kuriose...

Išgyvenęs alpinistas papasakojo, ką patyrė: sulaužyta koja ropojo iki kalnų namelio (243)

Kirgizijoje bendražygio netekęs alpinistas Kęstutis Skrupskelis papasakojo savo kvapą...

Vestuves nusprendė atšvęsti kitaip: vietoje puokščių pasirinko šuniukus (4)

Becky ir John'as buvo pačiame vestuvių planavimo įkarštyje, kai pamatė gyvūnų prieglaudos...

Lietuvių nuotykiai Šiaurės Korėjoje: vos išlipę iš lėktuvo svarstėme, kaip iš čia pabėgti (195)

Nuo pat vaikystės mane traukė keisti ir mistiniai dalykai. Buvo įdomu viskas kas baisu, gniaužia...