Nervingose rungtynėse netrūko kietos kovos ir teisėjui ne sykį teko žaidėjus įspėti geltonomis kortelėmis, o 33-ią minutę iš aikštės už pavojingą žaidimą prieš Justą Lasicką buvo išvarytas moldavas Mihai Apostolas.

Po pertraukos žaidimas aikštėje nei kiek nepasikeitė, abi komandos rungtyniavo ties pražangos riba ir žūtbūt stengėsi pranokti varžovus. Visgi baigiantis rungtynėmis lietuviams pavyko pralaužti Moldovos gynybą - 85-ą minutę rinktinės kapitonas Ričardas Šveikauskas atliko tolimą perdavimą baudos aikštelės prieigose esančiam Aurimui Jurgelevičiui, šis krūtine numetė kamuolį G. Matulevičiui, kuris gražiu smūgiu iš eigos išvedė lietuvius į priekį.

Per likusį susitikimo laiką priešininkai bandė gelbėtis ir metė savo pajėgas į puolimą, tačiau mūsiškiams pavyko sėkmingai apginti savo vartus ir turnyro pirmose rungtynėse švęsti pergalę. Geriausiu šios dvikovos žaidėjų Lietuvos komandoje pripažintas užtikrintai rungtyniavęs vartų sargas Marius Adamonis.

„Pirmos rungtynės turnyre visada būna labai sunkios, ne išimtis buvo ir šį kartą. Žaidėme prieš stiprų priešininką, visų rungtynių metų vyravo greitas bei fizine jėga paremtas futbolas. Įgijus kiekybinę persvarą, teko žaisti kiek neįprastą mums futbolą, nes esame įpratę rungtyniauti nuo gynybos ir kontratakuodami. Tiesą pasakius, nebuvome tam gerai pasiruošę, galiu pasakyti, jog mums pasisekė ir vartininkas sužaidė puikiai“, - po dvikovos spaudos konferencijoje kalbėjo rinktinės vyriausiasis treneris Darius Butkus.

Kita Lietuvos komandos varžovė bus Rusijos rinktinė, kuri turnyro atidarymo rungtynėse rezultatu 2:0 įveikė moldavus. Rungtynės tarp Lietuvos ir Rusijos U-18 rinktinių vyks pirmadienį. Jų pradžia - 18 valandą.

Rungtynių statistika:

Moldova (U-18) – Lietuva (U-18) - 0:1 (0:0).
Sankt Peterburgo „Zenit“ maniežas

Įvartis: 85 min. Giedrius Matulevičius (Lietuva U-18) [0 - 1]
Įspėti:
20 min. Dovydas Virkšas, 43 min. Justas Lasickas, 68 min. Lukas Valvonis, 82 min. Ričardas Šveikauskas, 82 min. Aurimas Jurgelevičius (Lietuva U-18)
Pašalinti:
33 min. Mihai Apostol, 88 min. Moldovoss rinktinės treneris Ghenadie Pusca.

Lietuvos U18 rinktinės sudėtis: Marius Adamonis, Lukas Valvonis, Arvydas Miklovis, Tautvydas Bracevičius, Ričardas Šveikauskas, Justas Lasickas (57 min. Dominykas Donėla), Aurimas Jurgelevičius (90 min. Erlandas Juška), Giedrius Matulevičius (89 min. Dominykas Barauskas), Dovydas Virkšas, Linas Mėgelaitis, Edvinas Baniulis (61 min. Romualdas Blaževičius).

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)