Pergalingą mačo įvartį 41-ą minutę pelnė korėjietis Parkas Ji-Sungas. 74-ą min. skirtumą galėjo padvigubinti „Manchester United“ puolėjas Wayne'as Rooney, tačiau jis nerealizavo 11 metrų baudinio.

Mančesterio futbolininkai pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją iki 21 iš eilės.

Londono klubas Anglijos pirmenybėse smuktelėjo į antrąją vietą, o „Manchester United“ dar turi vieną mačą atsargoje.

Sudėtys

„Manchester United“: Edwin van der Sar, Nemanja Vidič, Rio Ferdinand, Patrice Evra, Rafael, Michael Carrick, Darren Fletcher, Anderson (85 min. Ryan Giggs), Park Ji-Sung, Nani, Wayne Rooney.

„Arsenal“: Wojciech Szczesny, Laurent Koscielny, Sebastien Squillaci, Gael Clichy, Bacary Sagna, Jack Wilshere (63 min. Robin van Persie), Alex Song, Andrej Aršavin (76 min. Theo Walcott), Tomaš Rosicky (63 min. Cesc Fabregas), Marouane Chamakh, Samir Nasri.

Rungtynės

Pirmomis minutėmis kiek aktyvesni puolime buvo „Arsenal“ žaidėjai, bet 9-ą minutę būtent šios komandos vartininkas, lygoje debiutavęs W. Szczesny turėjo atremti labai pavojingą W. Rooney smūgį. Vos po minutės kitame aikštės gale pavojingai vartų link galva smūgiavo ir E. van der Saro budrumą patikrino M. Chamakhas.

Vėliau kurį laiką abiejų komandų žaidėjams atakose trūko tikslesnių veiksmų, bet 22-ą minutę Nani pakėlė ant kojų „Manchester United“ aistruolius. Po D. Fletcherio netikslaus perdavimo W. Rooney Londono ekipos gynėjas L. Koscielny kamuolį nuo „Arsenal“ vartų išmušė tiesiai portugalui po kojomis ir šis smūgiavo vos per keliasdešimt centimetrų nuo virpsto.

Abi ekipos ir toliau sėkmingiau žaidė gynyboje, bet 41-ą minutę „Manchester United“ pavyko išsiveržti į priekį, kai kiek kuriozišką įvartį pelnė P. Ji-Sungas. Pietų Korėjos futbolininkas po Nani perdavimo varžovų baudos aikštelėje griūdamas atgal sugebėjo galva pasiekti kamuolį ir aukšta trajektorija nukreipė jį į vartus – 1:0.

Pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis „Arsenal“ žaidėjai buvo daug pastebimesni atakose, tačiau aikštės šeimininkų gynyba veikė patikimai, tik kartą T. Rosicky pavojingai pasiuntė kamuolį šalia vartų.

56-ą min. E. van der Saras vėlavo atremti S. Nasri smūgiuotą kamuolį ir vos nesukėlė papildomų problemų savo komandai, tačiau klaidą neutralizavo N. Vidičius, blokuodamas pakartotinį M. Chamakho smūgį. Prieš tai kitame aikštės gale gražiu perdavimu Andersoną prieš W. Szczesny buvo išvedęs W. Rooney, bet „Arsenal“ vartininkas žaidė patikimai.

59-ą min. Nani iššoko vienas prieš Londono klubo vartų sargą ir neišnaudojo puikios progos, spirdamas kamuolį virš vartų.

Nors svečiai antrajame kėlinyje atakavo daug energingiau, tačiau „Manchester United“ gavo puikią progą padvigubinti skirtumą, kai 73-ą minutę gindamasis prieš Nani savo baudos aikštelėje „Arsenal“ gynėjas G. Clichy čiuoždamas žole ranka kliudė kamuolį.

Mačo arbitras skyrė 11 metrų baudinį ir prie atžymos stojo W. Rooney. Vis dėlto, didžiam vietos aistruolių apmaudui ir svečių džiaugsmui, puolėjas smūgiavo neįtikėtinai netaikliai, siųsdamas kamuolį gerokai virš vartų.

81-ą min. M. Chamakhas laimėjo oro dvikovą su varžovais, bet jo smūgiuotą kamuolį E. van der Saras pagavo nesunkiai.

Paskutinėmis minutėmis Mančesterio futbolininkai sėkmingai organizuotai gynėsi, patys surengė keletą kontrišpuolių (nuo W. Rooney gražiai pakabinto kamuolio „Arsenal“ paskutinę akimirką vėl gelbėjo tik geras vartininko žaidimas) ir išsaugojo minimalią pergalę, leidusią pakilti į pirmąją vietą.

Statistika

„Manchester United“ - Londono „Arsenal“ 1:0

„Manchester United“: Park Ji-Sung (41 min.).

74-ą min. Wayne Rooney nerealizavo 11 metrų baudinio („Manchester United).

Smūgiai: „Manchester United“ 17 – 11 „Arsenal“

Smūgiai į vartų plotą: „Manchester United“ 6 – 5 „Arsenal“

Kampiniai: „Manchester United“ 5 – 4 „Arsenal“

Nuošalės: „Manchester United“ 3 – 0 „Arsenal“

Kamuolio valdymas: „Manchester United“ 46 proc. – 54 proc. „Arsenal“

Geltonos kortelės: „Manchester United“ 0 – 4 „Arsenal“

Raudonos kortelės: „Manchester United“ 0 – 0 „Arsenal“.

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai)

1. Manchester United 16 9 7 0 36-16 34
2. Arsenal 17 10 2 5 34-19 32
3. Manchester City 17 9 5 3 24-13 32
4. Chelsea 17 9 4 4 31-12 31
5. Tottenham Hotspur 17 7 6 4 25-22 27
6. Bolton Wanderers 17 6 8 3 30-24 26
7. Sunderland 17 5 9 3 20-18 24
8. Newcastle United 17 6 4 7 27-26 22