Iki pasaulio futbolo čempionato liko lygiai dvi savaitės. Atidarymo rungtynėse birželio 9 d. šeimininkai vokiečiai bandys palaužti Kosta Rikos ekipos pasipriešinimą. Vokietijos rinktinės kapitonui Michaeliui Ballackui teks atlaikyti milžinišką spaudimą.
Michael Ballack
© Reuters/Scanpix
Ne tik dėl to, kad jis yra neabejotinas komandos lyderis, kuriam keliami ypatingi reikalavimai. Bet ir dėl to, kad prieš keletą savaičių jis ryžosi iškeisti Miuncheno „Bayern“ marškinėlius į Londono „Chelsea“ siūlomus milijonus. Apie milžinišką įtampą su saugu kalbėjosi žurnalas „Spiegel“.

– Pone Ballackai, koks tai bus pasaulio čempionatas? Ar išvysime pagerintą 2004 metų Europos pirmenybių kopiją, šventę, kurioje dominuos greitas, atakuojamas futbolas?

– Tikiuosi, kad taip ir bus. Juk atvažiuoja pietų amerikiečiai, kurių kraujyje – aštrus, gražus, pilnas improvizacijų žaidimas. Pridėkime afrikiečius, kurie mėgsta ir sugeba greitai bėgti. Labai svarbu, kad turnyre bus daug pajėgių komandų, propaguojančių skirtingą žaidimo stilių, turinčių savitą braižą.

– O koks yra dabartinės Vokietijos rinktinės stilius?

– Suprantu jūsų ironiją. Iš tiesų treneris Juergenas Klinsmannas bando įskiepyti mums vokiečių futbolui nebūdingą atakuojamą braižą. Jis nebijo kritikos, nes turi savo rinktinės viziją ir jos siekia, nekreipdamas dėmesio į skeptikus.

J.Klinsmannas siekia, kad kiekvienas žaidėjas žinotų atsakymus į klausimus: „ar visada matau laisvą komandos draugą?“, „ar man reikia dviejų sekundžių, kad tinkamai pratęsčiau ataką?“ Atsakę „taip“ į pirmą klausimą ir „ne“ – į antrą, galėsime kalbėti apie aukštą komandos klasę.

– Čempionatas tiesiog spinduliuoja rimtumu ir įtampa. Šeimininkų rinktinės sudėtis buvo paskelbta taip iškilmingai, tarsi tai būtų svarbiausias šalies įstatymas. Ar dalyvavimas pirmenybėse suteiks jums bent šiek tiek malonumo?

– Žinoma, visi mes norime rungtyniauti taip, kad žaidimas ir teiktų malonumą, ir duotų rezultatą. Tačiau labai greitai prasidės mačai, kuriuose kiekviena klaida gali būti lemiama. Todėl įtampos išvengti niekaip nepavyks.

Pasaulyje yra tik kelios komandos – Londono „Chelsea“, „Barcelona“ ar Brazilijos rinktinė, kurios samprotauja taip: „vis tiek iškopsime bent į pusfinalį, nes jeigu vieniems futbolininkams nesiseks, turime kuo juos pakeisti“. Deja, Vokietijos rinktinė šiuo metu taip savo jėgomis nepasitiki.

– Miuncheno „Bayern“ vadovai dažnai jums priekaištavo, kad žaidžiate susikaustęs ir dėl to negalite realizuoti viso potencialo.

– Atsipalaiduoti padeda svarbūs įvarčiai. Mano tėvas visada kartojo – jeigu jaudulys kausto kojas, reikia daug judėti aikštėje ir jis išgaruos su išlietu prakaitu. Noriu pasirengti pasaulio čempionatui taip, kad po jo neturėčiau sau priekaištų. Jaučiu šio turnyro svarbą ir mūsų pečius slegiančią atsakomybę, bet nuo to nepabėgsi.

– Pakalbėkime apie jūsų karjerą po planetos pirmenybių. Daugelis „Bayern“ gerbėjų teigia, kad perėjote į „Chelsea“ klubą dėl jo savininko Romano Abramovičiaus milijonų. Ar tai tiesa?

– Ne. Juk ne viską gyvenime darome dėl pinigų. Mano pagrindinis tikslas – laimėti Čempionų lygą. Nors neneigiu, kad geras atlyginimas – svarus argumentas. Prisimenu, kai „Bayern“ gynėjas Willie Sagnolis derėjosi dėl naujo kontrakto, jis pareiškė: „Willie nenori daugiau pinigų. Jis nori DAUG daugiau pinigų“. Kas to nenori?

– Ar tiesa, kad Londone uždirbsite per 10 mln. eurų per metus?

– Nežinau, iš kur turite tokius duomenis. Pasakysiu viena – iki šiol man gerai mokėjo, gerai mokės ir ateityje.

– Ar Anglijoje galėsite tobulėti?

– Šios šalies čempionatas smarkiai skiriasi nuo vokiečių. Ten žaidžia kiečiau ir greičiau. Be to, šalia manęs bus visa puokštė aukščiausios klasės futbolininkų. To ir norėjau. Seniai laukiau tokio iššūkio.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Košmariškoje avarijoje netekusi kojos sutiko tokios pat lemties vyrą: viskas pakrypo į neįtikėtiną pusę (62)

Roberta Orlauskaitė su draugu Edvardu neseniai susilaukė dukrelės. Poros istorija – neeilinė,...

Sergančios Nelly Paltinienės gyvenimas – tarsi kino filmas: nuo skaudžių išbandymų jaunystėje iki gyvenimą pakeitusios meilės (41)

Neseniai pasklidus žiniai apie atlikėjos Nelly Paltinienės ligą gerbėjai sunerimo. Scenos...

Užkalnis: myliu mūsų kalėjimą (154)

Mano lėktuvas nusileido Vilniaus oro uoste, ir ėjau su visais keleiviais, atvykusiais iš Stambulo,...

Kinai nukopijavo Paryžių: ar atskirsite, kuris miestas klastotė? (5)

Dvi šios Eifelio bokšto nuotraukos labai panašios, tačiau vis tik tai nėra tas pats, sprendžiant...

Pavilionienė: ištekėjau 2 kurse, o po pusantrų metų išprašiau tą žmogų (572)

Profesorė, žmogaus teisių gynėja, buvusi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė pratinasi...

Lietuvės darbas už 7 tūkst. eurų prabangiausioje jachtoje Europoje: ištvėrė mėnesį (709)

Nuolatinis žeminimas ir patyčios, kone alpulį kelianti konkurencija, intrigos, kerštas, nevaldomas...

Atsikvėpti neleis: šalčiausia vasario diena dar laukia (35)

Nors skaičiuojame paskutines kalendorinės žiemos dienas, džiaugtis neturėtume. Šalčiausia...

Reto grožio vieta: viduryje ežero sala, o joje – kapinės (1)

GRYNAS.lt lankosi regioniniame parke, kurio daugiau nei pusę teritorijos užima miškai....

Vienas turtingiausių pasaulio žmonių: mano padėties žmonės turi mokėti daugiau mokesčių (7)

Turtingi žmonės turėtų mokėti daug daugiau mokesčių į JAV biudžetą, interviu CNN...

Kardiologas apie klastingąjį miokarditą: per epidemijas - pilni skyriai (3)

Gripo epidemijos bei padidėjęs sergamumas viršutinėmis kvėpavimo takų ligomis – darbymetis...