Pirmo kėlinio pabaigoje įvarčiais žaibiškai apsikeitė Abatas Aimbetovas ir pirmą kartą ginant Lietuvos garbę pasižymėjęs Modestas Vorobjovas, o po pertraukos lietuviai pasinaudojo Islambeko Kuato pašalinimu iš aikštės.

Paskutine ataka pergalę išplėšė Arvydas Novikovas. 29-erių krašto puolėjo sąskaitoje dabar – 12 įvarčių vilkint rinktinės marškinėlius, rezultatyviausių visų laikų žaidėjų sąraše jis dalinasi antra vieta su tarpukario futbolininku Antanu Lingiu.

Dvikova Almatos centriniame stadione prasidėjo atšiauriomis žemyninio rudens sąlygomis – spaudžiant 8 laipsnių šaltukui ir snyguriuojant.

11-ą min. lietuviai turėjo kone idealią progą išsiveržti į priekį. Kazachams grubiai suklydus savoje aikštės pusėje svečiai surengė kontrataką, kurią po M. Vorobjovo perdavimo įvarčiu paversti privalėjo Vykintas Slivka. Tačiau saugas smūgiavo greta virpsto.

38-ą min. lietuvių baudos aikštelėje trenkė perkūnas iš giedro dangaus. Po kampinio tobulu smūgiu galva vartininką Tomą Švedkauską nuginklavo puolėjas A. Aimbetovas.

V. Urbono auklėtiniai atsakė vos po dviejų minučių. Egidijus Vaitkūnas išlaviravo varžovų baudos aikštelėje ir kyštelėjo kamuolį laisvam M. Vorobjovui. Saugas smūgiavo preciziškai tiksliai.

Kėlinio pabaigoje žaidimas gerokai pagyvėjo, bet pranašumo nebesusikūrė nė viena komanda. Pirmoje mačo pusėje jų statistika buvo beveik identiška: kazachai šiek tiek ilgiau kontroliavo kamuolį (51 proc.), lietuviai sykiu dažniau mušė vartų link (3/2). Į jų plotą abi ekipos pataikė tik po kartą, ir abu smūgiai virto įvarčiais.

50-ą min. šeimininkai liko be saugo I. Kuato, kuris susilaukė antro įspėjimo ir buvo išvarytas iš aikštės.

Lietuviai įgytą žaidėjo persvarą palengva vertė augančiu spaudimu varžovų aikštės pusėje.

80-ą min. Karolis Laukžemis iš aštraus kampo sudrebino kazachų vartų virpstą, A. Novikovui kelis kartus pritrūko tikslumo.

Vis dėlto Lietuvos rinktinės lyderis prisišaudė ir jau per pridėtą laiką padėjo tašką smūgiu iš baudos aikštelės prieigų.

V. Urbono auklėtiniai per šešis turus surinko 8 taškus ir 4-oje grupėje užėmė trečią vietą, paskutinių likusių kazachų kraityje – 4 taškai. Dėl išlikimo C divizione čeko Michalo Bileko vadovaujama ekipa grumsis su kitos grupės autsaideriais.

Pirmo rato tarpusavio susitikime Vilniuje praėjusį rugsėjį pranašesnė buvo Kazachstano komanda, laimėjusi 2:0.

Kitose 4-os grupės rungtynėse pirmą vietą ir kelialapį į B divizioną iškovojo Albanija (11 tšk.), namuose 3:2 įveikusi Baltarusiją (10 tšk.).

Kazachstano ir Lietuvos rungtynių statistika

Rezultatas

Kazachstanas 1 – 2 Lietuva
38' [1 – 0] Abatas Aimbetovas
40' [1 – 1] Modestas Vorobjovas
90+4' [1 – 2] Arvydas Novikovas
50' pašalintas Islambekas Kuatas (Kazachstanas)

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: Tomas Švedkauskas; Saulius Mikoliūnas, Egidijus Vaitkūnas, Edvinas Girdvainis, Markas Beneta; Modestas Vorobjovas, Domantas Šimkus, Gratas Sirgėdas, Vykintas Slivka, Arvydas Novikovas; Karolis Laukžemis.