Lietuvos futbolo federacijos (LFF) būstinėje Vilniuje antradienį vyko klubų, padavusių paraiškas dalyvauti šalies A lygos čempionate, susitikimas. Jo dienotvarkėje buvo A lygos čempionato organizavimo ir tvarkaraščio aptarimas, LFF žaidėjų perėjimo ir transferų taisyklių bei 2010 m. LFF varžybų nuostatų klausimų svarstymas. Paaiškėjo, kad Lietuvos futbolo A lygoje pretenduoja žaisti 13 klubų.
© A.Solomino nuotr.Pasibaigus dvi valandas trukusiam renginiui DELFI išskirtinį interviu sutiko duoti LFF prezidentas Liutauras Varanavičius.

- Kiek klubų pateikė paraiškas dalyvauti A lygoje?

– Jų yra 13. Gavome atsakymą iš „Šilutės“, kad ji nenori dalyvauti Elito lygos varžybose ir nedalyvavo FBK „Kauno“ atstovai, kurie labai aptakiai parašė, jog „žais ten, kur iškovojo teisę sportiniu principu“. Niekas nesuprato, ką reiškia tas raštas. Tarp tų 13 pretendentų nėra ir Klaipėdos „Atlanto“.

Susirinkime dalyvavo visos praėjusių metų A lygos pirmenybių komandos dalyvės, įskaitant ir „Kruoją“, kuri pareiškė pageidavimą likti aukščiausioje lygoje. Tai Panevėžio „Ekranas“, Vilniaus „Vėtra“, Marijampolės „Sūduva“, „Šiauliai“, Tauragės „Tauras“, Gargždų „Banga“, Kauno „LKKA ir Teledema“ ir Pakruojo „Kruoja“, I lygos ekipos Alytaus „Alytis“, „Mažeikiai“, Kėdainių „Nevėžis“, „Klaipėda“ ir Vilniaus „Žalgiris“.

– Kaip vyko susirinkimas? Kokie priimti sprendimai?

– Visi klubai pasipasakojo, kaip jiems sekasi, kaip jie mato savo situaciją ir kodėl planuoja žaisti A lygoje. Licencijavimo komitetas pareiškė savo nuomonę. Vyko diskusija ir apsikeitimas idėjomis, kiek komandų galėtų būti. Buvo skirtingų nuomonių, bet dauguma pritarė, kad reikia sulaukti licencijavimo proceso pabaigos, viską griežtai daryti pagal licencijavimo taisykles. Realybėje gal turėsime tik 10 klubų, kurie atitiks aukščiausios lygos reikalavimus.

Sprendimas yra toks – dirbam griežtai pagal licencijavimo principą, eilė patekti į A lygą yra aiški. Kol kas nesakome „ne“ nei vienam pretendentui. Tiek „Alytis“ tiek „Nevėžis“ nepatvirtino 100 proc., kad jie žais aukščiausioje lygoje, nes jiems reikia derinti su savivaldybėmis.

(„Alytis“ savo sprendimą paskelbs vasario mėn. 2 d. miesto savivaldybei patvirtinus biudžetą, o FK „Nevėžis“ taip pat laukia savivaldybės biudžeto patvirtinimo vasario mėn. 12 d. – LFF inf.).

– Kada jau vyks licencijų išdavimas?

- Kovo 9-ąją dieną prasidės licencijų išdavimo procesas ir tiksliai žinosime, kiek klubų žais A lygoje.

- Ar buvo pastabų dėl A lygos tvarkaraščio?

– Tvarkaraštis patvirtintas be jokių pretenzijų, toks ir galios. Surašyti komandas į tvarkaraštį net nežinant tikslaus jų skaičiaus yra labai nesudėtinga. Yra tam tikri klubų, kurie sezono pradžioje norėtų žaisti ne savo aikštėse, pageidavimai. Tai – Gargždai, Mažeikiai ir Tauragė, kurie pradėjo ar planuoja stadionų remonto darbus.

Jei gamtos sąlygos neleis, visos pirmųjų turų rungtynės vyks Marijampolės manieže. Pirmas turas numatytas kovo 20-21 d., paskutinis - lapkričio 13-ą.

– Ar bus pertrauka vasarą?

– Nedidelė – dviejų savaičių – bus, nes tvarkaraštis labai intensyvus, yra ir Baltijos lygos, ir tarptautinės varžybos, ir rinktinės draugiškos rungtynės. Nėra daug „langų“, kada galima daryti pertraukas. Pasaulio futbolo čempionato metu (06.11 - 07.11) šalies pirmenybės vyks, rungtynių valandas derinsime taip, kad jos nesutaptų.

– Susirinkime buvo Vilniaus „Žalgirio“ atstovai. Kokia šio klubo ateitis?

– Turime du tokius „projektus“ – „Žalgirį“ ir „Klaipėdą“. Kiti klubai pareiškė, kad jiems taip pat turi būti taikomos licencijavimo, eiliškumo, sportinio principo taisyklės. Jei jiems liks vieta ir jie bus pasiruošę, kodėl ne?

- Kaip bus su „Vėtra“?

– „Vėtros“ atstovas dalyvavo susitikime, turime naujųjų klubo savininkų raštą, kad jie žais A lygoje, bet žodžiai turi būti patvirtinti darbais. Iki vasario 9 d. „Vėtra“ turi atsiskaityti su visomis skolomis žaidėjams ir treneriams. Mes turime gauti informaciją, kad skolos padengtos. Jei skolos liks – jokių išimčių „Vėtrai“ nebus taikoma.

– Tai blogiausiu atveju gali nelikti Vilniaus klubo A lygoje?

– Visko gali būti. To nenorėtume, federacija daug prisideda prie to, kad „Žalgiris“ atsigautų, dalyvavome iniciatyviniuose pokalbiuose, stengėmės padėti, aš pats buvau susitikęs su Vadimo Kastujevo atstovais. Federacija padarys viską, kas įmanoma, kad „Žalgiris“ galėtų atsitiesti.

– Lankėtės Maskvoje, kur Sandraugos taurės turnyrą stebėjo pasaulio ir Europos futbolo vadovai. Turėjote Lietuvai naudingų susitikimų?

– Ten nesirinkome kažką spręsti, Rusijos federacija kvietė į svečius. Man dažnai tenka bendrauti su FIFA ir UEFA vadovais, todėl neišskirčiau šio vieno susitikimo. Maskvoje vienoje vietoje buvo 20 proc. visų UEFA narių ir 7-8 proc. FIFA narių. Kitais metais vyks FIFA prezidento rinkimai, todėl tokie vizitai suprantami. Rimtų klausimų Rusijos sostinėje nesprendėme.

O transferų ir atsiskaitymo už juos klausimas yra labai skausmingas. Daugelių atvejų pralaimi maži klubai ir mažos valstybės. Agentai žaidžia su futbolu ir uždirba pinigus, bet tie pinigai negrįžta į futbolą. Vienas mažųjų šalių atstovų pageidavimas prieš kitų metų rinkimus ir buvo, kad FIFA prezidentas padirbėtų šiuo klausimu.

Lietuvoje transferų problema nėra tokia sudėtinga, bet egzistuoja. Klubai nuo sporto mokyklų pereina į nuosavas struktūras. Vaikų rengimas tampa verslu, visų akyse atsiranda skaičiukai ir imama galvoti tik apie pinigus, o ne apie futbolą.

Norime labai aiškių taisyklių – už vaiko ruošimą ir ugdymą Lietuvoje turi būti gaunama kompensacija, perėjimai iš klubų – reglamentuoti. Tas pats ir su žaidėjais profesionalais.

– O kaip bus su žaidėjų nuoma?

– Taip, kyla klausimas, kiek komandoje gali būti išsinuomotų žaidėjų. Anksčiau turėjome problemą su „Šilute“, kur 15 futbolininkų buvo išsinuomoti iš kito klubo. Taisyklės bus reglamentuotos 50 puslapių dokumente. Tokio rimto darbo Lietuvoje niekas nebuvo padaręs. Norime, kad klubai prisidėtų.

– Skrendate į UEFA Vykdomojo komiteto posėdį Maltoje. Kokie darbai ten laukia?

– Nei vienas Vykdomojo posėdis nebuvo toks lengvas, kaip aš įsivaizdavau. Milžiniškas dokumentų, kuriuos reikia perskaityti, kiekis. Yra mums svarbių interesų, pavyzdžiui, 2012 metų Europos čempionato atrankos rungtynių taisyklės. Atrankos etape UEFA turėjo daug teisių sau ir mažai nacionalinėms federacijoms. Mums su Vokietijos palaikymu pavyko pakeisti patį reklaminės naudos principą.

Maltoje Lietuva bus priimta į UEFA Teisėjų chartiją. Šiandien ten yra 25 šalys, o Lietuva įstos kartu su Italija ir dar 4 valstybėmis. Dar 23 valstybės to neturi. Tai svarbus pasiekimas ir nauda Lietuvai.

– Kokiomis nuotaikomis Lietuvos futbolo vadovas pasitinka artėjantį sezoną?

– Šiandien turime 13 klubų, kurie aiškiai stengiasi patekti į aukščiausią lygą, sugeba surinkti biudžetus ir sutvarkyti stadionus, kas krizės sąlygomis nėra lengva. Tai nuteikia labai optimistiškai. Pavyzdžiui, Latvija nesurenka nei 8 komandų.

Lietuvoje žiūrovų skaičius auga, plečiasi masinis futbolas (54 tūkst. dalyvių). Jei po 2012 metų Europos čempionato burtų Lietuvos rinktinei teks įdomūs varžovai, susidomėjimas nacionaline ekipa dar labiau išaugs.

Maloniai stebina mūsų jaunimas (U-21 ir U-18). Nors už lango krizė, bet bendra Lietuvos futbolo situacija yra pakankamai gera.

– Vasario 7 d. bus ištraukti Europos čempionato atrankos burtai, o kada rinksis LFF Vykdomasis komitetas (VK) tam, kad patvirtintų naują rinktinės trenerį?

– Po vasario 7 d. Trenerio paiešką vykdo LFF rinktinių direktorius Robertas Tautkus ir generalinis direktorius Julius Kvedaras. Jie derasi su žmonėmis ir pateiks sprendimus VK.

Esu informuotas apie 5-6 pavardes, bet galutinio sprendimo dar nėra, nes vyksta pokalbiai, pretendentams aiškinamos kontrakto sąlygos.

Mes nevykdome konkurso ir Vykdomajam komitetui neteiksim penkių pavardžių. Kai susitarsime su žmogumi, konkrečiai jį ir paskelbsime. Ieškome vienos kandidatūros, kurią ir pateiksim VK narių svarstymui.

– Ar Jose Couceiro yra kandidatų sąraše?

- Mes su juo bendraujame, klausiame, kokiomis sąlygomis jis galėtų dirbti. Jo sąlygas jau turime. Kai turėsime visų pretendentų sąlygų rinkinį, tada ir spręsime.

– Dėkoju už pokalbį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kinijoje pramogavusi mergina atsidūrė tragikomiškoje situacijoje: galiu būti pirma lietuvė, kuriai taip nutiko (284)

Lietuvė Ieva Koncevičiūtė patyrė neeilinį nuotykį Kinijos regione Makao - tragikomiška...

Rusijos priglaustas perversmo Lietuvoje veikėjas nerimsta: žada sukilimą ir teismą Grybauskaitei (738)

Sausio 13-ąją savi šaudė į savus. Tankai žmonių netraiškė, tai tebuvo provokacija, kurią...

Orai: žiema baigsis netikėtai (9)

Savaitei įpusėjus ramūs orai baigsis ir į šalį atkeliaus kritulių banga, žiemiškas šaltis...

Nušalusias kojas pastebėjo tik pavasarį: galūnės amputavosi pačios kokia odos spalva - pavojingiausia (31)

Šiemet į kai kurias Lietuvos gydymo įstaigas žmonės dėl nušalusių kūno dalių nesikreipė –...

Šeškų pavadavęs LaVaras nesusimovė: mače be gynybos „Vytautas“ pranoko „Dzūkiją“ (148)

Ketvirtas „Big Baller Brand Challenge“ draugiškų rungtynių ciklo mačas Virginijui Šeškui...

Antrąkart įkliuvo Aurimas Didžbalis: šįkart teigiamas dopingo testas – pasaulio čempionato metu (329)

Tarptautinė Sunkiosios atletikos federacija pranešė, kad praėjusių metų pasaulio vicečempionas...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (28)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Įvertino situaciją Jasaičių šeimoje: problema gali būti kur kas didesnė (168)

Savaitgalį šalyje nuvilnijo Jasaičių šeimos drama. Nors Lygių galimybių plėtros centro...

Po skandalo Vokietijoje dėl chemikalų iš alaus – Lietuvos ūkininkų sprendimas (147)

Lietuvos ūkininkų sąjungai (LŪS) priklausantys grūdininkai po ilgų diskusijų sutiko prieš...

Nesaugūs maisto produktai, kurie vos nepasiekė Lietuvos parduotuvių lentynų (10)

Pernai Lietuvoje uždrausta prekiauti daugiau kaip 1 900 t nesaugių ar nekokybiškų maisto...